Як вибрати домашній комп’ютер для ігор, навчання, роботи. ПК 2020.

Потрібен домашній, універсальний комп’ютер з хорошою продуктивністю ?! Заходьте – поділюся знаннями і досвідом, допоможу вибрати комплектуючі комп’ютера правильно. Вибір ПК для ігор підкріплений реальними комплектуючими, з урахуванням сумісності, ціни та ефективності.

Як вибрати домашній комп’ютер для ігор 2017 правильно.

Хороший домашній ПК для ігор, як правило, це багатофункціональний, універсальний обчислювальний агрегат, здатний впоратися з будь-якими примхами домочадців. Звичайно ж, ступінь успішності виконання бажань комп’ютером багато в чому залежить від ціни, але як показує багаторічний досвід – вміння правильно вибирати комплектуючі для домашнього комп’ютера – важливіше. Вибір компонентів зумовлює ефективність на роки, недбало тикаючи пальцем в комп’ютерному магазині, можна втратити до 50% обчислювального потенціалу.

З урахуванням планів на життя, визначаємося з ціновою категорією. Вартість комп’ютера для багатьох має значення і від неї ми будемо відштовхуватися. Інтернет ресурс yoursputnik.ru рекомендує Вам – спочатку, підібрати близьку Вам цінову категорію – комп’ютер для будинку від 300 до 2000 $. І лише потім приступати до ознайомлення з послідовною інструкцією. Тут же ми розглянемо AMD ПК за 700 $ – послідовний вибір компонентів комп’ютера від 700 доларів з процесорами AMD. Для формування повної картини, запропонуємо альтернативну конфігурацію – вибір комп’ютера Intel.

1. Який вибрати процесор для комп’ютера.

Як мінімум, 4-х ядерний процесор AMD – це сучасні вимоги ресурсоємних ПО і ігор, з технологією SMT – еквівалент многопоточности Intel (Hyper-Threading – одне ядро ​​може обробляти два потоки). У 2017 році AMD вивела на ринок нові багатоядерні процесори Ryzen. На даний момент сімейство нараховує 9 моделей – два чистих 4-х ядерник Ryzen 3 без SMT, чотири моделі Ryzen 5 – по два 4-х і 6-ти ядерні процесори з підтримкою SMT (4 ядра • 8 потоків і 6 ядер • 12 потоків ), на вершині влаштувалися 8-ми ядерні Ryzen 7 (SMT 8 • 16). Основні характеристики і рекомендована вартість процесорів AMD Ryzen – ознайомтеся.

Відкинемо мрії і повернемося до реальності. З урахуванням бюджетних рамок – ПК для ігор за 700 $, вибирати процесор з найбільшим цифрам в характеристиках, на жаль, не вийде. Схопившись, скажімо, за топовий процесор, ми не зможемо зберегти універсальність домашньої машини, і найголовніше – домогтися хорошою ігровою складовою. Рекомендую придивитися до чотирьох ядерним, восьми потоковим процесорам AMD Ryzen 5 1400 3,2-3,4GHz і Ryzen 5 1500X 3,5-3,7GHz. Перший – буде цікавий користувачам практикуючим розгін, другий – осіб не є залученими до розгону, має більш високі базові частоти, подвоєний обсяг L3 кешу.

Тести AMD Ryzen 5 1400 (169 $) і Ryzen 5 1500X (189 $) в ресурсоємних додатках, де найбільш часто знаходить застосування багатоядерність і багатопоточність, перед вами. Висновки рекомендую робити з урахуванням цінового позиціонування, основними конкурентами є представники Intel лінійки Core i5 – Core i5-7400 (182 $), Core i5-7500 (192-202 $), Core i5-7600 (213-224 $), додав рекомендовані цінники для наочності. З не продемонстрованого – в Cinebench R15, VeraCrypt, Blender, Corona, 3DMark процесори Ryzen 5 мають повну перевагу, в Lightroom, Geekbench 4 спостерігається паритет.

