Як відкрити файл з розширенням rar?

Елементи з подібним розширенням створюються у вигляді файлу зі стислою інформацією. Частенько, ці своєрідні «контейнери» даних містять далеко не один компонент. Власне для отримання даних з архіву Вам знадобляться спеціальні інструменти. До слова, кілька подібних програм можна вважати такими ж популярними, як і веб-оглядачі.

Найменування формату походить від словосполучення «Roshal Archive». Рошаль – це прізвище творця технології стиснення, яка була розроблена на основі особистих нововведень програміста, а також застосування «родинних» розширень (наприклад, 7z).

[Note] Даний алгоритм має ряд найважливіших функцій, серед яких щільний стиск, можливість відновлення архіву, мультимедійний і текстовий режими тощо. [/ Note]

В цілому, якщо порівнювати алгоритми rar і ​​zip, то розробка Рошаля має більш високу ступінь архівації. Проте, zip і cab все ще становлять конкуренцію згаданому формату rar.

Система здатна розпаковувати тільки контейнери в форматі zip – це один з аргументів, чому «зіп» хоч і поступається алгоритму Рошаля, але все ще конкурує з ним. Таким чином, без відповідних утиліт інформації з архіву не бачити як власних вух. Що ж, настав час поговорити про інструменти, які здатні «витягнути» інформацію з подібних архівів.

WinRAR – найпопулярніша програма з розпакування архівів

Без сумніву, лідером у списку кращих програм в цьому напрямку. Завантажити інструмент можна після переходу за посиланням. Обов’язково виберіть дистрибутив. Процес установки детально розписаний в архіві, тому зупинятися на цьому моменті ми не будемо. Після того, як утиліта скачати, перезавантажте пристрій і зайдіть в програму.

У верхній частині екрану «WinRAR» знаходиться панель інструментів. Під нею знаходиться список, що випадає, в якому користувач шукає папку з архівом. Як тільки Ви відкриєте «фолдер», виділіть запакований файл і натисніть на нього двічі. В цілому, процес відкриття займає в середньому кілька хвилин, на тривалість процедури зазвичай впливають певні чинники.

Зокрема, мова йде про обсяг архіву, продуктивності вашого пристрою, чисельності файлів, які входять до його складу. По завершенню процесу вміст файлу буде доступно в віконці програми. На цьому етапі Ви можете здійснювати всі дії, які доступні при поводженні з будь-яким файлом, які розташовуються на жорсткому диску комп’ютера.

Надалі, для отримання даних, виділіть потрібні файли і натисніть праву кнопку мишки для виклику контекстного меню. В меню оберіть опцію «Витягнути в зазначену папку». Для того щоб швидше визначити місце для збереження даних, можете попередньо подивитися файл, вибравши пункт з відповідною назвою в тому ж контекстному меню.

Робота з програмою 7-Zip

Даний інструмент також є досить поширеним серед користувачів. Завантажити його можна на офіційному сайті www.7-zip.org.ua/ru/download.html. Установка не передбачає особливих зусиль, так само проста програма і в використанні. У вікні утиліти виберіть потрібний файл і натисніть праву кнопку мишки для виклику контекстного меню, де Ви можете клікнути по одному з пунктів «Видобути», «Видобути тут» або «Видобути в« Ім’я папки ».

Перша опція призначена для старту процесу, після натискання другий опції файли розпакуються в поточну директорію, ну а остання функція дозволить зробити розпакування даних з подальшим збереженням в певну папку. У двох останніх випадках запуститься процес, який більше не потребує будь-яких дій. Після натискання пункту «Видобути» з’явиться ось таке віконце:

Судячи з виділеної ділянки на скрині, найважливіші опції в даній дії – це вказівка ​​шляху для процесу і включення / відключення запиту про підтвердження на перезапис.

[Tip] У рядку «Шляхи» небажано вибирати опцію «Без шляхів», так як всі елементи будуть збиті в одну купку, без розподілу на підпапки. [/ Tip]

В цілому, зовсім необов’язково заходити в програму і вибирати файл. Ви можете просто два рази клікнути по потрібного елементу і він з’явиться у віконці програми. Отже, для здійснення розпакування виберіть пункт «Витягнути» на панелі управління.

Використання інструменту Hamster Lite Archiver

Дана програма є більш «свіжої» в порівнянні з вищеописаними додатками. Мабуть, будь-якими значними відмітними рисами утиліта більше не володіє.

Простота і сучасний інтерфейс – ось і все, чим можуть похвалитися розробники «Hamster Lite Archiver». Завантажити утиліту можна на сайті творців. Здійснюємо не складно і швидку установку і в віконці інструменту вибираємо потрібний файл у форматі rar. Після цього викликаємо контекстне меню, в якому нам цікаві 3 опції (з іншими і так все зрозуміло). Цими функціями є пункти, які підписані як «Extract files …», «Extract Here», «Extract to« Ім’я папки ». Описувати тут нічого, оскільки суть опцій така ж, як і в опціях попередньої програми, тільки в даному випадку пункти прописані англійською мовою. Ну що б хоч якось вирізнитися. В інших моментах програма переведена на російську мову.

Отже, в цій статті ми постаралися описати суть роботи найпоширеніших програм для розпакування контейнерів в форматі «Рар». В цілому, основними утилітами в цьому напрямку також вважають Corel WinZip 15 Pro, IZArc, ALZip, PeaZip, ZipZag, Zipeg. Ми не зупинялися на розборі перерахованих вище програм, оскільки суть роботи дуже схожа по функціоналу на інструменти, яким була присвячена ця стаття. Тому, можете спокійно вибирати вподобану утиліту і встановлювати на свій пристрій. В подальшому у Вас більше не з’явиться труднощів з відкриттям файлів подібного роду.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як відкрити файл з розширенням rar? », То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию