Як включити і очистити SSL в Яндекс браузері, причини помилок | GuideComp.ru

HTTPS є протоколом захищеного інтернет-з’єднання, використовує систему шифрування для запобігання крадіжки і розшифровки даних. В основі безпечного підключення в Yandex браузер використовується SSL-сокет, який має на увазі криптографічний аутентифікацію асиметричного типу для обміну інформацією між сервером і клієнтом. На практиці, наявність SSL є гарантією безпеки користувача на конкретному сайті, але далеко не всі ресурси надають захист через складність отримання сертифіката.

Як дізнатися тип підключення?

Без наявності особливих знань в технологіях безпеки користувач не зміг би визначити безпеку користування ресурсом, а з SSL – легко дізнатися, чи можна вводити конфіденційні дані або краще утриматися. Яндекс браузер відображає наявність SSL-підключення сірим замочком в «Розумній рядку», станом іконки легко візуально визначити тип підключення.

Важливо! Насправді SSL-стандарт вже застарів і практично не використовується, ще в 2014 році в США заявили про уразливість системи і зобов’язали ресурси перейти на сучасний протокол захищеної зв’язку – TLS. Він також випущений компанією Netscape і є ідейним продовженням SSL. TLS досі умовно називають «ССЛ».

Визначити тип підключення допоможе значок замка:

 • Якщо він в перекреслені стані, на сайті діє SSL, але протокол не було вчасно продовжений. Щоб браузер гарантував безпеку з’єднання, потрібен атестат, виданий довірчим атестаційним центром, інакше з’явиться відповідне попередження,
 • У правій частині адресного рядка відображається безбарвна іконка планети. Позначає відсутність будь-якого шифрування, сайт не підтримує захищений доступ,
 • Є відображення сірого замочка – це ознака правильного налаштування захищеного сокета і активного атестата. До подібних сайтів більший рівень довіри в порівнянні зі звичайними веб-ресурсами. Дані вкрай складно перехопити і навіть в цьому випадку, вони не приносять користі, так як зашифровані 128-бітовим алгоритмом.

Навіщо потрібен SSL в Yandex browser?

Завдання цього стандарту безпеки зводиться до чотирьох сфер:

 1. Перевірка автентичності, забезпечує ідентифікацію користувача та веб-сервера в мережі. Функція важлива для поліпшення системи безпеки сайту, користувачі здатні довести власну справжність і можуть перевірити справжність другої сторони. Через інтернет відбувається спілкування користувачів з різних куточків світу, від чого ідентифікація ускладнюється, щоб уникнути обману, використовується HTTPS-з’єднання по SSL-сокету.
 2. Гарантія секретності даних. Криптографічний модуль надає гарантію, що інформація буде отримана виключно цільовою аудиторією (користувачем або групою, сервером і т. П.). Під час передачі даних є ризик їх перехоплення, але SSL убезпечить від подібних проблем, хоча не захищає на 100%. Особливо високий ризик перехоплення в місцях з громадським Wi-Fi.
 3. 128-бітна система шифрування. При отриманні всієї інформації третьою особою, вона здасться в зашифрованому вигляді і не буде придатна для читання. Ключі для розшифровки даних є тільки на стороні відправника та одержувача. Чи не можемо сказати, що дані неможливо розшифрувати, так як сучасні ASIC-системи здатні перебирати до 50 млрд комбінацій щомиті. Навіть при подібній обчислювальної потужності на підбір пароля буде потрібно витратити дні, місяці або навіть роки.
 4. Створення цифрових підписів. Дозволяє гарантувати цілісність повідомлень і їх авторство. З ЕЦП легко довести походження будь-яких даних, це є переконливим і достовірним доказом підписання документа, справжності елемента або ідентифікації користувача. Особливо важлива функція на комерційних сайтах і ресурсах, що виконують валютні операції.

Всі перераховані завдання важливі, тому рекомендуємо запустити підтримку безпечного доступу в браузері.

Як включити SSL в Яндекс браузері

У стандартній зборці оглядача захищений доступ використовується на всіх сайтах, які його підтримують. Якщо раніше самостійно міняли параметри або встановлена ​​стороння збірка, функція може не працювати на стороні клієнта.

Як активувати підтримку HTTPS / SSL:

 1. Переходимо в розділ «Налаштування» з меню браузера (зверху три паралельні риси).
 2. В кінці сторінки натискаємо «Показувати додаткові параметри».
 3. У графі «HTTPS / SSL» встановлюємо виділення біля «Автоматично відкривати сайти по протоколу HTTPS.