Що ж стосується ігрових тестів процесорів сімейства Ryzen – багато жовчі було розбризканої на просторах інтернету, на увазі не найкращою ігровою оптимізації. Дозволю собі не бути таким категоричним, щоб не примкнути категорією «вічних школярів», хающіх на форумах все і вся. Так, нові процесори AMD не блищать ігровий продуктивністю, так є провали такі, як GTA V, але в більшості своїй все не так сумно. Процесори Ryzen здатні забезпечити комфортний ігровий процес. Додамо сюди досить непогані показники в ресурсоємних ПО, отримаємо хороший універсальний продукт для різнобічного домашнього використання. Процесори не феноменальні, як хотілося б, але тим не менш здатні похитнути устояні позиції, крок Intel буде тому підтвердженням.

Кулер для процесора.
Багато що залежить від ваших планів – включають або виключають розгін, вибору комплектації (Tray – без кулера, Box – з кулером). Штатні кулери не блищать видатними характеристиками, Wraith Spire з Box комплектації теж не став одкровенням. Описати його можна так – невеликий шматок алюмінію, з досить тихою вертушкою, здатний відвести до 80W теплової енергії і без особливих зусиль утримати температуру Ryzen 5 1500X в безпечних межах. За більш ефективне рішення доведеться доплатити, рекомендую придивитися до – PWM регулювання обертів, 4 мідні трубки, розсіює потужність 150W.

2. Як вибрати материнську для комп’ютера.

Спочатку – використовуючи простий набір фільтрів в хорошому, інформативному магазині комп’ютерної техніки. AMD Ryzen потрібен Socket AM4 (процесорний роз’єм на материнській платі), далі визначаємося з розгоном і підбираємо системну плату з необхідним чіпсетом – AMD A320, AMD B350 або топовий AMD X370.

Плати на базі AMD A320 відносяться до низько бюджетного сегменту, все дуже скромненько і з мінімально можливим оснащенням, розгін процесора заблокований, пам’ять до 3200MHz. Більш широкий вибір забезпечують материнські плати з логікою AMD B350. Тут також можна знайти «економ клас», зроблений за подобою A320 – форм-фактор microATX, максимально здешевлену елементна база, мінімальний набір необхідних портів, роз’ємів. Спрощена система харчування, відсутність радіаторів на VRM компонентах, найпростіші аудіо і Ethernet мікросхеми, наявність одного лише роз’єму PCI E x1, пари FAN для вентиляторів і т.д. – можуть неприємно здивувати ().

Є тут і більш просунуті рішення, відносно недорогі, з розширеним функціоналом, радіаторами і цілком пристойними можливостями для НЕ екстремального розгону процесорів AMD Ryzen 5 -,,,,. Скористайтеся посиланнями, ознайомтеся з описом і специфікацією системних плат на сайті виробника.

Для максималістів кращим рішенням стануть материнські плати в основі яких лежить чіпсет AMD X370. Тут ви знайдете і якісні і кількісні поліпшення стабілізації живлення процесора і пам’яті, повноцінне поділ ліній PCI-E 3.0 (Nvidia SLI, AMD CrossFire), більш просунуту реалізацію BIOS, Аудіо, Ethernet, M.2, USB інтерфейсів і всякого роду прикрашення. Правда цей сегмент ринку не вписується в умови вище озвученого бюджету, і якщо раптом потягне до X370 – витратьте краще «зайві» гроші на Ryzen 5 1600 або високочастотну пам’ять, так буде ефективніше.

3. Як вибрати оперативну пам’ять для комп’ютера.

Тривалий час набір інструкцій, маркерів, супутній вибору оперативної пам’яті, був досить простий і не приховував у собі приховані загрози. Нагальний вихід процесорів AMD привніс «родзинку» в процес. Вибираючи пам’ять для процесорів Ryzen ми, як і раніше, відштовхуємося від специфікації контролера CPU – стандарт DDR4 2133-2666MHz.

Далі беремо на замітку той факт, що ефективність процесорів AMD істотно залежить від частоти встановленої пам’яті, для поважаючого себе користувача, частота пам’яті 2666MHz – автоматично стає мінімумом. І якщо розгін не планується, бажаний Dual Rank (двохрангові пам’ять) – два набори мікросхем, розпаяних на модулі ОЗУ з двох сторін, при рівній частоті забезпечують більшу продуктивність. Кращим же рішенням стануть модулі пам’яті з частотою від 3000MHz і мінімально можливими таймингами. Для досягнення високих частот, рекомендується використовувати два (Single Rank – тимчасових) модуля об’ємом 8GB (2 × 8 = 16GB).

