Як відключити вібрацію на андроїд – покрокова інструкція

Смартфони, що працюють під управлінням операційної системи Android, використовують три основні способи оповіщення власника про яка виникла подію (надійшов дзвінок, отримано СМС-повідомлення або просто сталося дію в активному додатку): візуальний, звуковий і вібраційний. Кожен з них можна налаштувати під індивідуальне сприйняття. Розберемо докладніше, як відключити вібрацію на Андроїд.

Існує два різновиди дій, при яких смартфон подає вібраційний сигнал:

 • вже згадане оповіщення про зовнішній подію,
 • підтвердження натискання клавіші в режимі введення тексту (Тактильна).

Важливо знати

Операційна система передбачає можливість внесення змін в конфігурацію, що забезпечують вимикання вібросигналів обох типів.

Відключення вібрації при отриманні дзвінків і повідомлень

Зміна будь-якого параметра системи зазвичай проводиться в налаштуваннях смартфона. Для різних версій ОС і марки конкретного мобільного пристрою покрокова інструкція того, як відключити вібрацію на Андроїд, може дещо відрізнятися, оскільки потрібні опції будуть перебувати в різних розділах меню. Для наочності опишемо процес виключення віброоповещенія на девайсах двох популярних виробників: Samsung і Lenovo. Прибираємо вібрацію на Леново:

 • викликаємо «Налаштування» і переходимо на вкладку «Все настройки»,
 • в розділі «Пристрій» активуємо «Звукові профілі», з’явиться список чотирьох основних профілів,
 • заходимо в той, який збираємося змінювати, і знімаємо галочку напроти пункту «Вібрація»,
 • якщо є бажання вимкнути Тактильна при навігації по системі (переходи між списками, використання клавіш управління на лицьовій панелі і інші дії), перегортаємо меню вниз і прибираємо позначку з пункту «Вібрація при дотику».

Щоб здійснити аналогічні дії на Самсунг:

 • запускаємо «Налаштування» і переходимо на вкладку «Опції» (в деяких версіях вона називається «Мій пристрій»),
 • в меню Тапа на «Звук»,
 • знімаємо галочки з двох пунктів: «Вібрація при дзвінку» і «Зворотній зв’язок».

Відключаємо Тактильна клавіатури

Який із способів сповіщень Ви використовуєте?

Звуковий сигнал, не хочу нічого пропустити

Вібраційний, не хочу нікого відволікати навколо

Візуальний, не хочу відволікатися на повідомлення, коли візьму смартфон в руки тоді і побачу

Вібрація, що супроводжує дотик клавіші при введенні тексту, дратує багатьох користувачів. Крім того, постійне включення моторчика значно скорочує час роботи акумулятора без підзарядки. Для відключення вібруванням на Леново проробляємо наступні дії:

 • заходимо в «Налаштування» -> «Все настройки» і активуємо пункт «Мова і введення»,
 • в меню вибираємо «Google Клавіатура» і Тапа на значок, розташований праворуч від неї (зазвичай це шестерня або еквалайзер),
 • в списку активуємо «Налаштування»,
 • прибираємо позначку з пункту «Вібрація при натисканні клавіш» (в окремих версіях – «Тактильна клавіш»).

Користувачам смартфонів виробництва Самсунг необхідно здійснити такі кроки:

 • в «Налаштуваннях» тапнуть на «Опції»,
 • вибрати у виниклому меню «Мова та введення», потім натиснути на «Клавіатура Samsung»,
 • зняти позначку з пункту «Вібрація».

Скасування вібрації при оповіщенні додатків

Багато популярних програм така сама вібросістему смартфона. Соціальні мережі, різні месенджери, мобільний банкінг і онлайн-системи сигналізації – ось далеко не повний перелік корисних програм, регулярно подають оповіщення.

Зверніть увагу

Сигнал про будь-яку подію в додатку може супроводжуватися вібрацією навіть в тому випадку, коли в настройках самого пристрою ця функція відключена.

Щоб відмовитися від вібросопровожденія оповіщення, необхідно внести відповідні зміни в конфігурацію самого додатка. Кожна програма має свій інтерфейс, проте загальна технологія в цілому стандартна:

 • зайти в налаштування (параметри, конфігурація або що-небудь подібне),
 • знайти розділ або вкладку, що відповідає за управління оповіщенням (повідомленнями, сигналами, зворотним зв’язком),
 • відключити функцію вібросопровожденія (зняти галочку, вибрати пункт меню «Викл» або просто посунути).

буде корисним

Для прикладу: в популярному меcсенджере Viber відключення здійснюється через розташоване в лівій шторкою меню: “Налаштування” -> “Повідомлення” -> “Вібрація при виклику».

Використання спеціальних утиліт

Вище описані процедури виключення з використанням можливостей системи. З’ясуємо, як відключити вібрацію на Андроїд з використанням стороннього програмного забезпечення. Така необхідність може виникнути, якщо з яких-небудь причин не вдається змінити відповідні системні параметри, або просто не хочеться возитися з настройками.

Найбільш популярною програмою для управління вібрацією є Customize Vibrancy. Її основна функція – управління частотою і тривалістю вібрації, щоб можна було кожній дії запрограмувати індивідуальний «дзвінок». Однак ця утиліта забезпечує і повне відключення режиму.

Для використання Customize Vibrancy скачайте його в стандартному магазині Google Play, встановіть на свій смартфон і запустіть. У меню затискаєте необхідну сходинку (наприклад, «На вхідний дзвінок») і вибираєте варіант «Не вібрувати».

Якщо після того, як ви вирішили відключити вібрацію на Андроїд, виникла необхідність зворотного активації режиму, виконати це буде дуже просто: проводимо вищеописані процедури повторно, тільки замість зняття позначок про вібрації встановлюємо їх заново.

Ссылка на основную публикацию