Як відновити Віндовс 7 через БІОС

При серйозних неполадках Windows 7, наприклад, після виникнення критичних помилок через несправний жорсткого диска або збоїв в результаті зараження шкідливими програмами, при яких пошкоджені системні файли, штатними засобами самої ОС неможливо повернути її нормальну функціональність. Нижче представлено керівництво з докладними описами інструкцій, як можна відновити працездатність «Віндовс 7» через БІОС.

Варіанти реанімації системи

Нерідко власники ПК при наявності вищезазначених проблем вдаються до повної перевстановлення операційної системи, однак, незважаючи на високу ефективність цього варіанту, до нього рекомендується вдаватися лише в крайніх випадках. Значно швидше усунути збій можна здійснивши процес відновлення «Віндовс».

Існує два основних способи відновлення системи Windows:

 1. З використанням попередньо збереженої копії ОС;
 2. Із застосуванням зовнішнього установочного носія з «Віндовс 7».

Збереження копії (бекап)

Користувачеві рекомендується заздалегідь подбати про створення копії системи, щоб в разі необхідності можна було швидко відновити «Віндовс» через BIOS. З цією метою в «Сімці» є функція архівації образу ОС.

Примітка: цей метод підійде тільки користувачам з попередньо встановленою виробником системою на комп’ютері, інакше необхідно застосування зовнішнього установочного носія з дистрибутивом «Віндовс 7».

Необхідно здійснити наступні послідовні кроки:

 1. Клікнувши «Пуск», увійти в «Панель управління»;
 2. Далі перейти в розділ «Система і безпека»;
 3. Відкрити вкладку «Архівація та відновлення»;
 4. Клацнути по посиланню «Створити диск відновлення»;
 5. В відобразиться меню рекомендується вказати зовнішній носій для збереження образу, наприклад, USB-флешку або DVD-диск;

Примітка: розмір архіву нерідко становить кілька гігабайт, тому потрібно скористатися носіями з об’ємом пам’яті не менше 4 Gb.

 1. Дочекатися повного завершення створення копії образу операційної системи і клацнути на «Ok»;
 2. Готово. Тепер у користувача є образ, скориставшись яким він завжди може відновити «Віндовс 7» через BIOS.

Процедура виконання налаштувань в БІОС

Буде потрібно здійснити таку послідовність дій:

 1. Перший етап для новачків найскладніший. Безпосередньо після включення ПК необхідно багаторазово кликати по клавіші запуску BIOS, наприклад, F12. Ця кнопка вказана в керівництві користувача до комп’ютера, а також її можна дізнатися відвідавши офіційний сайт виробника ПК або ноутбука (тут потрібно певна спритність і уважність від користувача, так як якщо упустити момент, то ОС почне завантажуватися з вбудованого в комп’ютер жорсткого диска, як зазвичай , і необхідне меню BIOS не відкриється. Іноді новачкам потрібно здійснити кілька спроб);
 2. В відобразиться меню програми слід перейти в закладку «Boot»;
 3. Після цього відкрити «Boot Device Priority», де встановити на верхню позицію, наприклад DVD-привід, якщо у користувача є оптичний диск з образом системи, а якщо флешка, то USB-Flash;
 4. Потім слід обов’язково зберегти введені коригування, наприклад, клацнувши по кнопці F10. Далі клікнути «ESC», щоб вийти з БІОС (в різних версіях програми функціональні кнопки можуть відрізнятися, але вони завжди прописані в нижній сходинці вікна програми, тому після внесення змін обов’язково треба уважно прочитати всю наявну інформацію в меню).

Процедура відновлення через БІОС

Процес відновлення працездатності «Віндовс 7» майже однаковий і в разі застосування зовнішнього установочного диска з дистрибутивом «Сімки», і також при використанні попередньо збереженої копії ОС на DVD або флешці.

Необхідно виконати всього кілька етапів дій:

 1. Після настройки БІОС відповідно до вищенаведеної інструкцією потрібно встановити зовнішній носій в оптичний привід або в USB-порт вставити флешку з образом ОС і почекати закінчення завантаження;
 2. Клацнути «Відновлення»;
 3. Далі в відобразиться віконці клікнути по рядку «Відновлення системи», якщо застосовується установча флешка або диск. А в разі коли використовується носій з попередньо створеним чином (бекапом), то клацнути «Відновлення образу системи» (пункт «Відновлення запуску» вибирати не рекомендується, так як при серйозних збоях він зазвичай не потрібен і ніколи не спрацьовує);
 4. Потім просто слідувати вказівкам майстра установки і після успішного завершення всього процесу відновлення працездатності системи знову запустити БІОС, де, керуючись вищенаведеної інструкції, встановити початок завантаження «Віндовс» з жорсткого диска комп’ютера, замість DVD або USB.

висновок

В цілому, весь процес не відрізняється великою складністю, але при відсутності досвіду входу в БІОС, можливо, від користувача буде потрібно зробити кілька спроб його запуску, так як часто власники комп’ютерів і сучасних ноутбуків не знають точно, за допомогою якої клавіші проводиться вхід.

Необхідно відзначити, що на деяких моделях ПК замість однієї з функціональних клавіш може використовуватися кнопка «Del» або поєднання двох різних кнопок. У будь-якому випадку перед початком виконання будь-яких дій з ноутбуком чи стаціонарним комп’ютером бажано уточнити ці моменти в інструкції по експлуатації обладнання.

Ссылка на основную публикацию