Як відкрити і конвертувати формат .PAGES на Windows

Файли формату .pages містять текстові та графічні документи, створені на Mac. На Windows і Android можна відкрити розширення .pages, тільки якщо змінити формат на ZIP-архів і розпакувати вміст. Набагато простіше конвертувати файл в формат DOC в онлайн сервісі, після чого відкрити в Word або іншому текстовому редакторі.

Формат без проблем відкривається на будь-яких комп’ютерах з MacOS, оскільки програма iWork Pages тут ставиться за замовчуванням. На iPhone (iOS) проблем теж не виникає: відкрити документи можна в Pages for iOS.

На Windows регулярно виникають проблеми з цим форматом файлів. Найпростіше відкривати документи онлайн, або конвертувати в більш відповідний формат.

Зміст:

Про документи Apple iWork Pages

Документи PAGES дуже популярні, але тільки серед користувачів комп’ютерів на MacOS. Крім цього, власний формат активно використовується компанією Apple для внутрішнього документообігу. До користувачів Windows файли .pages зазвичай потрапляють від власників Mac, коли хтось пересилає документи, які не змінивши формат на звичні DOC або PDF.

Розширення PAGES засноване на форматі XML, а тому зміст файлів не обмежується текстом. В Apple Pages закладено> 140 шаблонів документів, які можуть містити:

Документи в Apple iWork Pages можуть бути створені як з чистого аркуша, так і на основі одного з шаблонів. Чим більше спеціальних символів та інших сторонніх елементів (крім тексту і зображень) буде містити документ, тим більше втрат форматування і контенту може статися при конвертації. Звичайні текстові документи, як правило, без проблем відкриваються онлайн або конвертуються в популярний формат на кшталт DOC.

Відкриваємо .PAGES на Windows через ZIP

Оскільки основний зміст файлу ZIP архів і XML-документ, можна спробувати переглянути вміст за допомогою стандартних засобів Windows. Для цього потрібно змінити розширення документа з «.PAGES» на «.ZIP», розпакувати архів і відкрити файл Preview.pdf або Thumbnail.jpg. Бажано зробити резервну копію файлу перед будь-якими змінами, на випадок якщо щось піде не так.

За своєю структурою, документ PAGES є ZIP-архів з наступним змістом:

  1. index.xml файл з основним змістом документа в форматі XML.
  2. buildVersionHistory.plist текстовий файл з історією змін документа.
  3. Preview.pdf дозволяє проглядати вміст, знаходиться всередині папки QuickLook.
  4. Thumbnail.jpg ще один файл для перегляду з папки QuickLook, тільки в низькому розширенні (превью).

Файли предпросмотра мають деякі особливості:

Все це робить використання файлів Apple iWork вкрай незручним на комп’ютерах з будь-якою версією Windows. Не кажучи вже про Android і інші платформи, де можливості вибору софта ще менше.

Програма iWork Pages дозволяє конвертувати будь-які документи у PDF, DOC або TXT. Найпростіший варіант попросити користувача Mac конвертувати файли ще при збереженні. Якщо такої можливості немає, конвертація файлів доступна всім бажаючим в режимі онлайн, відразу в декількох сервісах.

Програма Ez Freeware Free Opener

Проста програма Ez Freeware Free Opener відкриває більше 70 форматів, серед яких є і .pages. Софт випущений тільки англійською мовою, проте інтерфейс гранично простий і зрозумілий.

Основна проблема програми в тому, що вона не дозволяє редагувати документи тільки режим перегляду. Зате документ відображається повністю, в початковому вигляді і без додаткових умов або втрат вмісту, як у випадку з методом з ZIP-архівом.

Є ще один неприємний момент на момент написання статті офіційний сайт розробника www.freeopener.com недоступний. Це означає, що програму доведеться завантажувати зі сторонніх джерел. На даний момент ніяких проблем з цим немає софт мало важить і доступний до завантаження на десятках сайтів.

Онлайн конвертація в DOC / PDF

Онлайн сервіси дозволяють відкривати, редагувати і конвертувати документи в форматі .pages. Можна відправляти файли на друк з браузера, або зберігати в зручному форматі і редагувати в звичних програмах на Windows.

  1. CloudConvert.com сервіс доступний як в режимі онлайн, так і у вигляді плагіна для браузера Google Chrome. Підтримується 218 різних форматів і API. Після завантаження файлу PAGES, система кілька секунд подумає і запропонує вибрати один з форматів, в який потрібно конвертувати файл: TXT, DOC, DOCX, HTML або PDF. Щоб кожен раз не заходити на сайт заново, в самому низу сторінки можна натиснути кнопку Add to Chrome, щоб додати плагін в браузер.
  2. iCloud.com офіційний сервіс від Apple для роботи з документами Pages, Numbers і Keynote. Програми безкоштовні і доступні для всіх, а не тільки для користувачів Mac. На сайті iCloud все зроблено зручно і продумано, а реєстрація і весь доступна всім в тому числі з Windows або Android.
  3. OnlineConvertFree.com безкоштовний онлайн конвертер, у сайту є версія російською мовою. Заявлено про підтримку конвертації .pages в 100+ різних форматів. Серед них є всі популярні графічні і текстові розширення: pages конвертується в pdf, doc, docx, odt, ott, sxw, stw, xml, rtf, txt, sdw.

Якщо зазначених сервісів недостатньо, є інші сайти з аналогічним функціоналом: наприклад zamzar.com російською мовою.

,

Відключення або видалення непотрібних розширень з Google Chrome проводиться в налаштуваннях. Для управління розширеннями досить ввести в адресному рядку chrome: // extensions /. Розширення не обов’язково видаляти з браузера остаточно.

Ссылка на основную публикацию