Як встановити розширення adBlock в Яндекс браузері і прибрати рекламу | GuideComp.ru

Проблема набридливої ​​і нав’язливої ​​реклами гостро стоїть останні 10 років, все інтернет-співтовариство страждає від незліченних спливаючих банерів і відеореклами. Але вже досить давно знайдений спосіб прибрати рекламу і в Yandex оглядачі. Для цього буде потрібно встановити розширення AdBlock для Яндекс браузера, де головне завдання плагіна зводиться до видалення будь-яких рекламних типів даних. Адблок – це блокувальник реклами: прибирає відеорекламу, банери, текстові повідомлення, повідомлення типу «У вас включений блокіратор реклами AdBlock».

Чому варто використовувати АдБлок для Яндекс браузера?

Розширення стало популярним, так як стало першовідкривачем у сфері блокувальників. З AdBlock почалася тенденція встановлювати блокіратори реклами. Спочатку додаток випускалося в Mozilla Firefox, а трохи пізніше в Google Chrome і Яндекс браузері.

Корисно знати! Крім основного завдання, розширення додатково захищає від шкідливих сайтів, вірусів, підвищує конфіденційність.

Які переваги приносить розширення:

 • Можливість блокувати практично всю рекламу,
 • Кілька списків налаштувань для фільтрації контенту,
 • Здатність блокувати різні віджети на сторінках: соцмережі, вікно «Задати питання» і т.п.,
 • Блокує спливаючі вікна на сторінці,
 • Захищає від вірусів і шкідливих програм,
 • Запобігає заробіток на Майнінг криптовалюта через наш браузер,
 • Має регулярні оновлення фільтрів,
 • Володіє величезною аудиторією. Плагіном користуються сотні мільйонів користувачів, від чого можна бути впевненими в безпеці самого аддона.

Адд Блок для Яндекс оглядача має масу позитивних сторін, тому встановити розширення рекомендуємо більшості користувачів, особливо при слабкій продуктивності комп’ютера або швидкості мережі.

Важливо! Реклама – це єдиний спосіб заробітку у більшості інформаційних сайтів. Після масового встановлення блокувальників сильно впали заробітки ресурсів і деякі веб-майстри відмовляються від подальшого розвитку сайтів. Щоб підтримати власників ресурсів і їх розвиток, в АдБлокере для Yandex browser встановлюється фільтр «Прийнятна реклама». Плагін-очищувач залишає малу частину ненав’язливою реклами. Вручну в налаштуваннях можливо встановити повне блокування всього рекламного контента.

У чому різниця ADP, AdBlock, Adblock Pro, AdBlock Ultimate?

Все аддони можуть використовуватися в якості блокувальника реклами, але в силу схожості назв залишається незрозуміло, чи є між ними різниця. Деякі відмінності дійсно існують, перераховані плагіни не є версіями одного і того ж продукту. Всі вони від різних розробників, тобто своєрідні аналоги.

Перш, ніж встановити AdBlock в Яндекс оглядач, розберемося з відмінностями між плагінами:

