Як впорядкувати дані в таблиці excel: докладна інструкція

Сортування є дуже важливою функцією в Excel. Досвідчені користувачі використовують її по повній, що стосується новачків, то, можливо, не всі здогадуються про те, скільки втрачають можливостей. Якщо говорити коротко, то дана функція дозволяє впорядкувати дані в таблиці по якомусь певному критерію.

Справа в тому, що в великих таблицях використовується дуже багато даних, в яких можна і заплутатися. Щоб цього не сталося, логічно розташувати всю інформацію в потрібному вам порядку, так би мовити, розкласти по поличках. Також за допомогою сортування дуже зручно видаляти порожні рядки в Excel. Пропоную обговорити питання того, як впорядкувати дані в таблиці excel, більш детально.

види сортування

Почну я, мабуть, з того, що існує різні критерії, згідно з якими можна відсортувати дані. Зокрема, виділяють наступні:

  1. Сортування від А до Я. За допомогою цього виду можна відсортувати дані по наростанню.
  2. Сортування від Я до А означає, відповідно, сортування даних по спадаючій.
  3. Сортування по місяцях і днях тижня.
  4. Сортування по форматування. Цей різновид доступна у версії Excel 2007 і вище. Така варіація сортування актуальна в тому випадку якщо діапазон комірок відформатований із застосуванням кольору шрифту, заливки осередків або ж набору значків. Так як колір шрифту і заливки має свій власний код, то саме його програма і використовує при сортуванні форматів.

Як впорядкувати дані

Що стосується того, як впорядкувати інформацію в таблиці Excel, то справа йде таким чином. Вам необхідно виділити таблицю і у вкладці «Дані» натиснути кнопку «Сортування». Далі відкриється нове вікно, в якому потрібно задати стовпець сортування, а також вибрати порядок сортування. Якщо вам не потрібно сортувати дані по наростанню або зменшенням, тисніть «Настроюваний список».

Тепер відкрилося нове діалогове віконце, в якому ви можете вибрати список днів тижня або місяців (а саме за цими параметрами користувач найчастіше має дані).

Якщо ж потрібного списку в переліку не виявилося, то ви можете створити свій. Для цього клікніть рядок «Новий список» і введіть вручну елементи передбачуваного списку, потім тисніть «Додати». Зверніть увагу, що створений вами список буде збережений, і в наступні рази ви зможете повторно їм скористатися.

Як бачите, дана функція дозволяє сортувати не тільки по простеньким критеріям, як, наприклад, за алфавітом, за зростанням цифр і т.д., але також і задавати свої критерії для сортування. Зокрема, можна використовувати військові звання, посади, якісь певні товари, цінність і важливість яких визначаєте виключно ви і т.п.

Ссылка на основную публикацию