Як відкрити файли у форматі .bak на комп’ютері

Формат BAK містить резервні копій документів. Цей формат використовується багатьма програмами (AutoCAD, Microsoft Office), також самої Windows для створення резервних копій файлів System.ini і Win.ini. Відкривати документи потрібно в тій програмі, де вони були створені.

Призначення резервних копій файлів

Для початку, якщо на комп’ютері є документи в форматі BAK, не рекомендується запускати очищення комп’ютера в програмах типу CCleaner або Windows 7 Manager. Такий софт часто вважає резервні копії непотрібними тимчасовими файлами.

Наприклад, при створенні нового документа в Word створюється відразу два файли: новий DOC і копія старого BAK. Вона потрібна на випадок, якщо старий файл був закритий випадково, або якщо користувач захоче скасувати зміни в документі.

Резервна копія знадобиться:

  1. При виникненні системних помилок.
  2. При відключенні комп’ютера від мережі.
  3. При збої Word або Autocad, коли програма вилітає.
  4. У разі, коли документ збережений поверх старого із зайвими правками (скасування змін).

Зазвичай система працює з такими документами самостійно, а користувач лише бачить ту чи іншу версію файлу. Якщо ж файл завантажений або присланий з боку, так просто відкрити його може не вийти.

Чим відкривати файли * .bak

Відкрити розширення BAK можна, використовуючи програму, в якій створювався конкретний файл. Для текстових документів це Microsoft Word, для креслень Autodesk AutoCAD, для баз SQL Microsoft SQL Server.

Інший варіант перейменувати документ, прибравши розширення bak в кінці назви або помінявши його на початковий формат (якщо він відомий). Якщо це не допомагає, відкрити файли можна універсальними програмами на кшталт Lister з Total Commander.

  1. BAK -> CDW / DWG. Якщо файл має розширення * .cdw.bak або * .dwg.bak, можна видалити приставку і залишити тільки * .cdw або * .dwg. У будь-якому випадку, файли можна відкрити в Autodesk AutoCAD 2012 і наступних версій. Детальніше в статті Чим відкрити файл формату DWG?
  2. BAK -> SQL. Резервні копії SQL-файлів на Windows відкриваються в Microsoft SQL Server 2008. Також можна скористатися універсальною утилітою Lister.
  3. BAK -> DOC. Текстові документи Word повинен відкрити в будь-якому форматі. Як і раніше, можна перейменувати документ з * .doc.bak просто в * .doc або * .docx.
  4. Total Commander. Файловий і FTP-менеджер, до складу програми входить утиліта під назвою Lister. Lister використовує власні алгоритми для аналізу змісту і структури файлів і відкриває практично все, що можна. Щоб мати змогу користуватися потрібно запустити Total Commander, знайти у вбудованому провіднику потрібний файл у форматі bak, навести на нього курсор і натиснути F3.

Мінус Total Commander і аналогічних програм в тому, що через них доступний тільки перегляд файлів. Редагування вмісту документа неможливо, оскільки ці програми не вміють зберігати результат в цьому ж форматі. При необхідності редагування файлу потрібно шукати програму, в якій він створювався.

Інші варіанти копій файлів

Рідко BAK-файл містить резервну копію файлу не з Word або Autocad, а Photodex Pro Show, MakeMusic Finale або іншої програми. Хоча це не дуже поширений формат, його можна зустріти, користуючись популярними додатками.

Як зрозуміло з прикладів, навряд чи Word зможе відкрити закладки браузера або музичні файли. Якщо зазначені в прикладах програми не допомогли, єдиний вихід знайти програму, призначену для створення і редагування вихідного розширення документа.

,

Відключення або видалення непотрібних розширень з Google Chrome проводиться в налаштуваннях. Для управління розширеннями досить ввести в адресному рядку chrome: // extensions /. Розширення не обов’язково видаляти з браузера остаточно.

Ссылка на основную публикацию