Як встановити і налаштувати Адблок (Adblock) для Яндекс браузера

Як то кажуть, «реклама – це двигун торгівлі». Однак через те, що в інтернеті немає чітких механізмів з регулювання рекламного контента, він перетворюється часом в нав’язливий «мережевий елемент». Рекламні повідомлення можуть займати до 50% площі сторінки і відображатися у вигляді анімованих банерів, статичних модулів, флеш-роликів і т. Д. Для того щоб користувачі могли позбутися небажаного рекламного контента, розроблені спеціальні розширення для браузерів. Одним з таких ефективних «помічників» є Adblock Plus.

Що таке Adblock Plus

Adblock Plus (або скорочено ABP) – це спеціальне розширення (плагін) для інтернет-браузерів, оснащене багатофункціональним інструментарієм для захисту не тільки вашого інтернет-підключення, але і комп’ютера в цілому. Основна і первинна ж функція Adblock Plus полягає в блокуванні небажаної банерної реклами на сторінках відвідуваних вами сайтів.

«Фільтр-лист» неприпустимою реклами регулярно поповнюється розробниками розширення

Adblock Plus здатний блокувати як всю банерну рекламу взагалі, так і лише ту її частину, яка відноситься до категорії «нав’язливою», залишаючи при цьому недоторканою допустимі елементи. При цьому допустиму банерну рекламу визначають самі користувачі, заносячи її в особливий список завдяки вбудованій системі зворотного зв’язку і елементів гнучкої фільтрації.

Крім цього, Adblock Plus здатний запропонувати користувачам ще цілий ряд не менш корисних функцій:

 • the EasyPrivacy tracking protection – вбудований захист від стеження, здатна обмежити передачу даних на сервери відвідуваних вами сайтів (свого роду полегшений режим інкогніто / невидимки),
 • Blocking malicious domains – інструмент блокування шкідливих доменів, які здатні заразити вірусним ПО ваш комп’ютер,
 • Disable social media buttons – функція, що дозволяє приховувати на відвідуваних користувачем сторінках віджети всіх соціальних мереж (кнопки «поділитися»).

Де скачати і як встановити Adblock для «яндекс.браузер»

Існує два способи завантаження та установки розширення Adblock для «яндекс.браузер». Спосіб перший:

 1. Перейдіть на офіційний сайт розробника плагіна і натисніть на кнопку «Встановити для яндекс.браузер» (кнопка буде розташована відразу на головній сторінці).

  Вам буде запропоновано встановити Adblock для того браузера, через який ви зайшли на сторінку розробника

 2. Після цього вас перенаправляють на сторінку інтернет-магазину Chrome, де необхідно натиснути на кнопку «Встановити».

  Плагін розповсюджується безкоштовно

 3. Погодьтеся встановити програмне забезпечення розширення, вибравши відповідний пункт у вікні оповіщення.

  Перед установкою ви можете подивитися дані про версію і дату останнього оновлення розширення в блоці додаткової інформації

 4. Після цього плагін Adblock Plus автоматично встановиться на вашому комп’ютері і буде доступний через «яндекс.браузер».

  Після встановлення розширення на допоміжній панелі «яндекс.браузер» з’явиться відповідний значок

Існує другий, альтернативний спосіб установки цього плагіна:

 1. Запустіть «яндекс.браузер», відкрийте панель його налаштувань і виберіть пункт «Додатки».

  Вікно «Додатки» в «яндекс.браузер» можна відкрити тільки через меню, комбінація гарячих клавіш відсутня

 2. Прокрутіть список в самий низ, потім натисніть кнопку «Каталог розширень для яндекс.браузер».

  Всі призначені для користувача розширення будуть розташовуватися в категорії «З інших джерел»

 3. У пошуковому рядку наберіть Adblock і в списку виберіть рядок All results.

  Для показу всіх знайдених значень можна також натиснути клавішу Enter

 4. У представленому списку знайдіть Adblock Plus і клацніть по його значку лівою кнопкою миші.

  Через те, що розробники Adblock активно співпрацюють з Google Chrome, в майбутньому завантажувати та встановлювати розширення можна буде тільки через інтернет-магазин Chrome

 5. У відкритому профайлі розширення клацніть на кнопці «Додати в яндекс.браузер» і дочекайтеся закінчення процесу установки плагіна.

  Розкривши вкладку «Права доступу», ви також можете подивитися, до яких даними вашого браузера Adblock матиме доступ

Відео: блокування інтернет-реклами за допомогою AdBlock Plus

Як налаштувати роботу Adblock Plus

На відміну від багатьох інших подібних утиліт Adblock Plus надає право користувачам самим налаштовувати ключові функціональні можливості розширення. Для того щоб скористатися таким правом, необхідно:

 1. Знову перейти в параметри «Додатки». Знайти розширення Adblock Plus і натиснути на кнопку «Налаштування». Після цього відкриється панель налаштувань, що включає в себе чотири підпункти:
  • «Загальні». Тут ви зможете налаштувати приватність вашого перебування на сайтах (блок «конфіденційність і безпеку»), видимість «допустимої» реклами, мову (параметр відповідає за блокування реклами на якихось конкретних мовах), а також включити / відключити функцію «антіобход» (дозволяє блокувати «хитру» рекламу, яка використовує спеціальні інструменти для обходу всіляких вбудованих фільтрів відомих блокувальників),

   Налаштування параметра «Мова» залежить від того, на які сайти ви заходите (російськомовні, англомовні і т. Д.)

