Як встановити Windows 7 з флешки через BIOS

Установка Windows 7 з флешки через BIOS сьогодні є найактуальнішим варіантом вирішення питання, пов’язаного з самостійним інсталяційний процесом Сімки. Чому? Вся справа в тому, що час популярності дискових накопичувачів вже пройшло, а значить, у багатьох людей банально відсутні DVD-ROMи. З іншого боку для Windows 7 не передбачена процедура інсталяції, яку сьогодні активно застосовують при переході на Десятку. На щастя, на будь-якому комп’ютері є USB, отже, у більшості користувачів залишається тільки такий варіант дій.

Щоб встановити Windows 7 з флешки через BIOS, необхідно послідовно реалізувати кілька етапів:

 • Підготувати джерело;
 • Змінити налаштування обладнання так, щоб з’явилася можливість для реалізації задуманого;
 • Безпосередньо запустити і виконати інсталяційний процесс.

Дана стаття дасть всю необхідну інформацію по кожному з цих етапів. Після її прочитання виконати установку Віндовс 7 зможе навіть малодосвідчений користувач.

Створення завантажувальної флешки з Windows 7 за допомогою програми Rufus

Звичайно, існують і інші варіанти створення завантажувальної флешки з сімкою, але використання абсолютно безкоштовною утиліти Rufus робить рішення поставленого завдання максимально простий.

Отже, щоб успішно завершити даний етап, необхідно повторити такі дії:

 1. Виконати пошук і скачування працездатного способу з операційною системою, яку планується поставити на ПК.
 2. Пошук утиліти і аналогічне скачування. До речі, можна легко виявити портативну версію, тобто, навіть попередньо інсталювати програму не буде потрібно.
 3. Підключити зовнішній накопичувач, який планується використовувати для запису. Перевірити наявність на ньому важливою для людини інформації. Якщо така є – перенести її в інше місце.
 4. Запустити програму.
 5. При приєднаної флешці, утиліта відразу ж видасть інформацію про неї в віконці «Пристрій».
 6. У другому пункті рекомендується зупинити вибір на MBR для комп’ютерів з БІОС або UEFI. Такий тип підходить практично для більшості варіантів сучасної техніки.
 7. Наступний пункт можна легко ігнорувати, так як утиліта самостійно підбере оптимальний варіант файлової системи при додаванні записуваного образу.
 8. Залишається тільки відзначити прапорцями місця, де написано про швидкий формат і створення завантажувального диска.
 9. Перед запуском процедури потрібно тільки вказати шлях до записувати образи і натиснути на кнопку «Старт».
 10. Утиліта починає свою роботу, про успішність якої можна стежити за повзунку в нижній частині вікна.

 

Після появи повідомлення «готовий» можна переходити до наступних етапів в реалізації поставленого завдання.

Налаштування БІОС для установки з флешки

Перш ніж починати вносити подібні зміни, спочатку рекомендується зайти в розділ жорсткого диска, який планується використовувати для Сімки. Вся справа в тому, що інсталяція ОС автоматично зітре всю інформацію на ньому. Отже, потрібно переконатися, що нічого важливого на ньому не залишилося. Після цього відбуваються такі дії:

 1. Ініціюється перезапуск ПК.
 2. На самому початку цього процесу натискається кнопка, що дозволяє зайти в БІОС. У більшості випадків для цього буде потрібно натиснути на «del». Хоча є й інші варіанти. Наприклад, «F1», «F2» і так далі – в залежності від виробника, що експлуатується.
 3. Екран BIOS також для різних моделей може мати відмінності. Проте, у всіх з них можна знайти пункт під назвою First BOOT – він дозволяє виставляти пріоритетність пристроїв, з яких буде виконуватися завантаження.
 4. Його слід відкрити і переставити пріоритет на USB або USB-HDD – у кого як.

Природно, що флешка вже повинна бути підключена. Далі зберігаються вироблені зміни і можна виходити з БІОС. Якщо все виконано правильно, то комп’ютер почне запускати установчу програму.

Процес установки Віндовс 7 з USB

Подальший процес дуже простий – головне робити правильні дії:

 1. Вибрати бажану мову і клавіатурну розкладку.
 2. Ознайомитися та погодитися з угодою від розробників операційки.
 3. Вибрати тому жорсткого диска, куди буде виконувати інсталяція.
 4. Програма видасть попередження про необхідність форматування розділу і стирання всієї розташованої на ньому інформації.
 5. Необхідно погодитися з подібним умовою і запустити інсталяційну процедуру.
 6. Деякий час все буде відбуватися в автоматичному режимі. Після появи інформаційного повідомлення про завершення роботи, потрібно буде натиснути на «далі».
 7. Вводяться персональні дані власника устаткування. Якщо пароль для входу не потрібен – просто залишити порожній рядок.
 8. При використанні ліцензійної версії продукту – вставляється ключ, який повинен бути у людини.
 9. Виконуються тимчасові і мережеві настройки.

Дії підтверджуються, що призводить до появи всім відомого робочого столу Сімки – операційна система готова до експлуатації. Як бачите, встановити Windows 7 з флешки через BIOS дуже легко.

Ссылка на основную публикацию