Все здавалося б просто, але тут на вибір оперативної пам’яті для AMD Ryzen накочує неприємний факт – не вся пам’ять здатна працювати з цими процесорами на частоті 2666MHz і вище. На даний момент, найкращу сумісність і частотні показники забезпечують модулі засновані на мікросхемах Samsung версії B-die (до 3466MHz), трохи гірше частотні можливості у чіпів C-Die, E-Die і D-die. В районі 3200MHz можуть видати модулі пам’яті з мікросхемами Hynix A-Die, M-Die, чіпи виробництва Micron 2800MHz, в кращому випадку 2933MHz.

У вас два шляхи. Перший, сконцентрувати увагу на виборі оперативної пам’яті з заводським розгоном, від G.Skill, Corsair, Crucial, Avexir, Patriot, Geil, звіряючись зі списком сумісності конкретної материнської плати. Приклад -, на сторінці, натискаємо зліва – сумісність, потім по центру – підтримка Ryzen Series. Колонка RAM Speed ​​вказує на заявлені частоти, Supported Speed ​​на фактичні, підтверджені.

Другий, купити 8GB модулі виробництва Samsung і розігнати їх самостійно до 3200MHz, уникаючи непарні тайминги (не люблять їх AMD Ryzen на частотах вище 2666MHz). Набагато простіше в плані вибору, але доведеться домовлятися з продавцем і можливо зайвий раз збігати в магазин. Samsung реалізує оперативну пам’ять, як DDR4 2133-2400MHz і жорсткого відбору мікросхем, як у складальників немає, а тому – може попастися модуль ні з найкращим частотним потенціалом – (пункт 3 і 4.7 – 288Pin DDR4).

Код ініціації, протокол завантаження AGESA, що входить до складу BIOS, постійно вдосконалюється, виробники оперативної пам’яті також вносять корективи, наприклад – G.Skill запустила серії Flare X, Fortis орієнтовані на процесори AMD Ryzen. Упевнений труднощі будуть подолані.

4. Як вибрати відеокарту для комп’ютера.

Ще один фундаментальний вид комплектуючих, по суті визначає – який комп’ютер хороший для ігор, а який лише жалюгідна подоба ігровий машини. Якщо відсторониться від наслідків (різкого стрибка цін), пов’язаних з бумом криптовалюта і взяти за орієнтир рекомендовану вартість Radeon RX 570 (169 $), Radeon RX 580 (229 $), вибір відеокарти базувався б лише на особистих уподобаннях покупців – AMD або схожі за ігровий продуктивності GeForce GTX 1060 3GB (199 $) і GeForce GTX 1060 6GB (249 $).

Але реалії такі, що Radeon RX 570/580 і вдень з вогнем, за ціною близькою до рекомендованої – не знайти, mining накладає свій відбиток. Ціни на GeForce GTX 1060 3GB з пікових 400 $ знизилися до 240 $, але це ще навіть не травневі від 210 $, з подальшим закономірним зниженням протягом року. Ціна GeForce GTX 1060 6GB, що стартує в травні з 260 $ позначки, яка підкорила 450 $ в червні, сьогодні зависла в районі 300 $.

З якою відеокартою зібрати системний блок, вам доведеться вирішувати в індивідуальному порядку, відштовхуючись від ціни в місцевих магазинах і своїх фінансових можливостей. За ідеальних умов, рекомендація була б більш однозначною – відеокарта Radeon RX 580 або GeForce GTX 1060 6GB, в залежності від уподобань і кінцевої вартості.

Вибираючи ігрову відеокарту, приділіть увагу частотним характеристикам і системі охолодження. При адекватною ціною, заводський розгін з гарантією зайвим не буде. Ну, а хороша СО, з великим радіатором і тепловідвідними трубками, утримає температуру, рівень шуму в комфортних межах. У провідних виробників ASUS, MSI, Gigabyte не менше десятка моделей GTX 1060, що відрізняються, як частотою графічного процесора, так і системами охолодження, наочний приклад – і.

Представлена ​​діаграма ігровий ефективності відеокарт, перш за все, покликана запобігти можливому скочування до рівня GeForce GTX 1050 TI. Якщо вже обставини змусять економити, відмовтеся на час від покупки SSD, обмежтеся одним модулем оперативної пам’яті, все це можна докупити пізніше.

