Як встановити Тор браузер на комп’ютер?

Вітаю читача на softlakecity.ru! У попередній статті ми ознайомилися з загальними відомостями про Tor-браузері. Сьогодні будемо вчитися його встановлювати. Це просто. Програма установник абсолютно безкоштовна, поширюється як вільне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом по всьому світу. Розробка цього браузера ведеться групою зацікавлених осіб, є і сторонні розробники, які адаптують Tor під різні браузери Opera і інші.

Що потрібно знати перед установкою? Знайти установчі пакети можна на сайті www.torproject.org. Сайт цей англійською мовою, але якщо скористатися наприклад Яндекс-брааузером, він так-сяк переведе на російську мову вміст і ви легко зрозумієте що до чого. Там же ви знайдете версію Tor для Windows, Linux, Macos і Android. Для установки потрібно використовувати стабільну версію, тобто до кінця відтестувати розробниками.

працює Tor  на браузері Mozilla FireFox. Розробники використовують його в якості платформи по видимому з-за наявності власного движка. Адже основна маса інтернет-оглядачів бере настройки з операційних систем в яких вони працюють. У Mozilla все своє. Можна встановлювати Tor як оглядача, можна в якості моста. В останньому випадку Ваш комп’ютер перетворюється в сервер-посередник, який буде забезпечувати доступ в Дарк-ні іншим людям. Ця функція була легко доступною на попередніх версіях оглядача, яка входила до складу збірки Vialia Bundle. На жаль, цей пакет розробники більше не підтримують.

Як правильно встановити Тор-браузер?

В офіційній версії для Windows існують два основних настановних пакета основний пакет для 32- розрядних і 64 розрядних систем, а так само пакет експерта. Останні версії оглядача (в тому числі російською мовою) містять все необхідне і більш не вимагають установки додаткових програм. Сильно старі версії ставити не рекомендую, хіба що для експерименту.

Пакет експерта містить тільки Tor і призначений для просунутих експертів-програмістів, які можуть самі налаштувати свій комп’ютер і додатки під нього. Ну, і ще одна рекомендація, уважно прочитайте на сайті www.torproject.org пам’ятку користувача вона дає вичерпні відомості за яких умов використання Tor виявиться більш ефективним.

Установка Тор браузера, покрокова інструкція

Почнемо з офіційної шнур. Отже, для того щоб встановити оглядач, потрібно зайти на сайт www.torproject.org, знайти там версію відповідну для вашого комп’ютера. Щоб завантажити робимо так:

Потім запускаємо скачаний файл на виконання. Мова установки буде російська, після чого Вам буде запропоновано встановити оглядач в будь-яку папку. За замовчуванням він встановиться в папку користувача Робочий стіл

Але ви можете його встановлювати в будь-яке місце, наприклад на флешку. Вся штука в тому, що Tor після закінчення роботи стирає сліди роботи в Інтернеті. А для того, щоб Tor не було на комп’ютері взагалі можна запускати його з флешки.

Після закінчення установки можна при бажанні створити ярлик на робочому столі і в меню Пуск. Якщо Ви конспіратор, звичайно цього робити не потрібно.

Як завантажити і налаштувати Тор браузер російською мовою з офіційного сайту?

Після установки оглядача офіційною версією, виявитися, що його меню і важливі рекомендації англійською мовою. Це досить незвично, вивчати нове зручніше на рідній мові. Але, є адаптована неофіційна версія, вона більш комфортна для нас. Завантажити її можна за адресою https://tor-browser.softok.info/. Процес установки не відрізняється від прикладу вище, ми отримуємо при першому запуску програми ось таке вікно:

Якщо потрібні додаткові налаштування (наприклад у вас вихід в Інтернет налаштований через проксі сервер) то тиснемо Налаштування і вписуємо туди потрібні дані. Якщо все добре, чекаємо на кнопку Помилка з’єднання і ось ми вже можемо спробувати, як це дивитися сторінки через Tor:

Але, для початку потрібно оновити наш оглядач до останньої версії. Для цього тиснемо на цибулину і перевіряємо поновлення як на фото вище. Після чого браузер оновитися і буде схожий зовні офіційну версію.

Чи не дивуєтеся, якщо раптом виявите, що оглядач працює з меншою швидкістю, ніж ви звикли. Це його особливість, він і не повинен працювати спритно при його специфічних завданнях. Городами, городами. 😛.

Після поновлення оглядач увімкнеться знову, і можна читати цінні рекомендації на вже російською мовою:

Для справжніх конспіраторів все має значення, навіть розмір вікна. А то, що Ви використовуйте оглядач російською, так само може допомогти комусь встановити носієм якої мови ви є. Розробники рекомендують користуватися англомовними версіями і звикати до них На цьому можна вважати закінченою установку браузера на комп’ютері. Переходимо до мобільної версії додатка.

Як встановити Тор Браузер на Андроїд?

Для смартфонів є своя версія цього цікавого продукту. Крім самого оглядача на смартфон необхідно поставити і додаткове додаток OrBot. Воно дозволить Вам налаштувати роботу додатків використовують Інтернет під Tor. На вашому пристрої створюється віртуальний проксі-сервер, який дозволяє за запевненнями розробників приховати ваш трафік при відвідуванні

веб-сторінок, в тому числі заборонених сайтів, використовувати приватний чат, (який більше підходить мені не вдалося поки дізнатися), налаштувати ваші програми (в тому числі) під роботу з Tor, за умови, що у них є налаштування для роботи з проксі -Сервер. Йдемо в PlayMarket, і викачуємо все в комплекті.

Встановлюємо, можна до речі перед установкою почитати відгуки користувачів:

Отримуємо в результаті можливість використовувати Tor на своєму мобільному пристрої.

Відмінно, впоралися! Тепер треба трохи поднастроіть. На телефоні це простіше. На комп’ютері складніше, справжнім конспіратор доведеться відключати деякі нові і чудові функції. Це тема наступної статті, яка розташована тут.

Ссылка на основную публикацию