Як встановити і налаштувати пароль на вхід в Windows 7, 8 і 10

Установка пароля на Windows – це найпоширеніший спосіб захисту облікового запису користувача. Він дозволяє обмежити використання комп’ютера іншими людьми і захистити особисті дані. На жаль, даний засіб не здатна забезпечити повну безпеку ПК. Однак, воно допомагає захистити систему від злому особами без відповідних навичок і значно збільшує час, необхідний для несанкціонованого доступу до комп’ютера.

Установка пароля в системі Windows 7

Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть рядок «Панель управління» в правій колонці. Знайдіть випадає “Перегляд» в правій верхній частині вікна. У ньому виберіть режим відображення «Значки» (великі чи дрібні). Після цього перейдіть в розділ «Облікові записи користувачів». Там відображаються всі акаунти, створені в ОС.

Якщо є більш одного облікового запису, виберіть саме ту, яку ви використовуєте. Як правило, це учеткі адміністратора. Далі пройдіть по першій посиланням в розділі зміни параметрів облікового запису. Введіть новий ключ в першому рядку і повторіть його у другій. Повторне введення потрібно для того, щоб не втратити доступ до ОС, якщо в першому полі була допущена помилка при наборі. У нижньому рядку введення встановіть кодову фразу, яка допоможе згадати пароль в разі його забування.

Чим більше символів в коді – тим він надійніший. Важливу роль також відіграє різноманітність знаків. Microsoft рекомендує використовувати великі та малі літери, цифри і спеціальні символи. Однак, такий захист часто є надмірною, так як профілі «сімки» рідко зламують перебором. Зломщики частіше застосовують інші способи, які не залежать від складності пральний рядки. У будь-якому випадку, додавання декількох цифр не завадить, і істотно не ускладнить аутентифікацію.

Важливий рада! Не використовуйте в якості підказки фразу, яка допоможе розгадати секретний код комусь крім вас. Перед збереженням змін ще раз подумайте, чи не є новий ключ доступу в профіль дуже простим і зрозумілим по фразі-підказкою.

Індивідуальний захист Windows 8

Починаючи з цієї версії, Microsoft додає інтерфейс Metro. Список доступних шляхів авторизації користувача розширюється. На вибір доступні наступні варіанти:

  1. Встановити пароль на вхід в Windows.
  2. Задати графічний ключ.
  3. Додати ПІН-код.

При цьому, дві останніх опції працюють тільки після вказівки традиційного коду. Він продовжує залишатися основним способом захисту системи, а візуальний ключ і ПІН-код працюють на екрані авторизації в якості додаткових. Якщо ви їх забудете, завжди залишиться можливість увійти в профіль звичайним способом. Для цього на початковому екрані є окрема опція.

Щоб вказати потрібні паролі, викличте праву панель Charms. На сенсорних пристроях така дія проводиться рухом пальця від правого краю екрана в ліву сторону. Також можливий запуск панелі за допомогою миші. Для цього наведіть курсор в правий верхній кут інтерфейсу, і після появи прозорої панелі опустіть його вниз. Інший спосіб – наведення курсору в нижній правий кут з наступним переміщенням вгору. Також доступний варіант з гарячими клавішами. Щоб відкрити Charms, скористайтеся комбінацією «Win + C».

На панелі виберіть нижній пункт – «Параметри». У новому вікні перейдіть до налаштувань ПК і там відкрийте вікно «Облікові записи». На вкладці «Параметри входу» клікніть першу кнопку «Змінити». Наберіть нову кодову фразу в першому текстовому полі і підтвердіть її, вказавши ці ж символи в другому. Нижче ви зможете встановити підказку, що з’являється в тому випадку, якщо ви забудете захисний ключ від «вісімки». Збережіть внесені зміни.

Щоб встановити графічний пароль, натисніть на другу кнопку у вікні параметрів – «Додати». Такий спосіб аутентифікації є виконання послідовності жестів мишею або пальцем на сенсорному екрані. Жести можуть бути трьох видів: точки (одиничні кліки), лінії і кола. Всі дії повинні бути зроблені в потрібній послідовності і правильних місцях. Для точності позиціювання застосовується фонова картинка, через яку такий метод перевірки автентичності і отримав назву «графічний».

Перед додаванням візуального ключа система запросить основний пароль. Введіть його і натисніть «ОК». Далі клікніть по кнопці, розташованої під описом можливостей візуальної авторизації і виберіть будь-яке зображення для використання в якості фону. Після цього по черзі намалюйте три жесту в обраних місцях на зображенні.

Графічне підтвердження входу найзручніше використовувати на планшетах і сенсорних моніторах. Так як кількість можливих комбінацій жестів майже нічим не обмежена, цей метод аутентифікації є безпечним. Однак, слід враховувати один нюанс. На сенсорних пристроях виникає загроза розпізнавання жестів слідами на екрані. Якщо до дотиків екран був повністю чистим, на ньому можуть залишитися окремі відбитки, лінії і кола, намальовані пальцем. Рекомендується прибирати їх, протираючи поверхню після введення.

Останній тип захисту, використовуваної в якості альтернативи звичайним методом аутентифікації Windows – це ПІН-код. Як і на банківських картах, він складається з чотирьох цифр. Цей метод авторизації є найшвидшим і зручним, так як після введення комбінації навіть не буде потрібно натискати «Enter». Вхід буде виконаний автоматично після введення останньої цифри. Але з точки зору безпеки він найменш надійний, адже кількість можливих варіантів коду (від 0000 до 9999) становить всього 10 000.

Щоб уберегти призначений для користувача профіль від злому шляхом перебору комбінацій, компанія Microsoft додала введення підтвердження після кількох невдалих спроб аутентифікації. На екрані при цьому виникає капча, яку потрібно ввести для продовження роботи. ПІН-код додається при натисканні на третю кнопку в вікні параметрів. Для входу в потрібне меню також буде потрібно встановити головний пароль, а сам ПІН потрібно буде набрати двічі. Для підтвердження змін натисніть «Готово».

Зверніть увагу! Нові настройки вступають в силу відразу ж, без перезавантаження комп’ютера. Щоб подивитися, як працює авторизація, заблокуйте ПК натисканням гарячих клавіш «Win + L». Система буде розблокована після введення заданого ключа.

Як встановити пароль на вхід в Windows 10

За винятком деяких дрібних деталей, в «десятці» механізм захисту профілю організований так само, як і в попередній версії ОС. Щоб відкрити потрібні налаштування, пройдіть в меню «Пуск» і виберіть значок шестерінки – «Параметри». Далі перейдіть в розділ «Облікові записи» і зліва виберіть вкладку «Параметри входу». Основний код можна встановити при натисканні на першу кнопку в правій колонці. Якщо раніше ви вже вказували ключ доступу, замість «Додати» на кнопці буде написано «Змінити».

При зміні потрібно ввести старий ключ доступу до Windows, а в двох наступних полях вказати нове значення. Якщо захист учеткі активується вперше, буде досить встановити новий код. ПІН-код активується окремо. На відміну від попередньої версії Windows, на «десятці» він може складатися не тільки з чотирьох цифр. Максимальна довжина такого коду тепер становить 127 символів. Після установки галочки під текстовими полями в ПІН-код можна використовувати:

  • цифри;
  • малі літери;
  • прописні літери;
  • спеціальні знаки.

Важливо! У разі, якщо ви забули ПІН-код на Windows 10, увійти в систему можна за основним паролю. Після цього рекомендується видалити забутий ПІН, і при необхідності встановити новий код.

Ссылка на основную публикацию