Як включити bluetooth на ноутбуці: Windows 7, 10 і 8

Створений як засіб, щоб об’єднати розрізнені протоколи зв’язку в один стандарт, bluetoth завоював свою нішу в сучасному світі завдяки універсальності і зручності використання. Сьогодні він є невід’ємною частиною комп’ютерної техніки, планшетів і смартфонів. Завдяки цій технології ми можемо насолодитися грою в консольні ігри, не піклуючись про те, що хтось може перечепитися через провід І будуть вони спотикатися. Бездротова гарнітура, яка назавжди змусить вас забути про заплутує проводах – це ще не всі можливості його застосування.


Малюнок 1. Детальна інстуркції як включити блютуз на ноутбуці

За допомогою блютуза можна передавати дані на безкоштовній частоті 2.4 ГГц на відстані до 100 метрів без втрат даних, а сучасні стандарти, в теорії, мають пікову швидкість передачі даних в 24Мб / сек. Досить солідно, враховуючи, що перекидання пісень розміром не більше трьох мегабайт з телефону на телефон раніше займало кілька годин. Якщо у вас під рукою немає USB кабелю, то не впадайте у відчай, адже дані зі смартфона на комп’ютер можна передати і без нього через bluetoth.

Як включити блютуз на ноутбуці в області повідомлень Windows

Більшість ноутов від найпопулярніших виробників йдуть в комплекті з вбудованим адаптером радіозв’язку. У кожного користувача з’являється закономірне питання: як включити блютуз на ноутбуці Windows, коли ви тільки в парі кроків від необхідного з’єднання. Для того щоб задіяти модуль блютуз, потрібно провести пару досить простих маніпуляцій, одна з яких – це перевірка пристрою на сумісність з цим стандартом зв’язку і те, чи підтримує вона його взагалі. Після чого слід визначити використовувану на ноут операційну систему, бо способи запуску даної утиліти різняться для Windows і MacOS. Однією з хороших утиліт є програма – Android SDK Release. Як включити блютуз на ноутбуці під керуванням Віндовс з уже встановленими драйверами:

 1. Перевірте трей, він знаходиться в правому куті екрану і за звичаєм іконка блютуза повинна знаходиться там, якщо ця опція не відключена (Малюнок 2);
 2. Натисканням на іконку, в разі якщо вона присутня, викличте контекстне меню;
 3. У контекстному списку відкрийте пункт «Відкрити Параметри»;
 4. Нове вікно містить інформацію про стан видимості вашого пристрою в мережі на даний момент;
 5. Відзначте галочкою пункт «Дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей комп’ютер;
 6. Перейдіть у вкладку «Спільне використання» і дайте дозвіл на пошук, передачу та отримання файлів, поставивши «чек» на відповідному пункті;
 7. Потім вкажіть папку, в яку будуть завантажуватися отримані дані;
 8. Після цього ви можете запустити пошук пристроїв для передачі або прийому даних з різних пристроїв: гаджетів, смартфона і т.д.


Малюнок 2. Значок блютуза в треї робочого столу Windows

Як встановити драйвер і включити bluetooth на ноутбуці Windows 10, 8, 7, Vista через диспетчер пристроїв

У разі якщо в області повідомлень немає відповідного значка або на комп’ютері відсутні необхідні для запуску утиліти «дрова», передбачені більш складні алгоритми підключення.

Як включити bluetooth на ноутбуці якщо немає значка в треї? Досить важливий момент, який слід брати до уваги: ​​для нормальної роботи бездротового модуля слід встановити драйвера, що надаються офіційним сайтом виробника вашого ноутбука. Більшість користувачів покладається на автоматично встановлені системою драйвера, а то і на ті, що знаходяться в супутньому драйвер-паку. Далеко не завжди утиліта може синхронізуватися з системою і запуститься на таких параметрах. У деяких випадках помилка запуску або видалення утиліти пов’язано з тим, що необхідні оновлення не встановлюються системою. Для кожного ноутбука в комплекті йде носій, найчастіше це диск, на якому є драйвера і програмне забезпечення, необхідне для нормальної роботи блютуза. Але що робити, якщо на пристрої немає встановлених драйверів або відсутній диск. Як включити bluetooth на ноутбуці Windows 7 в такому випадку? Алгоритм наступний:

