Як включити і налаштувати безкоштовний вбудований VPN в браузері Opera (Опера)

У світі інформаційних воєн часто виникають ситуації, коли ті чи інші інтернет-ресурси блокуються державою з метою безпеки. Іноді подібні процеси дійсно необхідні, наприклад, щоб уникнути зростання терористичної активності. Але часом в блок трапляються нешкідливі новинні і соціальні проекти, доступ до яких необхідний простим користувачам щодня.

Що таке VPN і навіщо він потрібен

VPN (англ. Virtual Private Network – віртуальна приватна мережа [1]) – узагальнена назва технологій, що дозволяють забезпечити одне або кілька мережних з’єднань (логічну мережу) поверх іншої мережі (наприклад, Інтернет).

вікіпедія

https://ru.wikipedia.org/wiki/VPN

За своєю суттю VPN є можливість з’єднання з інтернетом через посередника. Якщо при «стандартних» умовах ви відправляєте запит до сайту, і отримуєте (не одержуєте) відповідь, то при використанні віртуальної мережі, ви відправляєте запит в неї, а тільки потім, від імені VPN він йде до сайту. Таким чином можна обійти майже всі можливі блокування. Власне, обхід блокування – це основне завдання VPN.

VPN потрібен для обходу блокування і вільного серфінгу в інтернеті

Як включити вбудований VPN в Opera

Починаючи з квітня 2016 року Opera впроваджує у свої продукти, браузери Opera Blinc, Opera Mobile і інші, безкоштовну можливість використання VPN. Зробивши лише кілька кліків мишкою, користувач цілком може користуватися норвезьким сервером для обходу блокування з боку сайтів або провайдерів.

Щоб включити VPN, знадобиться запущений браузер Opera і кілька кліків мишки.

 1. Відкриваємо браузер Opera, натискаємо комбінацію клавіш Alt + P.
 2. На сторінці налаштувань, в правій колонці переходимо у вкладку «Безпека».

  На сторінці налаштувань, в правій колонці переходимо у вкладку «Безпека»

 3. Трохи прокрутити налаштування вниз і ставимо галочку біля пункту «Увімкнути VPN». Також бажано поставити галочку у пункту «Обходити VPN в пошукових системах за замовчуванням», це дозволить швидше відкривати сайти пошукових систем.

  Ставимо галочку біля пункту «Увімкнути VPN»

 4. Як тільки буде вироблено підключення до локальної мережі, поряд з адресним рядком браузера з’явиться блакитний значок VPN. Це означає, що сервіс обходу блокування працює.

  Активне підключення до VPN сигнализируется синім індикатором

Відео: як включити VPN Opera

Як налаштувати Opera VPN

Так вже вийшло, що налаштувань VPN від Opera має мінімум: зміна віртуальної геолокації і вищезгаданий самообход сайтів-пошуковців.

 1. Клацаємо по синьому значку VPN біля адресного рядка. Міняємо фільтр «Віртуальне місце розташування» на будь-який з пунктів ( «Оптимальне положення» підключає браузер до найближчого сервера, і це гарантує найбільшу швидкість з’єднання).

  Міняємо фільтр «Віртуальне місце розташування» на будь-який з пунктів

 2. Продовжуємо користування сервісом.

Що робити якщо VPN в Опері не працює

Майже в 100 відсотках випадків нічого не можна вдіяти. Сервіс VPN є безкоштовним, через нерідко стикається з перевантаженнями. Наприклад в травні 2017 року, коли президент України видав указ, що обмежує доступ громадян до деяких популярних сервісів, Opera зіткнулася з «DDOS-атакою» з боку українських споживачів інтернету, так як багато хто скористався можливістю обходу блокування. Потужностей серверів просто не вистачило, і Opera VPN просто не працював. Згодом норвезькі розробники цю проблему викорінили, але перевантаження серверів часом трапляється.

Однак, якщо VPN не працює довгий час, добу і більше, краще перевірити свій комп’ютер на несправності. Для початку просканувати двома різними антивірусними програмами.

Практично постійно користуюся Opera VPN і дуже рідко стикаюся з проблемами отсутсвия з’єднання. А якщо такі й виникають – вони тривають 10-15 хвилин, не більше.

Переваги та недоліки Opera VPN

Недоліки Opera VPN можна перелічити на пальцях однієї руки:

 • через завантаженої віртуальної мережі може різко зменшуватися швидкість завантаження сторінок і потокових даних,
 • сервісу бракує налаштувань: було б краще мати в арсеналі більший вибір геолокації, і також мати режим «винятків» щоб працювати або не працювати на певних сайтах,
 • деякі сайти блокують саме VPN від Opera, тому замість вільного доступу можна отримати зворотний результат. Але таких сайтів дуже мало.

У той же час плюсів віртуальної мережі дуже багато:

 • далеко не кожен VPN може похвалитися безкоштовним і настільки глобальним сервісом,
 • за допомогою Opera VPN можна отримати доступ до цікавлять даними і сайтам, обмеження послуг віртуальної мережі у Opera немає,
 • можливість вибору декількох геолокаційні точок, а це означає, що якщо один з серверів тимчасово перестане працювати, сервіс буде продовжувати надавати послуги,
 • дуже простий інтерфейс,
 • Opera надає повне шифрування трафіку.

Opera VPN – це відмінний сервіс для розблокування сайтів і вільного серфінгу в інтернеті. Крім того, це дуже зручний сервіс, який завжди можна включити або виключити.

Ссылка на основную публикацию