Як вибрати флешку – Техніка та інтернет

Перед тим, як вибрати кращу флешку, для початку згадаємо пару прописних істин.

Накопичувач Flash-пам’яті не призначений для тривалого зберігання інформації. Просто в силу фізичних принципів свого функціонування. Якщо після декількох років бездіяльності на вашій флешці записані дані збереглися – не факт, що вони на 100% тотожні початковим.

«Звичайна» флешка малопридатна для роботи з крихітними файлами. Чим менше розмір останніх, тим повільніше йде процес їх копіювання. Безумовно, випадки бувають різні – від «погано», до «повний гальмо». Якщо ж для вас такий сценарій використання неминучий, зверніть увагу на моделі, побудовані на основі SSD-накопичувача.

У загальному випадку, чим більше ємність флешки, тим швидше вона «уміє» писати дані. При цьому зростання швидкості йде сходинками, але у кожного виробника свої діапазони «одношвидкісних» обсягів.

Значна частина сучасних USB-накопичувачів може мати абсолютно різну начинку, продаючись при цьому під одними і тими ж назвами. За принципом – які компоненти були дешевше. Звідси і різниця в швидкісних показниках окремих моделей.

Середньостатистичному користувачеві абсолютно без різниці, якого саме типу пам’ять використовується в його флешці. Швидше за все він просто не встигне вичерпати її ресурс до моменту морального старіння. Якщо ж вам доводиться експлуатувати свій гаджет дуже інтенсивно – орієнтуйтеся на моделі з чіпами MLC.

Як вибрати флешку найшвидші флеш-накопичувачі

SanDisk Extreme PRO USB 3.1 256GB. Ціна: 7440 гривень.

По суті, цей пристрій є зовнішнім SSD-накопичувачем з інтерфейсом USB 3.1, тому воно має всі переваги і недоліки останнього. Головний інтерес представляє солідна швидкість запису невеликих файлів, недосяжна для «звичайної» флешки. Якщо вам регулярно доводиться копіювати на Flash-носій безліч книг в електронному форматі або виконувати резервування бази даних – ви добре розумієте важливість названої характеристики. У цьому сенсі лінійка Extreme від SanDisk конкурентів на ринку практично не має. Навіть не “Pro» версія. З великими файлами справи йдуть ще краще, але це вже й не дивно. Другий приємний момент полягає в довічної гарантії на виріб.

Умовним недоліком будь-яких SSD-пристроїв можна вважати необхідність періодично здійснювати на них «прибирання сміття» (виконувати команду TRIM). В іншому випадку продуктивність такого сховища з часом помітно падає, і рекомендована модель тут винятком не є.

Основні плюси:

 • відмінні швидкісні показники,
 • велика ємність,
 • довічна гарантія.

мінуси:

 • потребує періодичного «очищення»,
 • помітно гріється під навантаженням,
 • роз’єм висувного типу.

Кращі флешки на 16 і 32 GB

Transcend JetFlash 780 16Gb. Ціна: 1 214 гривень

Перевірений часом і численними власниками USB-накопичувач «невеликого» обсягу, важливою перевагою якого є пам’ять типу MLC. Нагадаємо, що більшість сучасних флешок «побудовані» на TLC-чіпах, більш дешевих, але мають значно менший ресурс. Іншими словами, якщо передбачається інтенсивна експлуатація накопичувача з постійною перезаписью – варто віддати перевагу «застарілої» пам’яті.

Дизайн гаджета максимально простий і, завдяки своєрідному рифленню корпусу, досить практичний. Проте, виглядає JetFlash 780 солідно і ефектно. Виробник обіцяє швидкість читання до 140 і записи до 40 MB / s. Зрозуміло, реальні усереднені значення будуть скромніші, але не радикально. Ось за що точно варто похвалити Transcend Information Inc., так це за відносно правдиві заявлені технічні характеристики.

Основні плюси:

 • хороші швидкісні показники (для такого обсягу),
 • практичний дизайн,
 • довічна гарантія.

мінуси:

 • відносно великі розміри,
 • нагрів при записі.

Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 32GB (CMFVYGT3B). Ціна: 1 214 гривень.

