Як встановити кодеки і що це таке?

Якщо ви зіткнулися з проблемою, що аудіо / відео файли не виробляються або програються, але з проблемами (зависання, відсутність зображення, програвання тільки звуку або його випередження або просто помилка розпізнавання), величезна частка ймовірності, що ви потрапили в потрібне місце і ми з вами зможемо розібратися з цим незрозумілою назвою кодек і що він робить.

Перші і найбільші проблеми склали кодеки для Windows xp, в той час особливий розгул відсутності кодеків вводив безліч користувачів в ступор і нерозуміння виникнення помилки. Варто зазначити, що причина також може бути у відсутності драйверів для відеокарти або звукової карти, в такому випадку (при наявності кодеків), медіа файли будуть програвати, але з зависаннями і фризами, а звук і зовсім буде відсутній.

Що таке кодеки і для чого вони використовуються?

Кодек – це шіфровщікі / дешифровщик, тобто представляє з себе формат шифрування даних. Таких форматів сила-силенна, відповідно і кодеків багато. Для відео файлів найпоширеніші формати: avi, mpeg-1-4, WMV, MP4 і це тільки популярні. Подібна ситуація і з аудіо: WMA, MP3, благо зараз в даній сфері прийшли до деяких глобальних неписаним узгоджень. Кодек носить свою назву, як скорочення від його функціонального застосування кодери / декодери.

Навіщо ж використовуються кодеки для Windows і в чому їх необхідність. Нерозумно було б шифрувати файл, а потім його розшифровувати без вагомої причини. Адже набагато легше завантажити, записати і зберігати відео файл, який важить 1Гб, ніж 5Гб. По суті це і єдине функціональне застосування кодекам.

Відповідно без декодера відтворити будь-який файл не представляється можливим, тому що код не перетвориться в машинний і абсолютно не зрозумілий комп’ютеру.

[Note] Кодеки необхідні також для додатків, які обробляють відео файли, всілякі редактори. [/ Note]

Так як кожен формат вимагає під себе окремий кодек, то застосовувати їх було б складно, адже поки всі їхні завантажиш і побачиш, то втратиш годину часу. Велосипед винаходити в даному питанні сенсі немає, тому що існує спеціальний пакет K-Lite Codec Pack, який увібрав вже основні кодеки.

Також варто усвідомлювати, що кодек не замінює програвач і вам потрібно і те, і інше застосування. Так як кодек Windows розшифровує різні формати, потрібно ще й додаток, яке зможе його коректно обробити.

Тепер перш, ніж встановити кодеки, потрібно дізнатися, можливо, вони у вас вже присутні в системі і проблема зовсім не в них. Якщо у вас тільки що встановлена ​​чиста система, то, швидше за все, вам все ж доведеться встановити кодеки. Для перегляду встановлених кодеків можна використовувати утиліту CodecInstaller, яка вкаже, що у вас вже встановлено і версію дешіфровщіка.

Установка кодеків K-Lite Codec Pack

Для того, щоб встановити кодеки, потрібно спершу завантажити пакет K-Lite Codec Pack. Далі безпосередньо в ньому вже можна вибрати потрібні вам формати, для рядового користувача можна просто довіритися значенням за замовчуванням. Для того, щоб встановити кодеки Windows 7 слід:

  • Завантажити пакет за посиланням;
  • Запустіть файл і натисніть Далі;

  • Тепер перед вами кілька основних шляхів установки: «Simple install» або «Normal», які вимагають мінімум уваги і встановлюють стандартний пакет кодеків і «Advanced install» повністю ручний набір необхідних кодеків. Останній варіант необхідний для впевнених користувачів, які зіткнулися з необхідністю в кодеку нестандартного шифратора. Також для широкого спектру варіантів, завантажте Mega Pack, який містить більшу різноманітність;

  • Далі встановіть прапорці в потрібне вам положення. Варто бути обережними і ближче до кінця персоналізації зняти галочки біля пропозиції встановити додаткові Yahoo інструменти.

 [Tip] Читайте також: Що таке Yahoo search? Як видалити Yahoo search з браузера? [/ Tip]

За замовчуванням цей пакет не визначає які встановити кодеки, зокрема це стосується аудіо. Тому, вам потрібно в процесі настройки встановити галочки біля Audio File Extension, можна вибірково.

Також слід зазначити, що часто кодеки для Windows 8 і вище йдуть в комплекті, також як і драйвера, але вони можуть бути не цілком робочими у вашому середовищі або неповними. Можливо вам доведеться все ж встановити їх зверху або навіть перевстановити, видаливши пакет кодеків спочатку з «Програми та засоби».

Подібним чином ви можете встановити відео кодеки для Windows за допомогою таких пакетів:

  • CCCP: Combined Community Codec Pack;
  • STANDARD Codecs for Windows 10 / 8.1 / 7;
  • StarCodec.

Їх принцип ідентичний і не вимагає яких-небудь додаткових дій від користувача, тільки встановіть галочки в потрібне положення в процесі установки.

[Note] Дані пакети представлені як альтернатива і все ж краще застосовувати популярний і ефективний K-Lite Codec Pack. [/ Note]

Також існують кодеки встановлені безпосередньо в сам програвач, таких пропозицій на ринку небагато, але можете скористатися KMPlayer або Light Alloy. Ці плеєри вже включають в себе кодеки, тому останні не потрібні ззовні.

Висновок, кодек Віндовс виконує важливу роль розшифровки медіа файлів і, відповідно, збереження пам’яті комп’ютера і / або трафіку інтернет з’єднання. Таким чином ви зможете при збереженні хорошої якості відео не відчувати жодних складнощів.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Що таке кодеки і як їх встановити?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию