Як відрізнити офіційний сайт від підробки

Деякі користувачі стають на слизьку доріжку і нечесним шляхом заволодівають платіжними реквізитами користувачів. Для цього створюється веб-ресурс, що копіює дизайн офіційного сайту: банку, платіжної системи або магазину. Копії сайтів виводять в топ видачі таких великих пошукових систем, як Google і Яндекс.

Кіберзлочинці ретельно опрацьовують кожну дрібницю в дизайні фішингових сайту, щоб створити бездоганний проект. Але при всьому цьому є можливість визначити підробку.

протокол з’єднання

Протокол з’єднання до сайту здійснюється по HTTPS. Необхідно звернути увагу на наявність безпечного з’єднання і чи є зліва від https «зелений замочок». Якщо https-з’єднання не має безпечного підключення, тоді варто насторожитися.

домен

Зверніть увагу, що існують доменні зони, де немає обмежень для реєстрації. Очевидний обман, коли домен відображає назви конструктора сайтів.

сервер

Ви є клієнтом банку в Російській Федерації. Перевіряєте розташування сервера банку, який раптом опинився десь в Латвії, Німеччини або Гонконгу. Варто перевірити інформацію, не поспішайте здійснювати операції. Саме розташування сервера сайту є важливим моментом. Правда, дуже багато фінансових установ зареєстровані за кордоном, тому уточнюйте інформацію в офіційних джерелах.

Дизайн і помилки

Деякі сайти створюються добре. Шахраї якісно реалізують дизайн, а деякі сайти мають помилки в короткий зміст, також можуть бути дивні області коли оформлення склеєне з шматочків. Будь-яка не стикування візуальної частини сайту або виявлення неточностей і явних граматичних помилок – це привід перевірити сайт по вищепереліченим рекомендаціям.

сторінки сайту

Прогуляйтеся по різних сторінках. Часто шахраї не хочуть морочити голову і роблять скрізь однаковий адресу. Зверніть увагу на наповнення. Чи давно сайт почав публікувати новини компанії. Якщо ви потрапили на підроблений сайт, швидше за все, там будуть опубліковані новини за кілька останніх місяців. І це викликає питання, коли організація працює більше десяти років, а новини з’являються тільки за останні кілька місяців.

замість післямови

Візуальні методи перевірки і дотримання простих правил не дозволять потрапити в лапи шахраїв.

Важливо: ніхто і ніколи не робить просто так занадто хороших пропозицій. Перевіряйте в інтернеті назви нових фінансових організацій, платіжних систем, назви фірм роботодавця, адже всі вони можуть бути звичайними шахраями.

Ссылка на основную публикацию