Любителі стильних гаджетів повз таку флешки байдуже не пройдуть. На загальному тлі модель Flash Voyager GT від Corsair виділяється яскравим дизайном, а її прогумований корпус дозволяє витримувати навіть дуже сильні удари. Крім того, він водонепроникний, і рекомендований накопичувач не страшно випадково «попрати» разом з одягом.

Мінус подібного конструктивного рішення цілком очевидний – в сусідній USB-порт мало що вийде увіткнути. Як варіант, користуватися подовжувачем або знімати гумовий чохол при необхідності. Реальні швидкісні показники гідні: запис – до 35 MB / s, читання – до 135. Зрозуміло, зазначені значення відносяться до 32-гигабайтовой моделі і протоколу USB3. До речі, на прикладі цієї лінійки зручно демонструвати перевагу більш ємних версій однієї і тієї ж флешки. Для моделі на 64 GB виробник заявляє максимальну швидкість запису 83 MB / s, тобто в два рази вище.

Основні плюси:

 • оригінальний дизайн,
 • вологозахищений ударостійкий корпус,
 • непогані швидкісні характеристики.

мінуси:

 • великі габарити,
 • обмежена гарантія.

Кращі Flash-накопичувачі ємністю 64 і 128 GB

HyperX Savage 128GB. Ціна: 6 310 гривень.

Статусна флешка, орієнтована на перенесення файлів великого розміру. Виробник заявляє швидкість 350 і 250 MB / s при читанні і запису відповідно (для моделей на 128 і 256 GB). Реальна ж картина істотно залежить від копируемого матеріалу і особливостей підключення. Причому мають значення навіть нюанси реалізації протоколу USB 3.1 контролерами материнських плат. Проте, все дуже гідно, за винятком сущого «дрібниці» – модель жахливо гальмує при мелкоблочную копіюванні. Власне, ця причина і не дозволила позиціонувати накопичувач HyperX Savage в категорії «Найшвидші …».

Спеціально підкреслюємо – для роботи з крихітними файлами ця флешка не підходить, для всіх інших завдань – дуже хороший вибір. Ще гаджет має оригінальний дизайн і якісним матовим покриттям корпусу в дусі soft-touch. До речі, щоб не втратити ковпачок, його пропонується одягати на «хвіст» вироби. Великий доступний обсяг часту перезапис навряд чи передбачає, але про всяк випадок зазначимо – тут використані чіпи пам’яті типу MLC.

Основні плюси:

 • відмінні швидкісні показники (крім дрібних файлів),
 • привабливий зовнішній вигляд.

мінуси:

 • потовщений корпус,
 • катастрофічне падіння швидкості при записі файлів маленького розміру.

Transcend JetFlash 750 64Gb. Ціна: 2 782 гривень.

Якщо ви постійно маєте справу з файлової системою FAT32, купувати для роботи особливо ємну флешку буде нераціонально. В цьому плані 64 GB – максимум, а при потребі в порівняно доступному пристрої – кращим вибором є флешка Transcend JetFlash 750. У всякому разі, саме серед накопичувачів названої серії поки що не зустрічалися версії з пам’яттю TLC. Між іншим, перевага технології MLC не тільки в більшому ресурсі флешки (практично на порядок), але і в такому цікавому показнику як тривалість зберігання даних.

Бюджетні рішення вкрай рідко відрізняються ексклюзивним дизайном – тут в наявності є класичний форм-фактор з ковпачком і гладкий пластиковий корпус.

Швидкості читання і запису у рекомендованого гаджета непогані, але не більше того. Особливо для 64-гигабайтовой моделі. Якщо ж вам потрібно швидке пристрій і є готовність за це платити – придивіться до USB-накопичувача аналогічного обсягу з лінійки JetFlash 780.

Основні плюси:

 • пам’ять MLC-типу,
 • доступна ціна.

мінуси:

 • порівняно невисока швидкість запису (для флешки такого обсягу),
 • мазкий корпус.

Кращі флешки великої місткості

HyperX Savage 512GB. Ціна: 20 373 гривень.

В принципі, все сказане про 128-гигабайтовой флешці HyperX Savage справедливо і для цієї моделі (чого не скажеш про версії на 64 GB, що має абсолютно іншу швидкісну формулу). З огляду на заявлене швидкодію гаджета, має сенс нагадати, що адекватно його оцінити вийде тільки за допомогою комп’ютера або ноутбука, оснащеного твердотілим накопичувачем, а ось класичний вінчестер стане в такій зв’язці «пляшковим горлечком».