 1. Відкрийте офіційний сайт виробника вашого комп’ютера. Пам’ятайте, що на сайті дилера стандартні утиліти можна скачати абсолютно безкоштовно. Не варто шукати «дрова» блютуза на сторонніх сайтах, оскільки в такому випадку підвищується ймовірність хакерської атаки на ваш пристрій (Малюнок 3);
 2. Знайдіть на офіційному сайті вкладку подібну «ПО і драйверів» або «Програмне забезпечення»;
 3. Визначте ваш продукт, ознайомившись з системними параметрами через настройки комп’ютера або на упаковці з-під пристрою. Іноді найменування моделі вигравірувано на корпусі;
 4. У деяких випадках буде запропоновано завантажити програму для визначення моделі вашого ноутбука, якщо дізнатися її через системні настройки не вийшло;
 5. Після визначення і введення моделі ви зможете отримати бажані драйвера;
 6. Скачайте і запустіть файл для ініціації розпакування.


Малюнок 3. Вибір моделі ноутбука на офіційному сайті виробника

Крім відвідування офіційного сайту постачальника, можна скористатися утилітою Bluetooth Driver Installer. Вона являє собою майстер автоматичного завантаження та налаштування всього необхідного для роботи бездротового модуля зв’язку. Після інсталяції драйверів слід перевірити роботу радиомодуля в диспетчері пристроїв наступним чином:

 1. Наведіть курсор миші на “Мій Комп’ютер»;
 2. Викликавши контекстне меню, виберіть пункт «Управління»;
 3. Далі серед всіх опцій виберіть «Диспетчер Пристроїв»;
 4. Перевірте стан радиомодуля (Малюнок 4);
 5. Задіюйте його, якщо він відключений.


Малюнок 4. Вікно перевірки працездатності радиомодуля Bluetooth

Примітка: Альтернативний метод запуску диспетчера пристроїв: відкрити консоль комбінацією клавіш «Win + R» і ввести команду devmgmt.msc, що відкриє необхідну вікно.

Якщо ж ви збираєтеся відключити кабель живлення, то слід заборонити вимикання блютуза в портативному режимі для економії енергії:

 • Не закриваючи вікна «Диспетчера пристроїв», виберіть адаптер і відкрийте його «Властивості»;
 • В панелі «Управління електроживленням» вимкніть пункт «Дозволити відключення …».

Наступним етапом стане настройка модуля:

 1. Після установки необхідного драйвера в треї повинна з’явитися шукана іконка;
 2. Клацніть по ній, викликавши контекстний список;
 3. Відкрийте «Параметри адаптера»;
 4. Дайте ваше дозвіл на виявлення комп’ютера іншими пристроями при скануванні;
 5. Активуйте пункт «Дозволити підключатися …»;
 6. Щоб ви отримували сповіщення кожен раз при новому підключенні, встановіть також параметр «Сповіщати при підключенні …»;
 7. Далі слід відредагувати параметри спільного використання і включити пункт «Дозволити віддаленим …»;
 8. Налаштуйте папку для прийому файлів і можете сміливо приступати до передачі пакетів даних по блютуз.

Як включити bluetooth на ноутбуці Windows 10?

У «десятці» безліч процедур було спрощено, і параметри активації блютуза не стали винятком:

 • Зробити це можна відкривши меню «Пуск» і вибравши «Панель Управління»;
 • Далі слід відвідати «Управління мережами і загальним доступом» і вибрати підпункт «Зміни параметрів адаптера»;
 • Після чого у вкладці «Bluetooth» вибираємо «Включити».