5. Який жорсткий диск вибрати.

Для ігрового комп’ютера з обмеженим бюджетом постійно доводиться шукати компромісні рішення, щоб отримати ігрову ефективність на хорошому рівні. Лише тому рекомендується недорогий, і на теперішній час малої місткості, жорсткий диск – WD Blue WD10EZEX 1000GB. Або аналогічні Seagate, Toshiba з обертанням шпинделя 7200 об / хв., Буфером 64 МБ, інтерфейс підключення SATA rev. 3.0. У системах з SSD накопичувачем можна використовувати жорсткі диски з меншою швидкістю обертання і значно більшою ємністю.

Головне щоб бажання купити SSD Герасимчука маніакальним, частенько заради цієї цяцьки в витрата йде бюджет на покупку відеокарти, а це не те щоб не правильно – нерозумно. Так, простенький Team Dark L3 T253L3120GMC101 120GB прискорить відгук системи, але якщо ви поскупилася підбираючи відеокарту – радість ваша буде не довгою. Ваші фінансові можливості не безмежні – відкладіть покупку SSD, домашній комп’ютер для ігор здатний бути ефективним і без нього.

Вибір обсягу безпосередньо залежить від ваших потреб – операційної системи, набору програм і іграшок, з поправкою на те, що SSD накопичувач не повинен бути «забитий» файлами під зав’язку (Windows 10 64-розрядна вимагає 20GB простору). Мінімум 60-64GB – Windows + програми, додатковий обсяг вам допоможе обчислити список улюблених ігор. Інтерфейс підключення SATA 3.0 або M.2 – для середньостатистичного користувача, особливого значення не має. Версія M.2 дорожче, але не завжди швидше, пряма залежність від закладених характеристик – флеш-пам’яті, контролера, а не від пропускної здатності каналу.

Тип флеш-пам’яті – TLC, 3D TLC або MLC NAND. Багато що залежить від ціни, яка накладає свій відбиток на якість. Флеш-пам’ять MLC теоретично має більший ресурс (3000 циклів), трохи меншу «витривалість» має 3D TLC 32-48-шарова пам’ять Micron, Samsung, але і та й інша в менш якісному виконанні може програти навіть «болючою» планарной TLC (менш 1000 циклів). Не купуйте відверто дешеві речі (рада з життя), бо заплатите двічі.

6. Який блок живлення вибрати комп’ютера.

Самостійно розрахувати необхідну потужність БП досить просто і в цій справі нам допоможуть характеристики обраних комплектуючих – процесора і відеокарти. Основне навантаження в блоці живлення лягає 12V лінію, саме цього каналу ми і приділимо особливу увагу. Беремо TDP процесора Ryzen 5 1500X = 65W, додаємо енергоспоживання відеокарти – GeForce GTX 1060 = 120W або Radeon RX 580 = 185W, додаємо ще 50W на материнку, пару жорстких дисків, 3-4 вентилятора. Отримуємо 65W + 185W + 50W = 300W – пікове споживання по 12V каналу з відеокартою RX 580, системний блок з GTX 1060 в піку (при максимальному навантаженні) зажадає 235W. У підсумку, для першого сценарію необхідний блок живлення із загальною потужністю від 450W, в конфігурації з GTX 1060 вистачить і 400W чесного БП.

З урахуванням цін і різних життєвих ситуацій – розгін, можлива заміна відеокарти, рекомендую сконцентрувати вибір на блоках живлення потужністю 500W. Для систем з графічним адаптером Radeon RX 580 потрібен БП з одним 8pin (6 + 2pin) роз’ємом доп. харчування або комбінація з 8pin + 6pin, якщо купується розігнана модифікація відеокарти. Для комп’ютерів GeForce GTX 1060 – один 6pin або один 8pin, вивчайте характеристики обраної відеокарти. Детально про стандарти, роз’єми, допуски, калькуляторах потужності читайте тут – як вибрати БП.

У вигляді недорогого, сучасного і наочний приклад блоку живлення з хорошими характеристиками рекомендую -, з нової серії Proton. Сучасна схемотехніка, потужна 12V лінія, хороший ККД, відсутність осідань, наявність всіх видів захистів. Вивчайте характеристики БП, порівнюйте з можливостями конкурентів.

