Як відновити систему на ноутбуці до заводського стану

Вітаю Вас на своєму блозі!
Думаю, що не помилюся, якщо скажу, що всі сучасні ноутбуки, які продаються зі встановленою операційною системою в комплекті, мають функцію відновлення цієї системи. Це означає, що ви можете в будь-який момент відновити свою систему до початкового (заводського) стану. У цій статті я опишу загальне поняття про те, як відновити систему на ноутбуці до заводського стану і як дізнатися, чи є така можливість на вашому ноутбуці.

Не багато починаючі користувачі ноутбуків і навіть майстра по ремонту комп’ютерів знають про те, що на жорсткому диску ноутбука є спеціальний розділ для зберігання резервної копії системи і встановлена ​​програма, яка відновлює систему і за допомогою якої можна зробити додаткові резервні копії вашої системи.

Так як в комплекті з ноутбуком, як правило, не дають диск з операційною системою, то єдиним способом відновити систему є її відновлення з резервної копії, яка є на жорсткому диску.
В яких випадках може знадобиться відновлення системи, я думаю і так зрозуміло … наприклад в таких:

1. Комп’ютер став повільно працювати, постійно довго відкриває програми і веб-сторінки;
2. Комп’ютер заражений вірусами, рекламними банерами та іншої заразою;
3. Windows при включенні комп’ютера не завантажується і постійно йде перезапуск системи;

Ці та багато інших причин можуть стати приводом для відновлення системи за допомогою вбудованої програми.

Власникам ноутбуків, в таких випадках, не потрібно викликати майстра і просити його відновити систему, потрібно самому запустити спеціальну програму і протягом, приблизно 20 хвилин вона буде відновлена.

Також при покупці ноутбука з рук, я рекомендую перевірити його на наявність таких програм і на наявність відповідного розділу на жорсткому диску.
Я бачив ноутбуки на яких господарі встановлювали систему і не знаючи про наявність функції резервного відновлення, встановлювали іншу версію Windows.

Дуже часто в таких випадках встановлюється піратська версія Windows, яка має деякі мінуси в порівнянні з ліцензійною копією, яка встановлюється виробником ноутбуків. Наприклад, відсутність драйверів, їх потрібно шукати окремо для вашої моделі.

Також, мені іноді надходить пропозиція знести на ноутбуці Windows 8 і встановити сімку, так як вона більш звична і зручна користувачам.

Якщо ви захочете поміняти систему, яка встановлена ​​на вашому ноутбуці на іншу, то все одно, не видаляйте прихований розділ на жорсткому диску, інакше потім відновити систему, встановлену виробником, вже не вийде.

Як дізнатися, чи є у вашого ноутбука програма для відновлення системи.

Дізнатися, чи встановлена ​​у вас програма резервного копіювання на ноутбуці дуже просто, потрібно просто це перевірити.
Для початку прочитайте інструкцію до нього, в ній повинно бути зазначено, як відновити систему на ноутбуці до заводського стану. Але якщо вам “пощастило” і ви купили ноутбук без інструкції, тоді дивіться в встановлених програм програму для резервного відновлення системи.

Як правило, програма для резервного копіювання знаходиться в каталозі, який називається також, як і фірма виробник ноутбука. Якщо це HP, то шукайте каталог “Hewlett Packard”, якщо Lenovo, то і каталог повинен бути “Lenovo”.

Називатися така програма може теж по різному, але за змістом ви зрозумієте, що це вона. Дуже часто в назві цієї програми є слово Recovery, наприклад OneKey Recovery або Recovery Manager, у Sony наприклад, вона називається VAIO Care Rescue або VAIO Recovery Center. Щоб її швидко знайти можна скористатися пошуком Windows.

Натисніть кнопку “Пуск” введіть в рядку пошуку слово Recovery, якщо така програма є, то ви її відразу побачите.
Якщо ви не знайшли програму для резервного відновлення системи, то можливо на вашому ноутбуці переустановлювали її і встановили іншу ОС, яка все не наважувалася в комплекті з комп’ютером. Або виробник просто не передбачив можливість відновлення системи через середу Windows.

В такому випадку відновити систему можна, якщо не видалений спеціальний розділ, в якому зберігаються необхідні для цього дані.
Якщо розділ цілий, тоді програму відновлення системи можна запустити з консолі при завантаженні комп’ютера.

Дізнатися цілий розділ чи ні, дуже просто. Розділ відновлення системи завжди прихований і ви його не побачите в провіднику Windows.

Подивіться які логічні диски є у вас на комп’ютері, потім відкрийте програму для роботи з дисками і подивіться, які диски є там.