Також є й альтернативний метод:

 • Відкрийте панель, яка розташована в лівому нижньому кутку.
 • Серед налаштувань режиму вимкнення і управління мережею буде також опція регулювання радиомодуля.

Якщо ви задалися питанням, як включити блютуз на ноутбуці Windows 8.1, то поспішаємо вас порадувати – метод аналогічний вишеопісаних. Врахуйте, що, якщо з якихось причин необхідні драйвера були встановлені, то вам доведеться повторити вищеописану інструкцію для отримання необхідного пакету (Малюнок 5). Однак кожна модель ноутбука також має ряд особливих способів включень блютуза, які залежать тільки від фантазії дизайнера і його бажання приліпити таку потрібну кнопку на клавіатурі. Пам’ятайте: все далі розміщені методи мають на увазі встановлені для вашого пристрою драйвера.


Малюнок 5. Вікно вибору режиму роботи пристрою Bluetooth

Леново (Lenovo)

Як включить ь блютуз на ноутбуці Леново (Lenovo)? У ряді моделей даної компанії передбачена спеціалізована кнопка, яка знаходиться за межами клавіатури і позначена відповідним значком. Якщо вона передбачена на вашому виробі, то досить натиснути на неї. Іноді така функція зав’язана на поєднанні клавіш «Fn + F5». Однак вона буде контролювати роботу ще і Wi-Fi адаптера.

HP Pavilion

Якщо ви є щасливим володарем ноута даної компанії і цікавитеся, як включити блютуз на ноутбуці HP Pavilion, перегляньте цю рекомендацією (Малюнок 6). Найчастіше на корпусі ноутбука є сенсорна панель, яка регулює гучність. Зліва від неї розташована кнопка, яка повністю контролює роботу бездротових мереж.

Примітка: На деяких моделях дана функція вбудована в кнопку «F12» і активується класичним поєднанням «Fn + F12».


Малюнок 6.Внешній вид ноутбуків фірми HP Pavilion

Асус (Asus)

Рішенням проблеми, як включити блютуз на ноутбуці Асус (Asus), в переважній більшості, стане клавишная комбінація «Fn + F2». Для деяких моделей ця функція розташовується під клавішею «F11».

Acer Aspire

Для тих, кому цікаво як включити блютуз на ноутбуці Acer Aspire, заповітної комбінацією, що викликає активацію утиліти, буде «Fn + F2» (Малюнок 7).

Самсунг

Власникам даного продукту, які цікавляться, як включити блютуз на ноутбуці Самсунг, рекомендуємо скористатися вище наведеними інструкціями, оскільки продукти цієї марки не надто відрізняється від ноутов інших виробників.


Малюнок 7. рассположенних клавіш Fn і F2 на клавіатурі ноутбука

Тошиба

Щоб дізнатися, як включити блютуз на ноутбуці Тошиба, скористайтеся універсальними інструкціями, наведеними вище.

Dell

Якщо вам потрібно дізнатися, як включити блютуз на ноутбуці Dell, то принцип підключення буде аналогічний такому в інструкції для Asus.

MSI

У разі, якщо необхідно знати, як включити блютуз на ноутбуці MSI, то на різних моделях дана функція винесена за межі поля клавіатури і, швидше за все, являє собою окрему кнопку. Що так само можна здійснити за допомогою пари «Fn + F9» (Малюнок 8).


Малюнок 8. Розташування клавіш Fn і F9 на ноутбуках фірми msi

Як включити блютуз на Mac

Як включити блютуз на ноутбуці під керівництвом MacOS? Пристрої на цій платформі, що підтримують опцію передачі даних, мають в панелі меню рунічний символ bluetoth, для активації якого достатньо клікнути по ньому. Після натискання зголоситься підміню з операціями, і ви зможете здійснити включення.

З цієї статті ви дізналися, як включити блютуз на ноутбуці 10 Віндоус і інших операційних системах лінійки Windows і Мас, а також ознайомилися з основними способами усунення неполадок.

Ссылка на основную публикацию