7. Який корпус вибрати для домашнього комп’ютера.

Для обчислювальної машини краса не важлива, важливі «мізки» її наповнюють. Корпус повинен забезпечувати жорсткість конструкції, гасити вібрації, мати пару-трійку посадочних місць для 120-140мм вентиляторів, достатню висоту, ширину і глибину для установки материнської плати, довгих відеокарт або високих кольорів CPU, баштового типу. Детально про форм-факторах, розмірах і інші особливості – корпусу для комп’ютерів.

Не повторюйте дурь «дітей людських», не потрібно ставити концентратор пилу на стіл і розглядати миготіння різнокольорових вогників – легкі і очі здоровій будуть. Сконцентруйтеся на якості матеріалів, товщині метала, конструктивних особливостях і розмірах описаних в статті. На вибір комп’ютерного корпусу прямий вплив надають розміри материнської плати, відеокарти і процесорного кулера.

Як недорого і досить якісного прикладу – і. Представлені корпусу здатні прийняти всі ходові форм-фактори системних плат – ATX, Micro ATX, Mini ITX, відеокарти до 375 мм (найдовшими на даний момент є моделі ASUS ROG STRIX – 298мм), процесорні кулери до 155-160мм (висота Thermaltake Contac Silent 12 – 153мм). Передній вентилятор відповідає за нагнітання холодного повітря і охолодження жорсткого диска, задній – винос гарячого за межі корпусу.

8. Компонування домашнього комп’ютера для ігор.

Тепер необхідно структурувати окремі комплектуючі комп’ютера в цілісному об’єкті – скомпонувати вищеописане в приклади робочих конфігурацій ПК. Почнемо з найдешевшого варіанту, розглянемо необхідний мінімум – який можна купити комп’ютер в межах 700 $, з думкою про ігровий потенціал. Продовжимо складанням більш дорогого системного блоку з можливими поліпшеннями. Наявність підпунктів в компоновках – це альтернатива, можливість вибору однієї материнської плати, відеокарти і т.д. з декількох моделей.

Комплектуючі для комп’ютера №1:

1 • Процесор • AMD Ryzen 5 1500X 3,5-3,7GHz (Box) ± 192 $
2 • Материнська плата • ASUS PRIME A320M-K (A320) ± 69 $
3 • Оперативка • 8GB 2666MHz Kingston HX426C16FB2 / 8 ± 90 $
4 • Відеокарта • Palit GeForce GTX 1060 Dual 3GB ± 240 $
5 • Жорсткий диск • WD Blue WD10EZEX 1000GB ± 50 $
6 • Блок живлення • 500W Chieftec APS-500SB ± 51 $
7 • Корпус PC • Aerocool PGS Vs-1 Window ± 30 $
Вартість ПК ± 722 $.

Можна заощадити ще 20 $, взявши за основу AMD Ryzen 5 1400 3,2GHz, але так як в збірці використовується системна плата без функцій розгону, додаткові базові 300MHz процесора Ryzen 5 1500X зайвими не будуть. Один 8GB модуль пам’яті зберігає можливість безболісного подвоєння обсягу до 16GB, що на даний момент є оптимальним значенням для ігрового ПК. У порівнянні з минулим роком – оперативна пам’ять DDR4 подорожчала в 2 рази і продовжує дорожчати, а це веде до додаткових, штучним фінансовим навантаженням. Уникайте відеокарти в назвах яких присутній «MI» або «MINER», відсутні відеовиходи – це карти для Майнінг.

