Як встановити шрифт в Windows 10: докладна інструкція

Зазвичай у користувачів Windows ніколи не виникає проблем з установкою шрифтів, тому що це зробити досить нескладно, і незалежно від версії ОС алгоритм майже нічим не відрізняється від попереднього. Але так як цією можливістю користуються нечасто, дуже невелика кількість користувачів знають, як це робити. Тому в цій статті буде докладно розглянуто, як встановити шрифт в Windows 10.


Малюнок 1. Інструкція по установці шрифтів в Віндоус 10

Перегляд встановлених шрифтів в windows 10

Перед установкою нових шрифтів Windows 10 корисно буде дізнатися, де знаходяться вже існуючі.

Знайти їх неважко. Для цього потрібно перейти в «Мій комп’ютер» і відкрити диск С або будь-який інший, призначений системним. Серед папок з файлами буде потрібна тільки одна – Windows, а в ній – Fonts (Малюнок 2). У ній і розташовуються всі наявні у системи варіанти написання букв.


Малюнок 2. Папка Fonts в windows 10

Коли потрібна установка нових шрифтів

Існує безліч причин, для чого користувачеві може знадобитися встановити новий шрифт. Але майже все з них пов’язані з виконанням роботи, для оформлення якої потрібно щось особливе.

Наприклад:

 1. Прикраса тексту в Word або презентації в Power Point.
 2. Редактура фотографій в Photoshop і інших подібних програмах (Малюнок 3).
 3. Створення логотипів, поліграфії, сайтів.
 4. Обробка відео в Premier Pro і т. П.

У більшості випадків багато додаткових шрифтів потрібно дизайнерам, щоб «грати» з ними для прискіпливих клієнтів, і каліграфам для тренувань своєї майстерності.


Малюнок 3. Перегляд всіх шрифтів в Photoshop і Word

Де скачати шрифти

Сайтів, на яких файли зі шрифтами доступні для скачування, безліч. Інше питання, чи планує користувач за них платити або хоче обмежитися безкоштовними. І це залежить від виду виконуваних ним робіт, тому що тим, у кого від виду написання слів залежить композиція і цілісність проекту, напевно безкоштовні варіанти не підійдуть.

Примітка: Якщо ж особливе зображення тексту або тільки заголовків потрібно просто для краси, то можна встановити шрифти windows 10 і з безкоштовних стоків з тисячами пропозицій, як на Fonts-online і AllFont, або десятками тисяч, як на Allshrift (Малюнок 4).

Правда, варто відразу зазначити, що списки шрифтів на цих сайтах практично ідентичні, тому знайти щось оригінальне для установки в Віндовс з кожним новим пошуком буде все важче. Однак, у цій особливості безкоштовних джерел є і хороша сторона – файли не завжди викладаються в потрібних для Windows 10 форматах .ttf і .otf. Тому один і той же файл зручно пошукати на різних сайтах, щоб знайти підходяще розширення.


Малюнок 4. Інтерфейс сайтів для скачки шрифтів

Також не варто забувати про такий спосіб, як простий пошук по сайтам, що привертають заголовками статей на кшталт «50 кращих шрифтів року». Зазвичай в них все забито дизайнерськими роботами з Behance, деякі з яких завжди доступні безкоштовно. Ви так само можете використовувати встановлені шрифти в Photoshop.

Інструкція по стандартній установці шрифтів

Для початку варто відразу сказати, що установка таких файлів відбувається в системну папку, тому для основних способів знадобляться права адміністратора.

Перший спосіб пов’язаний з програмою для установки шрифтів. У Windows вона позначена не для «установки», а для «перегляду». Відкриється програма відразу ж, коли користувач вирішує відкрити файл. Для цього його навіть необов’язково розпаковувати з архіву, якщо він являє собою кілька пов’язаних файлів.

У вікні, на прикладі стандартного тексту, який завжди містить в собі всі букви необхідного алфавіту, можна подивитися, як буде виглядати саме накреслення в обраному стилі, роздрукувати цей приклад, а також встановити – для цього є кнопка вгорі вікна, зазначена щитом (Малюнок 5 ).


Малюнок 5. Процес установки шрфтов на комп’ютер

Другий спосіб теж не передбачає скачування програми і додатки, стане в нагоді на випадок, якщо файлів настільки багато, що відкривати кожен і натискати на кнопку установки зажадає багато часу і терпіння. тоді:

 1. Все потрібно для установки розархівуйте в єдину папку.
 2. Виділяється мишкою.
 3. Встановлюється через однойменну кнопку в контекстному меню, що відкриється після натискання правою кнопкою миші.