Чи не кожен сайт можемо відкрити з використанням системи шифрування, так як з’являється помилка SSL Яндекс браузер. Зазвичай несправності легко вирішити самостійно.

Як прибрати проблеми з SSL в Yandex browser?

Нерідко з’являється повідомлення з помилкою ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR в Яндекс браузері, воно відносно просто усувається, але є одна складність – повідомлення не надає конкретики. Нам доведеться власноруч перебирати можливі причини збою і появи незахищеного доступу.

Що може спровокувати проблему:

 1. Поразка системи шкідливим кодом. Віруси приносять самі несподівані проблеми, в тому числі і несправності при серфінгу в мережі. Безкоштовно відновити працездатність допоможуть Dr. Web CureIt або Kaspersky Rescue Disc.
 2. Збій часу або дати. Для завантаження захищеного ресурсу буде потрібно установка правильного часу з датою. Якщо між сервером і комп’ютером є істотні відмінності за цими параметрами, доступ перерветься. Єдиний виняток – відмінності та часові пояси, вони не заважають завантаженні сайту. Щоб відновити роботу, встановлюємо час правильно:
  1. Натискаємо ПКМ на панель часу в нижньому правому куті.
  2. Вибираємо «Налаштування дати і часу».
  3. Переводимо перемикач «Встановити час автоматично» в положення ВКЛ.
 3. Встановлено занадто високий рівень безпеки в браузері. Як показує практика, зайва безпеку здатна шкодити комфорту серфінгу. Встановлюємо відповідний рівень безпеки:
  1. Переходимо в «Налаштування» і відкриваємо весь список параметрів.
  2. У розділі «Мережа» натискаємо на «Змінити налаштування проксі-сервера».
  3. Переходимо на вкладку «Безпека» і встановлюємо «Рівень безпеки для цієї зони» на позначці «Середній».
  4. Переходимо у вкладку «Конфіденційність» і знімаємо галочку у параметра «Ніколи не дозволяти веб-сайтам запитувати ваше місцезнаходження».
 4. Антивірус блокує з’єднання. У частині антивірусних програм встановлено «Сканування / перевірка HTTPS», що призводить до періодичних збоїв в роботі з захищеними сайтами. Наприклад, в Eset NOD32 (eset internet security) параметр знаходиться в розділі «Захист Інтернету» «Веб-протоколи». Відключаємо функцію і перевіряємо усунення несправності.

Є ще один корисний спосіб відновлення доступу до сайтів – очистити сховище сертифікатів.

Як очистити SSL в Яндекс браузері?

Насправді є три методи, які допомагають очистити SSL в Яндекс браузері:

 1. З розділу мережу. Найшвидший і простий метод очистити SSL в Yandex browser. Алгоритм дій:
  1. Прямуємо в «Налаштування», де відкриваємо весь перелік натисканням на кнопку «Показати додаткові налаштування».
  2. У категорії «Мережа» натискаємо на єдину активну кнопку. Важливо! Якщо вона заблокована, відключаємо Proxy або VPN розширення.
  3. Переходимо на вкладку «Зміст» і в графі «Сертифікати» натискаємо на «Очистити SSL», тепер Яндекс браузер повторно почне збирати сертифікати.
 2. Вручну через вікно браузера. Метод цікавий тим, що дозволяє видалити лише окремі сертифікати, а не весь їх список.
  1. Переходимо по посиланню в «Налаштування».
  2. Справа зверху, в рядку «Пошук налаштувань», вводимо «SSL».
  3. Натискаємо на кнопку «Управління сертифікатами».
  4. Вибираємо необхідні сертифікати з усіх вкладок і натискаємо на кнопку «Видалити». Поруч з назвою вкладок є стрілочки, які допомагають гортати вкладки, так як вони не поміщаються в одне вікно.
 3. Вручну через систему. Гідність процедури – можемо обнулити сертифікати одночасно у всіх браузерах. Що робити:
  1. Відкриваємо панель «Пуск» і вводимо certmgr.msc.
  2. Розгортаємо відповідні папки, всередині їх знаходяться розділи «Сертифікати».
  3. Натискаємо по конкретному сертифікату правою кнопкою миші і вибираємо «Видалити».

Обнулити сховище SSL в Яндекс браузері корисно при захаращення розділу або в разі помилок, які часто зникають, якщо звільнити розділ і стерти частину або всі SSL-сертифікати. Рекомендуємо завжди тримати розділ в актуальному стані (періодично стираючи дані) і активувати роботу HTTPS в браузері для захисту вмісту.

Ссылка на основную публикацию