Комплектуючі для комп’ютера №2:

1.1 • Процесор • AMD Ryzen 5 1400 3,2-3,4GHz ± 172 $
1.2 • Процесор • AMD Ryzen 5 1500X 3,5-3,7GHz ± 192 $
2.1 • Материнська плата • MSI B350 PC Mate ± 95 $
2.2 • Материнська плата • ASRock AB350 Pro4 ± 112 $
2.3 • Материнська плата • MSI B350 Tomahawk ± 115 $
2.4 • Материнська плата • ASRock AB350M Pro4 ± 90 $
2.5 • Материнська плата • ASUS Prime B350-Plus ± 115 $
2.6 • Материнська плата • MSI B350 Gaming PLUS ± 110 $
2.7 • Материнська плата • Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 ± 120 $
2.8 • Материнська плата • ASRock Fatal1ty AB350 Gaming K4 ± 120 $
3.1 • Оперативка • 8GB Samsung M378A1G43EB1-CRC 2400MHz ± 85 $
3.2 • Оперативка • 8GB Samsung M378A1K43BB1-CPB 2133MHz ± 90 $
3.3 • Оперативка • 2x8GB Patriot PV416G320C6K 3200 MHz ± 195 $
3.4 • Оперативка • 2x4GB Patriot PVE48G300C6KRD 3000MHz ± 115 $
3.5 • Оперативка • 2x8GB G.Skill Trident Z F4-3200C14D-16GTZ ± 215 $
3.6 • Оперативка • 2x8GB G.Skill Flare X F4-3200C14D-16GFX ± 215 $
3.7 • Оперативка • 2x8GB Corsair CMK16GX4M2B3200C16 ± 205 $
3.8 • Оперативка • 2x8GB Geil GFY416GB3200C16ADC ± 205 $
3.9 • Оперативка • 2x8GB Geil GEX416GB3200C16DC ± 210 $
4.1 • Відеокарта • Palit GeForce GTX 1060 StormX 3G ± 250 $
4.2 • Відеокарта • Gigabyte GV-N1060WF2OC-3GD ± 252 $
4.3 • Відеокарта • MSI GeForce GTX 1060 3GT OC ± 251 $
4.4 • Відеокарта • Gigabyte GV-N1060WF2OC-6GD ± 315 $
4.5 • Відеокарта • Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB ± 305 $
4.6 • Відеокарта • MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 ± 320 $
4.7 • Відеокарта • Gigabyte GV-RX580GAMING-8GD ± 355 $
5.1 • Жорсткий диск • WD Blue WD10EZEX 1000GB ± 50 $
5.2 • SSD накопичувач • 250GB Samsung 850 EVO ± 100 $
6.1 • Блок живлення • 500W Chieftec APS-500SB ± 52 $
6.2 • Блок живлення • Gigabyte GP-PB500 500W ± 58 $
6.3 • Блок живлення • 500W Zalman ZM500-TX ± 55 $
6.4 • Блок живлення • Chieftec BDF-500S 500W ± 53 $
7.1 • Корпус • Aerocool Cruisestar Advance ± 35 $
7.2 • Корпус • Aerocool PGS Vs-1 Window ± 30 $
7.3 • Корпус • Zalman Z1 Neo Black ± 45 $
Вартість конфігурації від ± 730 $.

Більше простору для маневру забезпечують материнські плати з чіпсетом B350, тут ми вже можемо зробити більш тонке налаштування системи, подразогнать Ryzen 5 1400 до 3,7-3,9GHz, спробувати щастя в розгоні Samsung M378A1K43BB1-CPB. Що дозволить трошки здешевити вартість комп’ютера і виграти в продуктивності. Можна зайнятися бажанням і купити розігнані версії MSI GTX 1060 Gaming X 3G 1 594/1809 / 8008MHz (280 $) або Gigabyte GV-N1060G1 Gaming-3GD 1620 / +1847 / 8008MHz (280 $), в такому випадку ви опинитеся в одному кроці від більш ефективних 6GB відеокарт GeForce GTX 1060, у яких не тільки пам’яті, але обчислювальних блоків більше, ставку краще робити саме на них. В районі 325 $ вже можна знайти Radeon RX 580, але будьте уважні – у «дешевих» моделей пам’яті менше і частота на 1000MHz нижче, як у версій для Майнінг. Повноцінні RX 580 з 8GB пропонуються за ціною від 355 $.

Збільшення попиту на оперативну пам’ять DDR4, ігрові відеокарти, з подальшим спекулятивним зростанням цін до непристойності, змушують шукати обхідні шляхи для ПК за 700 $ і тут нічого не поробиш – такі реалії ринку. З націнкою 150-200 доларів вам не просто буде вибрати комп’ютер для ігор і реалізувати свої мрії, чимось доведеться пожертвувати, головне – щоб це були не процесор з відеокартою. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию