Як встановити нові шрифти в різні версії Windows?

Де взяти шрифти

У мережі Інтернет існує безліч спеціалізованих ресурсів, що дозволяють виробляти шукати і завантажувати безкоштовні шрифти. Для зручності користувача кожен доступний для скачування шрифт супроводжується скриншотами для попереднього ознайомлення з особливостями накреслення. Найчастіше шрифти доступні для скачування в форматі * .ttf (TrueType Font), проте іноді можна також зустріти файли * .otf (OpenType Font). Останній був розроблений порівняно недавно, але не зумів отримати належного поширення.

Найпопулярнішими сайтами для скачування шрифтів в рунеті є www.fontov.net, allfont.ru, а також shriftkrasivo.ru, що спеціалізується на поширенні красивих і незвичайних шрифтів. Важливо врахувати, що не всі шрифти підтримують кириличні символи, тому необхідно уважно читати пропоноване опис, якщо необхідність в наборі російського тексту в перспективі присутній.

Установка шрифту в Windows XP

Перед початком використання скачаний шрифт необхідно встановити в систему. Це необхідно для коректного відображення нового накреслення в текстових і графічних редакторах.

Стандартний алгоритм установки гранично простий і інтуїтивно зрозумілий:

  1. Для початку необхідно відкрити Панель управління. У меню «Пуск» потрібно вибрати підпункт Налаштування, всередині якого натиснути на кнопку Панель управління;
  2. У отрившемся вікні знайти пункт Шрифти і відкрити однойменне вікно подвійним кліком по іконці;
  3. У вікні Шрифти відобразяться всі встановлені на даний комп’ютер накреслення. Саме за допомогою цього інструменту відбувається установка і видалення шрифтів. В даному вікні необхідно відкрити за допомогою кнопки на верхній панелі підміню Файл, а в ньому вибрати пункт Встановити шрифт;
  4. Відкриється вікно вибору файлу шрифту, в якому за допомогою кнопки Огляд … слід вказати шлях до завантаженого зображенню;
  5. Упевнившись, що всі попередні кроки виконані вірно і обраний необхідний файл шрифту, можна натиснути кнопку підтвердження OK. Тривалість установки зазвичай не перевищує кількох секунд.

Установка шрифту в більш нових версіях Windows

У версіях операційної системи Windows починаючи від Windows 7 процес установки шрифту значно спрощений. Користувачеві досить двічі кликнути на скачаний файл шрифту, щоб відкрити вікно попереднього перегляду і установки. У верхній частині вікна знаходиться кнопка Встановити, яку і потрібно натиснути для завершення операції.

Універсальний спосіб установки

Незалежно від версії операційної системи, шрифт може бути встановлений простим копіюванням його файлу в системну папку з подальшою перезавантаженням комп’ютера. Скачаний файл потрібно помістити за адресою C: \ Windows \ Fonts. Після перезавантаження комп’ютера шрифт стане доступним для використання.

Конвертація шрифтів різних форматів

В онлайн-режимі або за допомогою спеціальних програмних рішень можна провести конвертацію шрифту з одного формату в інший. Прикладом подібного сервісу може служити onlinefontconverter.com, що підтримує практично всі існуючі на даний момент формати. Однак, варто пам’ятати, що ідеального якості конвертації домогтися складно – іноді виникає «заливання» порожніх областей символів, або «замилювання» контурів.

Ссылка на основную публикацию