Як включити таймер вимикання на Windows 7: інструкція

Здасться дивним, для чого потрібно за розкладом відключати ноутбук / комп’ютер, якщо можна це зробити самому, але причин насправді безліч. Навіщо і як включити таймер вимикання на Windows 7? Наприклад, виконується будь-яка задача на пристрої, а вам терміново необхідно відлучитися або, до вашого ПК з віддаленого підключення працюють інші користувачі, а завершать вони ближче до ночі або вранці, а у вашій присутності немає необхідності. Кожен для себе знайде ситуацію, при якій потрібно включити таймер вимикання Windows 7. Так існує кілька способів включити таймер вимикання Windows 7, про кожного розповімо нижче з докладними інструкціями.

Включити таймер вимикання за допомогою CMD

Зі статей на нашому порталі ви добре знайомі з CMD – командний рядок, що дозволяє з підвищеними привілеями з режиму DOS управляти службами і програмними компонентами. Про достоїнства розповідати немає сенсу, так як кожен хоч раз стикався з роботою в cmd. Отже, приступимо.

Запустити cmd можна декількома способами:

Панель «Пуск» → «Виконати». або Використовуючи гарячі клавіші [Win] + [R]. Наступним кроком переходимо безпосередньо до того, як включити і налаштувати таймер:

Вводимо без лапок і з збереженням синтаксису «shutdown -s -t 300» → «OK».

Де «-s» означає зберегти всі програми з коректним вимиканням машини, «-t 300» зазначення кількості часу в секундах до того, як ОС включить таймер виключення – виходить відключити через 5 хвилин. Період вказати можна абсолютно будь-який, але в секундах. Крім того, можна вказати параметр примусового виключення без збереження і діалогів від системи «-f».

В результаті система включить таймер і поверне повідомлення «Робота Windows буде завершена через 5 хв.» – це приклад на основі введеної команди, більш того буде вказана дата і точний час вимикання. Включити таймер не складно описаними засобами, але якщо відпала необхідність, наступний параметр допоможе відключити його:

Вводимо в cmd без лапок і зберігаючи синтаксис наступне: «shutdown -a» → «OK» / [enter], де параметр «-a» вимикання таймера.

У системному треї з’явиться повідомлення про те, що вихід з системи відключений.

Включити таймер відключення ОС: швидкий спосіб

Включити таймер в Windows 7 можна і без постійного використання cmd, можна використовувати доступ до команд з графічної оболонки системи, для цього:

 • Клацніть правою клавішею миші (далі ПКМ) на робочому столі для виклику контекстного меню і виберіть «Створити» → «Ярлик».
 • У рядку «Вкажіть розташування об’єкта:” введіть без лапок і зберігаючи синтаксис «C: \ Windows \ System32 \ shutdown.exe -s -t 1800» → «Далі». Слід, що при запуску з ярлика – коректне виключення повинно відбутися через 30 хвилин.
 • В поле «Введіть ім’я ярлика» введіть «shutdown.exe» → «Готово», згідно скриншоту.
 • Для зручності візуалізації, давайте змінимо значок, для цього клікніть ПКМ на створений ярлик → «Властивості»;
 • Вибираємо вкладку «Ярлик» → в нижній частині «Змінити значок»;
 • Windows 7 може видати повідомлення, що дана команда не містить значки, тисніть “OK”;
 • Із запропонованих Windows 7 виберіть піктограму, яка на ваш погляд підходить більше, або, натиснувши на «Обзор», виберіть з раніше завантажених, після тиснемо “OK”.

У верхній частині вікна властивостей має змінитися зображення → «Застосувати» → «ОК».

Помічник по тайм – менеджменту

Існує ще один спосіб, щоб включити завершення роботи ОС за розкладом, з використанням вбудованих засобів Windows 7, який підійде більше менш досвідченим користувачам. Далі докладна інструкція про те, як включити таймер вимикання комп’ютера Windows 7 за допомогою планувальника завдань.

 • «Пуск» → «Панель управління»;
 • Вибираємо режим перегляду «Великі значки» → «Адміністрування».

 • У списку знаходимо «Планувальник завдань».

 • У правій частині вікна тиснемо на «Створити просту задачу …»
 • В поле «Ім’я:» введіть без лапок «shutdown» → в «Опис:” за бажанням додайте інформацію → «Далі».
 • У розділі «Тригер» вкажіть бажане значення запуску завдання → «Далі».
 • Ми вибрали «Щодня», тепер зазначимо, з якої дати слід почати і в який час виконувати завдання, в «Повторювати кожні» стоїть «1» – так як вибрали щодня → «Далі».

 • Слідом розділ «Дія» → «Запустити програму» → «Далі».
 • Перейшли в «Запуск програми» → в полі «Програма або сценарій:” введіть також «shutdown» і додайте вже відомі аргументи, зокрема «-s» → «Далі».
 • Завершальний етап, на якому чітко видно всі настройки, зазначені нами, перевірте і якщо все вірно, поставте галочку «Відкрити вікно« Властивість »після натискання кнопки« Готово »→« Готово ».
 • У вікні можна внести при необхідності зміни та переглянути додаткові можливості, докладніше на скріншотах.

 • Windows 7 неодмінно сповістить вас за 1 хвилину до того як включити таймер сну і видасть повідомлення «До завершення роботи Windows залишилося менше 1 хвилини».

Таким чином, ми налаштували таймер вимикання на Windows 7, в разі якщо він більше не потрібен, його можна видалити з диспетчером. «Панель управління» → «Адміністрування» → «Планувальник завдань» → в лівій частині виберіть «Бібліотека планувальника завдань». У центральній частині вікна в списку знаходимо створену нами завдання, для зручності пошуку вгорі натисніть на «Файл» для сортування за алфавітом: Ми створили «shutdown» → натискаємо ПКМ і з контекстного меню вибираємо «Видалити» → підтвердіть видалення «Так».

Ссылка на основную публикацию