 • AdBlock Plus (ADP) є одним з найпопулярніших додатків для Yandex browser. Розширення на різні браузери вже завантажили понад 500 млн. Користувачів. Переваги аддона: можливість створювати власні фільтри, вимикати плагін на окремих сайтах, має ефективну блокування, привабливий і простий інтерфейс. Головний недолік – немає інструменту для ручного додавання фільтрів,
 • AdBlock – це найпопулярніше доповнення, так як в магазині Google Extensions з’явилося першим. Кількість відгуків про модуль практично вдвічі перевищує число оцінок ADP block в Google магазині, відповідному для Яндекс браузера. Головною відмінністю є інтерфейс, в поп-ап вікні (з’являється після кліка по іконці розширення) розширений настройки, все представлено у вигляді суцільного тексту. Зате вікно параметрів виконано трохи інакше в порівнянні з ADP, але цілком логічно і зручно. Перевагою є наявність вбудованого модуля в меню правої кнопки миші,
 • AdBlock Pro сильніше відрізняється від аналогів, тут поп-ап вікно виконано в чорному кольорі, всі підписи на англійській мові. Спливаюче вікно подобається лише функціональністю, тут відразу можемо змінювати ключові параметри. На вкладці «Параметри» у розширення є базове налаштування фільтрів, створення білого списку, додавання власних фільтрів і загальні настройки. Недоліки: часто пропускає рекламу, мало фільтраційних листів, немає додаткових функцій,
 • AdBlock Ultimate допомагає прибрати рекламу в Яндекс браузері аналогічно іншим розширенням і має з ними зовнішню схожість. У користувачів плагіна є єдине нарікання на його роботу – низька точність визначення реклами. Модуль часто блокує на сайтах картинки, відеоплеєри і інші корисні дані.

Всі перераховані доповнення належать різним розробникам. Щоб розуміти різницю, розповімо трохи історії. Від самого початку Add Block не був доступний для Яндекс оглядача, він з’явився на Mozilla. Розробники зволікали з перенесенням розширення на інші платформи, тому знайшлися інші програмісти, які створили аналогічний додаток в магазині Google. Коли у початкових розробників дійшли руки до створення плагіна під всі платформи, ім’я вже було зайнято, і вони назвали свій продукт Add Block Plus, тепер він вже доступний для Яндекс браузера і Опери.

Цікаво! Працюють блокувальники аналогічно і використовують ті ж самі фільтри. Якщо рекламу в Яндекс оглядач пропустив Ед Блок, ADP зробить те ж саме і навпаки.

Відносно версії Ultimate – це болгарська підробка, з розробниками якої судиться власник оригінального розширення за порушення авторських прав. Версію Pro складно назвати гідним конкурентом, вона малоефективна, не має русифікації і маловідома.

Як поставити AdBlock на Яндекс браузер?

Є 2 методи додавання розширень Яндекс браузер (через Google Extensions і магазин Opera), але встановити АддБлок, AdBlock Plus і Pro допоможе тільки перший спосіб через магазин Google. Другий метод – через каталог Opera, допоможе завантажити тільки версію Ultimate, вона доступна в обох магазинах.

Як додати розширення AdBlock в Yandex оглядач через магазин Google:

 1. Переходимо на початкову сторінку інтернет-магазину і вводимо в пошук назву плагіна. Чи можемо відразу скористатися прямими посиланнями: ADP, AdBlock, версія Pro і Ultimate.
 2. Натискаємо «Встановити» в правій верхній частині вікна.
 3. У спливаючому вікні натискаємо «Встановити розширення».

Як тільки браузеру Яндекс вдасться завантажити і додати AdBlock в список розширень почнеться блокування реклами. Додаткові настройки не обов’язкові.

Другий спосіб завантажити модуль-очищувач реклами:

 1. Натискаємо на «Налаштування яндекс.браузер» (меню знаходиться зверху праворуч).
 2. Вибираємо «Додатки».
 3. В кінці сторінки натискаємо «Каталог розширень для яндекс.браузер» і потрапляємо в магазин Opera.
 4. Шукаємо плагін АдБлок за ключовим словом AdBlocker Ultimate.
 5. Натискаємо «Додати в яндекс.браузер».
 6. У вікні вибираємо «Встановити розширення».

Завантажити ADP і класичний AdBlock з магазину Опери не вийде. Завантажити можемо лише версію Ultimate.

Способи налаштування AdBlock

Плагін Едблок для Яндекс браузера не завжди блокує всю рекламу, викликаючи певний дискомфорт. Іноді доводиться власноруч змінювати налаштування, щоб прибрати окрему рекламу.