Для цього можна скористатися стандартним оснащенням Windows, яка називається “Управління дисками” або diskmgmt.msc, яку відкрити дуже просто. Наведу лише один приклад, як швидко відкрити diskmgmt.msc будь-якому користувачеві, на будь-якому комп’ютері.
Справа в тому, що з часом ви можете забути, як правильно написати назву цієї оснастки, тому я вам не рекомендую його запам’ятовувати або записувати, відкрити її можна швидко, через меню Windows.

У Windows 7 для цього натисніть кнопку “Пуск” і натисніть на “Мій комп’ютер” правою кнопкою миші і меню, виберіть пункт “Управління”.
Відкриється оснащення “Керування комп’ютером”.

Виберіть у ньому пункт “Сховище – Управління дисками”. На скріншоті видно, що самий правий розділ системи позначений, як “Розділ виробника обладнання”. Він не має букви і не видно в провіднику системи.
Називатися такі розділи можуть теж по різному, але ви його відразу дізнаєтеся.

У Windows 8 можна відразу відкрити оснастку “Керування дисками”.

Для цього натисніть на кнопку “Пуск” правою кнопкою миші і в меню виберіть пункт “Керування дисками”.

Також для перегляду наявності спеціального розділу на жорсткій диску можна скористатися і сторонньою програмою, наприклад Acrons Disk Director.

Де ви також легко впізнаєте спеціальний розділ для відновлення системи.

Як відновити систему на ноутбуці до заводського стану.

Якщо у вас є такий розділ на жорсткому диску, значить ще можна відновити систему до заводського стану, навіть якщо ви вже встановлювали іншу версію ОС.
Для цього потрібно запустити програму відновлення при завантаженні комп’ютера. У різних ноутбуків для цього існують спеціальні клавіші або кнопки на корпусі, як я вже говорив, щоб про них дізнатися, потрібно прочитати інструкцію до вашого ноутбука або спробувати використовувати способи, які є універсальними для кожної моделі.

Перед першим відновленням системи до заводського стану, обов’язково збережете свої файли на зовнішньому носії, щоб їх не втратити. У разі втрати, відновити їх не вийде.

Я раджу дізнатися, як відновити систему до заводського стану відразу після покупки ноутбука і навіть спробувати її відновити, щоб ви знали, як це робиться заздалегідь і ось чому.

По-перше, ви будете впевнені, що зможете самі відновити свій ноутбук, в разі виникнення такої необхідності.

По-друге, деякі ноутбуки можуть спочатку мати не розбите на локальні диски жорсткий диск і розбити його могли вже після установки всіх програм і створення резервної копії.

В такому випадку ви можете втратити свої дані, які у вас будуть зберігатися на інших локальних дисках, якщо при відновленні системи, жорсткий диск буде очищений повністю. Загалом я раджу спочатку перевірити, як йде процес відновлення і які файли відновлюються заново, а які не рушають, а вже потім починати його експлуатувати по повній.

Деякі програми відновлення дозволяють вибирати, який диск відновлювати, тільки системний або все, потрібно бути уважним при виборі.
Перший спосіб відновлення системи, це запуск програми в середовищі Windows, як її знайти я розповів вище, більш детально я опишу цей процес на конкретних моделях. Якщо сказати коротко, то запускаєте таку програму і вибираєте той варіант, який вам потрібен, потім ноутбук перезавантажиться і почнеться відновлення системи.

Другий варіант відновлення системи, це запуск програми з консолі при завантаженні системи. Тут у кожної моделі є свої варіанти запуску такої програми, це можуть бути клавіші на клавіатурі, а може бути і кнопка на самому ноутбуці.

В першу чергу я рекомендую зайти на сайт виробника своєї моделі і подивитися там інструкцію, деякі виробники детально пояснюють, як відновити систему на ноутбуці до заводського стану.

Якщо ж вам не вдалося знайти інструкцію, тоді доведеться шукати в мережі варіанти запуску програми відновлення системи.
Ось список, як запустити програму відновлення на деяких моделях, це все перевірені варіанти, можливо вам підійде один з них:

Asus При завантаженні натисніть F9
Aser і Packard Bell При завантаженні натисніть і утримуйте клавішу ALT і кілька разів натисніть і відпустіть F10
Lenovo Laptop – При вимкненому живленні натисніть кнопку на корпусі ноутбука
ThinkPad – при включенні натисніть F11
HP При завантаженні відразу натиснути F11
Samsung При завантаженні кілька разів натисніть і відпустіть F4
Sony При включенні харчування натисніть F10 або при вимкненому живленні кнопку “Assist”, а вже потім F10, залежить від моделі ноутбука
MSI При включенні харчування кілька разів натисніть і відпустіть клавішу F3

Сподіваюся вам допоможуть мої поради відновити свою систему на ноутбуці, якщо з’явиться така необхідність. У наступних статтях на цю тему я розповім, як відновити систему на конкретні моделі ноутбуків.

Ссылка на основную публикацию