Повертаючись до рекомендованого пристрою, залишається сказати пару слів про його недоліки. По-перше, це товщина більше 12 мм. З одного боку, в паралельний USB-порт нічого крім роз’єму кабелю вже не увіткнеш. З іншого ж, витягувати флешку подібної конструкції легко і просто. Навіть з найбільш щільних гнізд. По-друге, обмежений термін гарантії. Все-таки п’ять років для такої цінової категорії – замало. Ну і головний, про швидкість копіювання «дрібниці», був згаданий раніше.

Втім, придбання Flash-накопичувача на полтерабайта для перенесення тисяч або навіть сотень окремих дрібних файлів – це за гранню сенсу. Нічого ж не заважає спочатку створити на ПК один великий архів без стиснення і копіювати саме його.

Основні плюси:

 • відмінні швидкісні характеристики,
 • дуже солідна доступна ємність.

мінуси:

 • товщина корпусу може заважати іншим USB-підключенням,
 • Найбільше падіння продуктивності при обробці дрібних файлів.

Kingston DataTraveler Ultimate GT 1TB. Ціна: 55 600 гривень. 

Найбільша містка в світі флешка до прилавків вітчизняних магазинів поки не добралася, тому ми представляємо молодшу модель з цієї лінійки – в два рази меншої місткості. Особливою компактністю цього Flash-накопичувач не відрізняється і здатний запросто перекрити доступ відразу до парочки сусідніх USB-портів. А бічну сторону середньостатистичного ультрабука елементарно підніме над стільницею. Вихід зі становища стандартний – підключення через подовжувач, і він в комплекті поставки передбачений. З позитивних моментів відзначимо прочнейший корпус зі сплаву на основі цинку, а також непогані швидкісні характеристики. Останнє цілком очікувано, остільки тут використовується дуже продуктивний контролер Phison PS2308 і пам’ять типу MLC. З поганого – невміння швидко копіювати дуже дрібні файли. Можна навіть сказати, що подібне завдання ставить DataTraveler Ultimate GT в глухий кут.

Основні плюси:

 • величезна ємність,
 • хороша швидкість копіювання файлів великого і середнього розміру.

мінуси:

 • дуже дорого,
 • великі габарити.

Кращі Flash-накопичувачі з двома варіантами підключення

ADATA i-Memory UE710 32GB. Ціна: 55 600 гривень. 

Позиція компанії Apple щодо можливостей розширення пам’яті добре відома. Проте, в App Store є спеціальний додаток від AData, що дозволяє обмінюватися контентом між «яблучними» пристроями та флешками даного виробника. Інакше кажучи, як мінімум, підтримка цих Flash-накопичувачів схвалена офіційно. Тепер любителі фото- і відеозйомки можуть без оглядки на вільне місце займатися своїм хобі, навіть в місцях з проблемною зв’язком і відсутністю доступу до «хмарам». Більш того, медіаконтент прямо з флешки може транслюватися на зовнішній пристрій відтворення (за допомогою AirPlay). А з огляду на наявність у i-Memory UE710 і швидкісного USB-інтерфейсу (крім Lightning), гаджет має всі шанси придбати чималу популярність у користувачів. На жаль, швидкості обміну не вражають. Приблизно 90 і 30 MB / s при читанні для USB і Lightning відповідно, а при записі – до 20 MB / s в обох випадках.

Основні плюси:

 • зручний інструмент для перенесення об’ємного контенту на пристрої Apple,
 • універсальність.

мінуси:

 • істотна ціна за такий обсяг.

SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 32GB. Ціна: 950 гривень. 