  • «Білий список сайтів». Являє собою вбудований фільтр, за допомогою якого можна внести певні сайти в список виключень (рекламні банери на цих сайтах будуть відображатися завжди). Ви можете в будь-який момент видалити внесений раніше сайт з білого списку,

   Для того щоб внести бажаний сайт в список виключень, досить прописати його повну адресу у відповідний рядок і натиснути на кнопку «Додати сайт»

  • «Розширені». Це просунутий інструмент для досвідчених користувачів, знайомих з мовою програмування Javascript. З його допомогою можна створювати певні «вузькопрофільні» фільтри для відображення банерної реклами на сайтах (наприклад, приховувати тільки анімовані банери формату * .gif або тільки вбудовану контекстну рекламу і т. Д.),

   За замовчуванням Adoblock вже має кілька вбудованих базових фільтрів

  • «Довідка». Відповідає за зворотній зв’язок з розробниками розширення.

   Розробники Adblock пропонують користувачам відразу кілька способів зворотного зв’язку

Тест працездатності Adblock Plus

Для того щоб упевнитися в працездатності Adblock Plus, проведемо невеликий наочний тест. Зайдемо на кілька сайтів різної тематики спочатку з відключеним розширенням, а потім з включеним. приклади:

 • спортивний ресурс. Adblock впорався з блокуванням величезної кількості банерної реклами (за представленою статистикою – 27 одиниць) на одному з найпопулярніших російських спортивних сайтів – championat.com,

  Adblock здатний блокувати навіть фонову рекламу

 • «Яндекс.Музика». Abdlock здатний також точково блокувати банерну рекламу,

  Adblock залишає на сайті вбудований активний віджет «Приховати рекламу», при натисканні якої нічого не відбувається

 • ігровий ресурс stopgame.ru. Блокувальник виявився досить дієвим способом боротьби з прихованою відеорекламою, оснащеної вбудованим автозапуском,

  Після включення Adblock Plus спливаючі блоки реклами більше не з’являлися

 • новинний ресурс foxnews.com. Не виникло проблем і з блокуванням реклами і на найбільшому англомовному новинному сайті.

  При завантаженні сайту Fox News з включеним Adblock спливає повідомлення з проханням вимкнути це розширення

Як відключити Adblock в разі потреби

Тимчасово деактивувати Adblock можна всього лише за пару клацань миші:

 1. Зайдіть в параметри налаштувань «Додатки», знайдіть у списку встановлений розширення Adblock Plus і переведіть тумблер в положення «Викл.».

  Ви також можете видалити розширення (при наведенні миші на область кнопки відключення з’явиться додатковий рядок «Видалити»)

 2. Придніпровськ або перезапустіть «яндекс.браузер».

Відео: як видалити Adblock Plus

Альтернативні блокувальники реклами для «яндекс.браузер»

Крім Adblock Plus існує безліч інших блокувальників реклами, досить ввести в пошуковому рядку каталогу розширень ключове слово Block.

Список розширень можна скоротити, ввівши в пошуковому рядку ключове слово Adblock

Ці блокувальники досить різноманітні:

 • вузькопрофільні розширення, такі як FlashBlocker (блокує тільки ролики з анімованої флеш-рекламою), Gif Blocker (приховує всі банери з гіф-картинками), News Topic Blocker (блокує новинні гіперпосилання) та т. д.,
 • розширення, що блокують рекламний контент на конкретних сервісах: Google ™ Hangout Seen Blocker (для месенджера Google Hangouts), AdBlocker for YouTube ™ Video (для відеохостингу YouTube), blocker (для соціальної мережі) і т. д.,
 • універсальні комплексні блокувальники по типу Adblock: AdBlocker Lite, Rule AdBlocker, AdBlocker Ultimate, Stop Reclame, Adguard і інші.

Провівши кілька тестів працездатності ряду перерахованих вище розширень для «яндекс.браузер», можу сказати, що головним мінусом практично всіх універсальних комплексних блокувальників є відсутність будь-якої можливості настройки їх роботи (на відміну від того ж Adblock Plus). Через це жоден з них не показав 100% надійності в блокуванні реклами. Наприклад, Rule AdBlocker періодично дає збої з блокування gif-банерів, а Stop Reclame не завжди справляється з рекламним flash-роликами. Найбільш стабільними в роботі виявилися розширення AdBlocker Lite, AdBlocker Ultimate і Adguard. Більш того, для досягнення максимальної ефективності можу порадити користуватися відразу декількома розширеннями одночасно – встановити один комплексний блокувальник і ряд вузькопрофільних розширень, створених для конкретних сервісів або сайтів.

Відео: Антібаннер AdBlock і Adguard – дві сторони однієї медалі

Adblock Plus для «яндекс.браузер» є незамінним помічником у боротьбі проти нав’язливого рекламного контента. Завдяки гнучкому і різноманітному функціональному інструментарію його роботу можна налаштувати на будь-який смак і під абсолютно різні завдання. А якщо ви ще й маєте певними знаннями в області мови програмування Javascript, Adblock здатний перетворитися в безальтернативний блокувальник реклами.

Ссылка на основную публикацию