Цим же способом, через меню, можна встановити і один файл, якщо його не хочеться відкривати і переглядати. Є і третій спосіб, і для його використання потрібно знати, куди встановлювати шрифти Windows 10. Про це – далі.

Установка без прав адміністратора

Незважаючи на те, що шрифти встановлюються в системну папку і цей процес повинен бути доступний, тільки якщо є права адміністратора, спосіб установки без них існує і прекрасно працює. Для цього потрібно:

 1. Перейти в папку з вже знайомою адресою – C: \ Windows \ Fonts.
 2. Перетягнути файл з іншої папки або архіву (Малюнок 6).

Якщо цей метод з якоїсь причини не спрацьовує, є й інший – через програму PortableApps.com Platform. Перше посилання в пошуку зазвичай виводить на відповідний для скачування сайт. далі:

 1. Завантажити програму за допомогою зеленої кнопки внизу сторінки.
 2. При розпакуванні вибрати пункт з установкою в ту папку, де не будуть потрібні права адміністратора для запуску.
 3. Відкрити папку, куди встановлено додаток.
 4. Знайти розділ «Data».
 5. Створити папку «Fonts».
 6. Перекинути потрібні файли.
 7. Запустити програму.


Малюнок 6. Встановлення шрифтів в кореневу папку Fonts

Можливі помилки при додаванні шрифтів

Зазвичай проблем при установці шрифтів на Windows 10 не виникає, однак, бувають випадки, коли це все ж відбувається і варто приготуватися до такого розвитку подій. Причин, за якими система може відмовити в установці файлів гарнітури на комп’ютер, кілька:

 1. Файл невідповідного розширення. Як говорилося раніше, ОС визнає тільки .ttf або .otf. Тому файл доведеться пошукати з потрібним розширенням на інших сайтах або скористатися онлайн-конвертером. Ця помилка видається при рідко.
 2. Проблема в самому файлі. Тут варіант вирішення той же самий – завантажити його з іншого сайту.
 3. Немає прав адміністратора. Потрібно увійти в систему з його правами або попросити встановити файл того, у кого вони є.
 4. Баг системи. Можливо, паралельно йде процес, наприклад, оновлення або стрибка, уповільнюють роботу комп’ютера та викликають помилки. Тоді краще дочекатися завершення роботи програми або перезавантажити пристрій.
 5. Система захисту і брандмауер вимкнені. Складно сказати, як ці служби пов’язані зі шрифтами, але таке було майже на всіх версіях – якщо вбудований захист відключена, то вони можуть не встановлюватися.

зміна шрифтів

Налаштування гарнітур можуть бути змінені. Якщо це необхідно, то діяти потрібно так:

 1. Вбити в пошук «Попередній перегляд шрифтів».
 2. Запустити знайдену програму.
 3. У вікні, натисніть на рядок «Налаштування тексту ClearType». Вона буде справа вгорі.

Цей інструмент створений Майкрософт спеціально, щоб підвищити читабельність тексту шляхом згладжування накреслення літер. Слідуючи інструкції на екрані, потрібно відкрити папку зі шрифтами, знайти потрібний і пропустити його через програму.

видалення шрифтів

Видалити шрифти так само легко, як і встановити їх. Алгоритм дій на Windows 10 буде наступним:

 1. Зайти в «Мій комп’ютер».
 2. Вибрати системний диск.
 3. Перейти в папку Windows, а з неї – в Fonts.
 4. Відібрати зі списку один або кілька непотрібних (затискаючи ctrl), натиснути на праву кнопку миші.
 5. Натиснути на варіант «Видалити» (Малюнок 7).

Тут же можна дійти до четвертого кроку і натиснути лівою кнопкою миші – тоді варіант «видалити», разом з «приховати» і «впорядкувати», буде у верхній частині вікна.


Малюнок 7. Видалення непотрібних шрифтів в Віндоус 10

Встановити шрифт на Windows 10 неважко. Однак, з такими файлами варто поводитися обережно, адже в них можуть виявитися віруси, які зашкодять системі через необхідність установки в системну папку. Тому джерела повинні бути перевіреними.

Ссылка на основную публикацию