Як встановити directx 9 на windows 10: керівництво і інструкція

DirectX – є обов’язковою програмою, без якої неможливий запуск і стабільна робота більшості програм і відеоігор.

Її рекомендується встановлювати на всі операційні системи, саме з цієї причини слід знати, як поставити DX 9 для Віндовс 10.


Малюнок 1. Логотип додатки Microsoft DirectX

Чи потрібно встановлювати DirectX на Windows 10

Сучасні технології постійно розвиваються і з кожним новим випуском ОС, потрібно менше часу на установку додаткових систем.

Примітка: Дуже часто DX 9 не встановлюється на Віндовс 10, через більш свіжої встановленої версії ПЗ – пакет системних бібліотек, які мають розширення * .dll не потребують будь-яких оновлень.

Як дізнатися чи перевірити версію DX

Найголовніше, перед початком інсталяції, необхідно дізнатися – який варіант був встановлений за замовчуванням.  

Найбільш актуальною версією є DX 12. Дуже часто вона вже вбудована в останню операційну систему, тому додаткова інсталяція не потрібна. Щоб дізнатися який Директ встановлений потрібно виконати наступні дії: 

  • відкриваємо пошуковий рядок і вводимо функцію «Виконати» або просто використовуємо комбінацію клавіш «Win + R»;
  • запускаємо;
  • вводимо команду «dxdiag»;
  • отримуємо повні відомості про комп’ютер і встановленої ОС (Малюнок 2). 

Відомості про характеристики системної бібліотеки можна знайти в графі «Версія DirectX».


Малюнок 2. Запущене засіб діагностики DirectX за допомогою команди dxdiag

Всі варіанти DX

Ще в найперших ОС використовували програмне забезпечення Директ, що дозволяє грати у відеоігри і працювати з програмами, які вимагали велику кількість відеопам’яті.

Він виконує важливу функцію, завдяки якій з’єднуються в одну систему ресурси відеокарти, звукової карти і програмної частини графічного інтерфейсу відеоігор та інших редакторів.

В результаті вдається істотно поліпшити якість зображення, що виводиться на екран, так як самі системи постійно мінялися, а разом з ними росли і вимоги самих ігор до засобів по обробці графіки. Відповідно випускали новий DX.

Найбільш популярною є DX9, проте деякі нові системи не хочуть працювати зі старими програмами, і тоді може виникнути проблема з Directx 9 на Windows 10 (Малюнок 3). У нас сайті є набір спеціалізованих додатків DirectX End-User Runtime.


Малюнок 3. Детальна інструкція по установці DirectX9 на сучасний пк

Версії Віндовс і відповідні їм DX

Кожна версія Віндовс мала свій, розроблений під її потреби Директ. Наприклад, XP SP2, використовувала DX9, а сімка вже – DX10, вісімка – DX11. 

Варто знати, що застосування Директ 12, дає можливість отримувати якісне зображення на екрані. Однак слід враховувати деякі фактори. Наприклад, технічні вимоги відеоігри, тобто, якщо вона була розроблена під старіший Директ, то встановлюючи нову, особливих змін в якості зображення ви не побачите. Особливо це стосується інсталяції DX9 на WIn 10.

Для чого встановлюють DirectX 9 на Windows 10

Деякі старі відеоігри вимагають для своєї роботи установку Діректа 9. Дуже часто вона додається в комплекті з грою, але іноді рекомендується шукати самостійно.

Для тих, хто спантеличений пошуком цього ПО, варто сказати, що в операційну систему вже включений новітній Директ 12, тому шукати і встановлювати стару версію не обов’язково. 

Сумісність зі старими іграми

Більшість користувачів нових операційних систем стикаються з проблемою, коли дуже давно випущені відеоігри не запускаються на їх ПК. Ця проблема виникала з появою Віндовс 7 і посилилася вже на десятці.

Примітка: В результаті, випущені гри старше 5 років, можуть не запускатися зовсім або вимагають, щоб була виконана установка DX 9 на Windows 10 (Малюнок 4). 


Малюнок 4. Скріншот з гри Deus EX зі встановленою DirectX 9

Як встановити DX 9 на Windows 10

Щоб безкоштовно інсталювати Директ 9 на Віндовс 10 включаємо «DirectPlay», розташований на панелі управління. Залишиться тільки вирішити, куди встановити скачані ПО.

Включаємо компонент «DirectPlay» 

Щоб знати, як встановити DX 9 виконуємо наступні дії:

  • відкриваємо панель управління;
  • заходимо в розділ з програмами; 
  • вибираємо пункт, де дозволяється включити або вимкнути компоненти Віндовс;
  • тепер потрібно знайти розділ, «Компоненти колишніх версій» і ставимо відмітку напроти пункту «DirectPlay» (Малюнок 5).

Задаємо в пошуковику Директ 9 offline installer Windows 10, викачуємо актуальний варіант. Але не варто заходити на офіційний сайт, так як в завантаженні буде відмовлено, адже вже встановлений новітній Директ.

Завантаживши, необхідно перевстановити цю системну бібліотеку. Якщо не допомогло, дивимося наступний спосіб інсталяції.


Малюнок 5.Включеніе компонента DirectPlay в компонентах Windows

Альтернативний варіант

Автономний пакет, для установки Діректа 

Комплекс технологій «DirectX End-User Runtime» являє собою варіант інсталяції системної бібліотеки, призначений для кінцевого користувача.

Завдяки йому вдається вирішити безліч проблем, пов’язаних з мультимедійним змістом, підтримку різних видів графіки, відео і 3D анімації, відмінного і насиченого за своїм звучанням аудіо.

Ссылка на основную публикацию