Як включити тачпад на ноутбуці windows 10 – покрокова інструкція

Доброго времени суток, читачі.

Кожен ноутбук має певної сенсорною панеллю, що дозволяє їй управляти курсором мишки. Іноді трапляються ситуації, коли даний пристрій просто вимикається. У деяких випадках у цьому винна дії користувачів, адже при роботі з клавіатурою цей компонент не допомагає, а навіть заважає. Далі в статті я розповім, як включити тачпад на ноутбуці Windows 10 на різних моделях, адже процедура може відрізнятися в залежності від виробника. Крім того, ми розглянемо деякі загальні варіанти.

перезавантаження

Перше, що необхідно зробити, незалежно від розробника і моделі пристрою, перезапустити операційну систему. Іноді через різні обставини з’являються помилки, які й стали причиною такої поведінки. В результаті все має працювати без будь-яких проблем.

Швидкий доступ

Якщо минулий рада ні до чого не привів, йдемо далі. У більшій частині сучасних ноутбуків існують спеціальні кнопки, які використовуються для запуску та вимикання тачпада. Правда у багатьох виробників вони різняться.

Відразу варто сказати, що раніше на пристроях Леново був навіть окремий перемикач, який розташовувався на бічній панелі.

Подібне можна було спостерігати в обладнанні від DEXP. Згодом розробники відмовилися від таких рішень і тепер, як і багато інших вони використовують поєднання на клавіатурі.

Для цього задіюється кнопка «Fn»Разом з однією з функціональних клавіш верхнього ряду: F1 – F12. Для різних моделей призначаються свої відповідності.

Так, наприклад, на пристроях від ASUS необхідно натиснути «Fn + F9” або ж “F7». Точно такі ж комбінації підтримуються на обладнанні від Acer.

На Sony другою кнопкою виступає «F1». іноді «F8».

Включити Touchpad в ноутбуках Lenovo можна, натиснувши «Fn + F5». Таке ж поєднання працює в мобільних комп’ютерах від компанії Самсунг.

Іноді зустрічаються пристрої, які для залучення і виключення тачпада використовують окремі клавіші. Так, наприклад, на ноутбуках HP це здійснюється за допомогою невеликої кнопки, розташованої в лівому верхньому кутку самого елемента. Якщо її немає, можна спробувати просто натиснути два рази на відповідному місці.

BIOS

Іноді буває, що все вищеописане ані трішечки не допомагає. У цьому варіанті можливо, що елемент відключений через БІОС. Для його задіяння необхідно виконати наступне:

  1. Перезапускаємо комп’ютер. Відразу після цього нам потрібно потрапити в відповідне місце. Для цього натискаємо кнопку, зазначену на екрані, яка зазвичай з’являється з першими символами.
  2. Шукаємо пункт «Internal Pointing Device».
  3. Перемикаємо значення на «Enable».

драйвер

Нерідко в якості проблеми виступає пошкоджений або невідповідний драйвер. Подібне можна спостерігати в результаті переустановлення операційної системи або в результаті серйозного збою.

Рішенням стане розміщення нового програмного забезпечення.

Якщо виробник невідомий, вирушаємо в «Панель управління»І«Диспетчер пристроїв». Знаходимо відповідний елемент, викликаємо «властивості». На вкладці «відомості», Вибираємо«ВД пристрої». Копіюємо перший рядок і шукаємо по ній збіги в Інтернеті.

Synaptics

Більшість сучасних ноутбуків, включаючи Packard Bell, використовують сенсорні панелі Synaptics. При цьому драйвери на елемент встановлюються автоматично.

Якщо це так, задіяти пристрій можна через відповідний пункт «панелі управління». Або знаходимо іконку з такою ж назвою, або вирушаємо в «миша».

Далі нас цікавлять «параметри пристрою». Тут якраз і знаходяться відповідні перемикачі.

Також для деяких версій драйверів на цій вкладці передбачений пункт, що дозволяє автоматично від’єднувати Touchpad при підключенні стаціонарної миші.

Несправність

Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг, можливо проблемою є механічне пошкодження або від’єднані контакти. В такому випадку вихід тільки один – розбирання пристрою, перевірка його окремих елементів і всього компонента в цілому.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам вирішити проблему. Підписуйтесь, і ви завжди будете знати, що робити з комп’ютером.

Ссылка на основную публикацию