Способи налаштування:

 • Додаємо нові елементи фільтрів. Якщо сайт навчився обходити блокування, можемо вручну додати відповідний фільтр. Щоб вимкнути певну рекламу, натискаємо правою кнопкою миші по елементу, наводимо на пункт AdBlock і вибираємо «Блокувати цю рекламу». Подібним чином можемо видалити будь-який елемент сторінки назавжди. У ADP подібної функції немає. Також можна блокувати рекламу по URL-адресою, перейшовши в налаштування розширення, на вкладці «Налаштування» є відповідний рядок,
 • Відключаємо «прийнятну рекламу». Розширення залишає невелику частину реклами для підтримки сайтів, але і її можемо відключити:
 1. Натискаємо на іконку модуля і вибираємо «Налаштування».
 2. У пункті «Списки фільтрів блокування реклами» прибираємо виділення біля «Прийнятна реклама».
 3. Переходимо на вкладку «Загальна» і знімаємо прапор з «Дозволити деяку ненав’язливу рекламу».
 • Підключаємо нові фільтри. Робимо клік правою кнопкою миші по зображенню розширення (праворуч від Розумної рядки) і вибираємо «Налаштування». У розділі «Списки фільтрів» в графі «Інші списки фільтрів» вибираємо відповідні елементи. Щоб зупинити показ реклами, можемо додати власний фільтр або підключити список будь-якого розробника, вказавши посилання на нього в розділі «Призначені для користувача списки фільтрів»,
 • Прискорюємо завантаження сторінок. Нова функція розширення – кешування даних, вона прискорює роботу браузера на сайтах, які використовуються найчастіше. Як увімкнути:
 1. Робимо ПКМ по аддон і вибираємо «Налаштування».
 2. Йдемо на сторінку «Загальна» і активуємо «Дозволити локальне кешування вмісту для популярних бібліотек сайтів».

Чому перестав блокувати рекламу AdBlock в Yandex браузері?

Усунути з’явилися несправності щодо просто:

 • Додати більше фільтрів. Деякі розробники знаходять обхідні шляхи показу реклами, доведеться трохи почекати оновлення фільтрів розширення, вручну заблокувати елемент або підключити сторонній фільтр. На вкладці «Списки фільтрів» можемо «Додати фільтри для іншої мови», також є можливість тут же додатково включити EasyList, EasyPrivacy,
 • Встановлено занадто багато фільтрів. Зайві списки фільтрації краще вимкнути, вони сповільнюють роботу оглядача і можуть привести до несправностей в роботі. Розробники не рекомендують ставити більше трьох-чотирьох фільтрів. Також зайвими можна вважати підключення понад двох списків від сторонніх розробників. Після внесення змін перезавантажуємо браузер,
 • Збій під час установки. Є сенс спробувати перевстановити розширення. Натискаємо ПКМ по значку і натискаємо на «Видалити», повторно виконуємо процес установки,
 • АдБлок перестав працювати після внесення змін до плагін або настройки самого браузера. Окремі функції підключаються лише після перезавантаження Яндекс оглядача. Перезавантажуємо Браузер,
 • Конфлікт розширень блокувальників реклами. Переходимо в розділ «Додатки» і залишаємо включеним тільки плагін Adblock. Перезавантажуємо browser,
 • Розширення вимкнено. Включити доповнення можемо так:
 1. Відкриваємо меню браузера і переходимо в «Доповнення».
 2. У графі «З інших джерел» шукаємо підходяще розширення і включаємо його, пересуванням повзунка праворуч.

АдБлок розширення допомагає комфортніше використовувати Яндекс браузер, підвищує рівень безпеки, знижує витрати ресурсів на завантаження сторінки і підвищує швидкість роботи, але варто пам’ятати про наслідки. Плагін позбавляє заробітку улюблених блогерів, власників каналів, вебмайстрів і т.д. При бажанні можемо підтримати власників YouTube каналів за допомогою настройки «Дозволити білий список конкретних каналів YouTube ™», пункт знаходиться на вкладці «Загальна» в настройках плагіна.

Ссылка на основную публикацию