Як встановити Google Page Speed ​​на своєму веб-сайті


Як встановити Google Page Speed ​​на своєму веб-сайті

Останнім часом, компанія Google серйозно взялася за «прискорення» інтернету. Сьогодні корпорація пов’язана з практично усіма розробками спрямованими на оптимізацію веб-ресурсів, якщо ви забули, я нагадаю: створення CDN, маніфести CSS, розробка платформи javascript, Public DNS і багато іншого. Сьогодні ж мова піде про новий сервіс Google PageSpeed, який дозволяє оптимізувати дані і завантажувати їх набагато швидше.

Що являє собою служба PageSpeed?

Принцип роботи нового сервісу простий до неподобства. Після того як ви налаштуєте свій сайт під роботу з сервісом, пошуковий бот Google перехопить всі дані з вашого сервера, оптимізує вміст і буде зберігати кеш на своєму сервері. Коли користувач звертається до будь-якій сторінці вашого сайту, Google підміняє ваші дані на ті, які зберігаються на його серверах, що і призводить до прискореної завантаженні сторінки.

Вимоги PageSpeed?

Є кілька речей, які ви повинні знати, перед тим як почати користуватися новою службою PageSpeed.

1. В даний час сервіс не підтримує роботу з «голими» доменами, префікс www повинен обов’язково бути присутнім в домені сайту. Тобто http://example.com працювати з новим сервісом не буде, а ось http://www.example.com запуститься без проблем. Можливо, в найближчому майбутньому цей недолік виправлять.

2. У вас повинен бути повний доступ до панелі управління доменним ім’ям. Для того щоб почати роботу PageSpeed, вам доведеться змінити запис CNAME. Якщо ви реєстрували домен у хостера, то доведеться звертатися до нього, щоб техпідтримка за вас змінила записи CNAME.

Налаштування сайту для роботи з PageSpeed

1. Для початку перейдіть за цим посиланням і натисніть кнопку зареєструватися.

Так як зараз PageSpeed ​​проходить «обкатку», то потрапити в число тестерів можна тільки за запрошенням. Після того як ви зареєструєтесь, вам доведеться почекати якийсь час, поки фахівці Google оброблять вашу заявку. В залежності від часу доби і якості вашого сайту, очікування може тривати від години і більше.

2. Після того як вам прислали запрошення, перейдіть на сторінку Google API і натисніть на виділену кнопку в бічній панелі – Page Speed ​​Service.

3. Далі натискаємо на посилання “Add new domain” і вводимо свій сайт. Ще раз нагадую, переконайтеся в тому, що домен введений разом з префіксом «www»!

На цьому етапі може виникнути невелика заковика. Якщо ви раніше не додавала свій сайт в панель Google Webmaster, то зараз зробити цей самий час. Система запропонує саме такий сценарій.

Після додавання сайту в розділ для веб-майстрів, ви повинні змінити записи до домену, а саме виставити правильну адресу CNAME, за яким сервіс буде вас верифікувати і створювати сторінки кеша.  

4. Зміна в значення CNAME, вносяться через панель домену у реєстратора. Для того щоб дістатися до налаштувань у реєстратора NameCheap, вам потрібно перейти до All Hosts Record, а далі пройти по шляху Host Management. У міжнародного реєстратора GoDaddy значення CNAME зберігається в диспетчері DNS. За великим рахунком, панелі управління доменами у всіх реєстраторів одного принципу, а тому орієнтуючись на приклад нижче, ви зможете розібратися.

Практично завжди, запис IP адреси і запис поштового аліаса ідентичні.

Зайшовши в панель управління записами CNAME, ви побачите схожу форму:

Що потрібно змінити?

Запис з поштою «@» ми залишаємо без змін, а ось в рядку IP-адреса, міняємо чисельне значення на pagespeed.googlehosted.com. В окремих випадках, вам доведеться додати в кінці доменного імені точку (без лапок): «pagespeed.googlehosted.com.».

Також в поле Record Type, вам потрібно вибрати значення CNAME Alias. Після внесення коригувань, збережіть форму, натиснувши на відповідну кнопку.

На цьому підключення до сервісу Page Speed ​​закінчено. Тепер вам доведеться почекати близько доби, щоб DNS домену змінився у всіх браузерах. Якщо ви не змогли самостійно знайти, як змінити DNS у домену, напишіть в техпідтримку реєстратора, вам обов’язково допоможуть.  

Так як в даний час, Page Speed ​​не підтримує роботу з голими доменами типу (http://example.com), для функціонування вам доведеться зробити переадресацію на домен з префіксом, тобто на http://www.example.com. На серверах Apache це зробити дуже просто. Досить додати в головний файл (в кореневій папці сайту) .htaccess такий запис:


RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ example.com
RewriteRule (. *) Http://www.example.com/$1 [R = 301, L]

Не забудьте змінити напис “example.com”, на доменне ім’я вашого сайту.

Переваги, які дає використання Page Speed

Перевірити, приріст швидкості завантаження сторінки, можна за допомогою стандартних можливостей Google API. Після того як всі налаштування зроблені, а DNS оновилися, натисніть кнопку “Run Speed ​​Test”.

Система автоматично вас спрямує на сторінку, де додаток покаже вам результати. В середньому швидкість завантаження підвищується на 24%, а швидкість індексації контенту на 40%. До слова, час витрачений на завантаження можна ще трохи зменшити, якщо налаштувати кешування зображень.

Ссылка на основную публикацию