Як включити ReadyBoost і підвищити швидкість роботи Windows 7

Вітаю вас, дорогі читачі з вами Тришкин Денис.
Багато користувачів комп’ютерної техніки мріють, щоб їх пристрої працювали швидше. Для цього вони роблять різні очищення, оптимізації і ставлять додаткове ПО. Крім того, в самій операційній системі від Microsoft передбачено безліч інструментів для прискорення швидкодії. У статті я вам розповім, як включити ReadyBoost Windows 7, що це таке і корисний чи взагалі цей інструмент.

Основна інформація

Багато користувачів могли зустрітися з цією програмою раніше, але не знали, що це таке. Технологія являє собою програму, яка дає можливість користуватися вільним простором на флешці або карті в якості додаткової оперативної пам’яті. Саме за рахунок цього і прискорюється робота комп’ютера.

Важливо! Технологія ReadyBoost – вбудований додаток в ОС. Тому немає необхідності що-небудь встановлювати. Якщо вам пропонують завантажити програму, швидше за все в файлі знаходиться вірус або будь-яке інше недоброзичливе ПО.

Принцип роботи

Ця програма використовується, як додатковий інструмент прискорення. У разі включення програми на переносному пристрої створюється додатковий файл ReadyBoost.sfcache.

збільшити

У нього поміщаються файли малого розміру, які використовуються в системі частіше за інших. За рахунок використання іншої технології передачі інформації, робота з цими даними відбувається швидше, ніж якби вони розташовувалися на жорсткому диску. Це дозволяє прискорити ОС. Крім того, інформація може зчитуватися з різних пристроїв, що також покращує показник продуктивності.

Що дає використання програми? Технологія дозволяє прискорити роботу системи аж до 30%. Варто погодитися, що багато хто не проти поліпшити швидкодію комп’ютера на третину.

вимоги

На жаль, як і кожна програма, ця володіє своїми вимогами до накопичувача:

  • обсяг флешки повинен бути не більше 32 і не менше 1 Гб;

  • при цьому швидкість обробки інформації не може бути менше 2,5 Мб / с;

  • пристрій повинен мати стандарти USB 2.0 або 3.0;

  • при цьому вільного простору потрібно не менше 64 Мб.

Якщо ви зберетеся купувати знімний носій спеціально для цих цілей, краще заздалегідь уточнити у продавця всі вищезгадані характеристики. Крім того, на упаковці навіть може бути спеціальна позначка «ReadyBoost Compatible».

Важливо! Чим швидше працює флешка, тим більшого приросту продуктивність вдасться домогтися.

Операційна система Windows 7 дозволяє одночасно підключати до 8 пристроїв, щоб збільшити швидкість комп’ютера.

При цьому в разі приєднання пам’яті більше 4 Гб, попередньо її потрібно налаштувати – відформатувати, з установкою нової файлової системи NTFS.

Оптимальним вважається підключення флешки, обсяг якої буде в 2 або навіть 3 рази більше, ніж встановлена ​​оперативна пам’ять.

Як увімкнути?

У комп’ютер з ОС Windows 7 потрібно вставити попередньо підготовлену переносну пам’ять. Після цього з’явиться вікно автозапуску, де в списку дій необхідно вибрати «Прискорити роботу системи».

збільшити

Після цього потрібно включити «Надати цей пристрій для технології ReadyBoost». Далі задається бажаний обсяг, який і буде використовуватися для взаємодії. Якщо флешка порожня – можна вказати весь простір. Підтверджуємо дію.

збільшити

Іноді в операционке відключений автозапуск. В цьому випадку необхідно зайти в «комп’ютер»І вибрати властивості накопичувача, де перейти на відповідну вкладку.

збільшити

Важливо! При включеній системі ні в якому разі не можна виймати переносний пристрій. Спочатку потрібно прибрати прискорення ОС. В іншому випадку флешка просто може перестати працювати.

Як вимкнути?

Щоб відключити ReadyBoost потрібно зайти в той же меню і вибрати пункт «Не використовувати…». Потім підтвердити дію.

збільшити

Як краще користуватися програмою?

На стаціонарному ПК

Щоб прискорити домашній або робочий ПК, потрібно використовувати флеш-накопичувач. Багато SD-пристрої мають високу швидкість роботи, через що неможливо з ними використовувати потрібну програму. Крім того, не кожен комп’ютер має кард-рідер, що дозволяє підключати відповідну пам’ять.
Найкраще флешку встановлювати на задню панель системного блоку. Це дозволить тримати завжди вільними роз’єми спереду.

Важливо! Якщо ви хочете прискорити роботу ОС – перевірте наявність порожніх слотів оперативної пам’яті, і по можливості просто докупити саме цей компонент. Таке рішення значно поліпшить швидкодію. Якщо ж ви просто має невикористану переносну пам’ять – можете сміливо пробувати.

на ноутбуці

USB-роз’єми на ноутбуці важливі, так як їх всього передбачено не більше 4 штук. При цьому багато такі апарати мають слотом для різних карт пам’яті. Це буде ідеальним варіантом, так як USB порти залишаться порожніми, і при цьому додаткове обладнання не завадить вільному переміщенню ноутбука.

збільшити

Чи не працює технологія

У деяких випадках може не бути пункту ReadyBoost. У цьому випадку спочатку необхідно додатково підключити службу SuperFetch (Супервиборка). Якщо вона вимкнена – технологія не працює.

збільшити

Також іноді можна зустріти ситуацію, коли флешка раніше відмінно взаємодіяла з програмою для прискорення системи. Але в один момент раптом почало з’являтися повідомлення про помилку. Для цього необхідно зайти на вкладку ReadyBoost і натиснути «протестувати пристрій». У більшості випадків накопичувач знову стає придатним для взаємодії з програмою. Якщо ж нічого не змінилося, потрібно відключити цю функцію, дістати пристрій і спробувати підключити до іншого роз’єму. Якщо воно знову не функціонує, цілком можливо, що флешка вийшла з ладу.

Важливо! Програма ReadyBoost не працює, як файл підкачки, який розширює оперативку, і не відключає його. Вона виступає таким собі сполучною компонентом між ними. При цьому на швидкодію також впливає позитивно.

Особистий досвід

На старому комп’ютері, на якому було встановлено всього 2 Гб оперативної пам’яті я вирішив перевірити працездатність цієї системи. Прочитавши безліч інформації, підібрав підходяще пристрій. Можу сміливо заявити, що поліпшення роботи операційки в цілому помітно. При цьому конкретно на ігри інструмент не впливає.

Що ж, можна сміливо заявити, якщо ви збираєтеся поліпшити працездатність Windows для простих завдань – можете сміливо пробувати. У разі, коли хочете значно підвищити цей показник, наприклад, для ігор – краще додатково придбайте планку оперативної пам’яті.

Сподіваюся вам допоможе ця стаття поліпшити роботу ноутбука або ПК. Передплачуйте і розповідайте друзям про мене.

Ссылка на основную публикацию