Як встановити принтер без установочного диска: швидко і правильно

Для сучасного обладнання встановити принтер без установочного диска – більш просте завдання, ніж для застарілого. Існують два основних способи її вирішення в операційній системі Windows. Перший полягає в автоматичному завантаженні необхідних для роботи пристрою файлів через системні утиліти Windows. Другий спосіб зажадає більш активної участі користувача, так як файли необхідно завантажити з сайту виробника девайса, а потім самостійно встановити.

підключення принтера

Перед тим, як встановити обладнання в системі, потрібно правильно підключити його до комп’ютера. У нових принтерах для цієї мети використовується інтерфейси USB, Ethernet або бездротове з’єднання через Wi-Fi. З підключенням старих пристроїв можуть виникнути труднощі, так як на материнських платах сучасних комп’ютерів не завжди є необхідні роз’єми. Для з’єднання через застарілі порти LPT або COM застосовуються спеціальні перехідники на USB.

Зверніть увагу! Інструкція по швидкому підключенню часто входить в комплект поставки принтера. Вона може бути надрукована на початку основного керівництва користувача або виконана в формі окремого вкладиша.

Як автоматично встановити принтер без установочного диска

Після того, як пристрій буде підключено, Windows самостійно запустить процес установки ПО. Вам залишиться лише вибрати автоматичний пошук програми в діалоговому вікні, яке з’явиться на екрані. Як правило, файли для сучасних принтерів знаходяться і запускаються без будь-яких проблем. Якщо труднощі все ж виникнуть, переконайтеся, що функція пошуку програм в Інтернеті не відключена на вашому ПК. Для цього відкрийте властивості комп’ютера і в лівому меню перейдіть до додаткових параметрів, після чого виберіть вкладку «Обладнання».

На цій вкладці клікніть пункт «Параметри встановлення пристроїв». Відкриється додаткове вікно, в якому можна вказати бажаний порядок скачування драйверів і значків, що підключається. Рекомендується вибрати перший пункт, так як він дозволить:

  • Встановити принтер без установочного диска;
  • Автоматично завантажувати драйвери іншого обладнання, що підключається;
  • Завантажувати значки девайсів, які відображаються в меню «Пристрої та принтери».

Важливо! Для збереження налаштувань потрібно підтвердити наявність адміністративних повноважень. Це робиться за допомогою натискання кнопки «Так» у вікні User Account Control (UAC). Залежно від налаштувань UAC, можливо, потрібно буде ввести пароль адміністратора системи.

Після зміни параметрів вимкніть принтер, а потім підключіть його знову. Повторіть вибір автоматичного пошуку настановних файлів в діалоговому вікні. Дочекайтеся закінчення процесу, і при позитивному результаті виконайте друк тестової сторінки. Якщо пошук не допоможе виявити програмне забезпечення, перейдіть до скачування. Завантажені файли ви зможете самостійно встановити без диска.

Ручна установка драйвера

Знайдіть адресу офіційного сайту виробника вашого принтера. Це можна зробити за допомогою будь-якого з наступних способів:

  1. Ввести назву компанії в пошуковій системі (Google, Яндекс або інший зручний пошуковик);
  2. Уточнити URL в інструкції;
  3. Перевірити наявність адреси на коробці;
  4. Взяти адреса на наклейці з технічною інформацією ззаду або знизу на корпусі.

Відкрийте цей сайт в будь-якому браузері, після чого знайдіть розділ з програмами. Серед можливих найменувань найчастіше зустрічаються: «Для дорослих», «Драйвери», «Підтримка». Виберіть модель вашого обладнання і скачайте файли для нього. Якщо вони поставляються в архіві, розпакуйте його. Далі потрібно встановити на комп’ютер. Для цього запустіть установчу утиліту (вона має розширення .exe) і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Важливий рада! Використовуйте актуальну версію програмного забезпечення, сумісну з вашою операційною системою. На відміну від диска, на сайті можна знайти останні версії ПЗ.

Ссылка на основную публикацию