Як встановити дві операційні системи

Існує величезна кількість ситуацій, коли користувачеві ПК необхідна друга операційна система. Наприклад, одна ОС просто не може впоратися з усіма запитами власника (немає відповідного програмного забезпечення і т.д.). Питання про те, як встановити дві операційні системи виникає сам собою.

Як встановити другу операційну систему?

Конфігурація комп’ютера, в якій використовуються кілька операційних систем, носить назву многозагрузочной. Коли комп’ютер почне запускатися, користувачеві буде наданий вибір, пов’язаний із завантаженням ОС. Виглядає це так:

Для того щоб встановити другу ОС на комп’ютері або ноутбуці, для неї слід виділити окреме місце на диску.

Важливо. В першу чергу встановлюється найбільш стара версія операційки, а пізніше нова. Пов’язано це з тим, що старі ОС просто не бачать файли нової і при установці переписують їх (тобто видаляють).

Резервні копії

Перед установкою другий операційки, необхідно зробити резервні копії всіх важливих даних. Це може бути пов’язано з наступним:

 • Технічні помилки. На жаль, комп’ютери помиляються і не виключені випадки повного видалення всієї інформації;
 • Людський фактор. Людина, особливо якщо він перший раз встановлює ПО, робить помилки. Наприклад, випадково встановити нову систему в той розділ, де була стара, тим самим деінсталювати абсолютно всю інформацію без шансу повернути її.

Встановлюємо ОС на виділений розділ або інший жорсткий диск

Перед безпосередньою установкою переконайтеся в наступному: всі програми правильно завершили свою роботу, зроблені копії всіх необхідних файлів і дані збережені на різних зовнішніх носіях. Крім цього варто перестрахуватися і знайти ключ активації (якщо у вас ліцензія). Зазвичай він складається з 25-ти знаків і розташовується на коробці з диском.

Піратську версію Windows можна зламати за допомогою відповідних активаторів, викачаних з інтернету. Благо, що зараз на просторах мережі таких програм безліч.

Для установки двох і більше операційних систем необхідно включити ПК, для того щоб завантажити поточну версію Віндовс. Далі необхідно виконати такі дії:

 • Після повного завантаження поточної ОС перейти до установника другої системи і запустити його;
 • Якщо буде використовуватися диск з системою, то при запуску комп’ютера установка повинна запуститися і початися автоматично;
 • У разі використання для установки USB-накопичувача, необхідно вставити флешку в роз’єм. Процедура інсталяції починається, як правило, автоматично. Якщо немає, то йдемо в «Мій комп’ютер», заходимо в відповідний диск з USB і вручну включаємо установник (setup.exe).

На даному етапі проблеми можуть виникнути тільки в разі пошкодження накопичувача, диска. Тепер переходимо до самого процесу:

 1. Після того як запуститься установка натискаємо іконку «Встановити» (в англійській версії «Install now»);
 2. У пункті про отримання оновлень із високим пріоритетом для установки рекомендується почати завантаження останнього. Ці оновлення не тільки сприяють правильній інсталяції операційної системи, але і захищають ПК від усіляких загроз. Але для проведення подібної процедури обов’язково потрібно підключення до мережі, в іншому випадку цей пункт не відображатиметься;
 3. Прийняти ліцензійну угоду. Зробити це доведеться в будь-якому випадку, інакше його встановлення не продовжиться;
 4. Далі вибирається тип установки – повна;
 5. Вибрати розділ, в який буде встановлена ​​нова ОС Windows;
 6. Натиснути кнопку «Далі».

Важливо. Не слід встановлювати нову версію Віндовс в розділ з раніше встановленої.

Власне, установка другої операційки мало чим відрізняється від першої. Головне: ні в якому разі не встановлювати два різних Windows в один і той же розділ, так як існує створення непрацездатності всієї системи. У цей випадку звичайний користувач не зможе полагодити свій комп’ютер і його доведеться відправити в сервіс.

Відео, яке наочно покаже спосіб установки другий операційки на ПК:

висновок

Досить зручно працювати на одному комп’ютері з декількома операційними системами.

Ссылка на основную публикацию