Наявність двох інтерфейсів дозволяє цій флешці обійтися без перехідників в половині побутових випадків, як мінімум. Принаймні зараз, поки стандарт USB Type-C ще не особливо поширений. Наприклад, вона послужить зручним «містком» між комп’ютером / ноутбуком і більшістю смартфонів / планшетів з роз’ємом microUSB. Зрозуміло, якщо останні підтримують технологію OTG і сумісні з Ultra Dual USB Drive 3.0 в принципі (перевіряється на сайті SanDisk). По суті, накопичувач є два штекера, з’єднаних посередині і переміщаються всередині пустотілого пластикового корпусу за допомогою виступаючого повзунка. Потрібно сказати, що такий граничний мінімалізм негативно позначився на ергономіці пристрою, остільки перемикати його «режими» не дуже зручно, а для індикатора активності місця просто не знайшлося. До того ж, мініатюрний гаджет слабо розсіює тепло, що виділяється в процесі роботи. Що стосується швидкісних характеристик – вони повністю відповідають ціні на флешку: до 130 MB / s при читанні і до 15 при записі.

Основні плюси:

 • універсальність,
 • компактність.

мінуси:

 • помітний нагрів при тривалому використанні,
 • маленька швидкість запису,
 • незручне висування.

Не забувайте, що при великому обсязі флешки (64 GB і вище), штатними засобами Windows вона форматується тільки в exFAT або NTFS. Відповідно, в першому випадку її не бачать деякі магнітоли, а в другому – окремі телевізори.

Джерело: http://www.expertcen.ru/article/ratings/luchshih-flash-nakopiteli.html

Кращі флешки 2018

Transcend JetFlash 700

плюси:

 • Висока швидкої обміну даними: записи і передачі інформації
 • Висока продуктивність флешки
 • Компактна за розміром і влазить в кишеню
 • Підтримує інтеграцію з роз’ємами новітнього формату
 • Вдале поєднання ціни і якості
 • Привабливий і, в той же час, лаконічний дизайн

мінуси:

 • Вельми крихкий корпус

Kingston DataTraveler 100 G3

Kingston не так давно робить флешки з висувним механізмом. І не можна не визнати, що ця модель – одна з кращих. Єдиний її мінус – зазор між ковпачком механізмом, що з часом призводить до забруднення пристрою. Якщо закрити на це очі, мінусів у моделі немає, вона абсолютно ідеально. Підходить для будь-яких типів файлів, міцна, немарка і красива. Миє використовуватися як брелок або в якості статичного накопичувача в автомагнітоли або музичному центрі. А головний її плюс – це ціна. DataTraveller 100 G3 одна з найдешевших в цій лінійці. Так що підібрати для себе саме таку флешку праці не складуть – якщо тільки раніше все не розкуплять …

плюси:

 • Висувний корпус флешки
 • Пристосована до тривалої експлуатації
 • Корпус прекрасно захищений від попадання крапель на корпус
 • Маленька і компактна модель
 • Досить дешева модель
 • Здатна зберігати на собі файли будь-якого формату і обсягу
 • При виготовленні виробником використовувався високоякісний пластик

мінуси:

 • Під ковпачок може потрапляти пил та інші шкідливі частинки

Transcend JetFlash 350

Для пуристів і любителів класики, що ще можна сказати. Темний корпус без прикрас, великий обсяг, швидкісний інтерфейс, простота і міцність конструкції виділяють цю модель.

Навіть класичного світлодіода, що маркується роботу флешки, тут ви не побачите. Елегантна, як сигара, ця флешка подойет практично будь-кому, але особливо виробник просуває її як стильний продукт для бізнес-леді і ділових жінок. І не можна не відзначити, що він має рацію.

Ряд обсягів від 8 до 64 ГБ припаде до смаку будь-кому. А ось Windows не відразу розпізнає цей накопичувач. З чим це пов’язано, складно сказати, але приготуйтеся чекати, особливо, якщо накопичувача вже не один рік або ж якщо він активно носиться в кишені або гаманці.

плюси:

 • Корпус флешки вражає своїм мінімалізмом
 • Можна використовувати, як брелок
 • Відмінне рішення для жінок
 • Легко вміщується в кишені
 • Привабливий зовнішній вигляд
 • Послужить хорошим помічником для тих, чия робота пов’язана зі складанням файлів і перенесення його з однієї платформи на іншу
 • Досить швидко записує файли на свою пам’ять

мінуси:

 • Трохи затягнуте час відкриття вмісту флешки через «Провідник»

Kingston DataTraveler G4

А в цій серії виробник вирішив не мучитися з питанням втрати флешки. Кільце для кріплення вбудовано прямо в корпус накопичувача і зроблено яскравим елементом дизайну. Можна сказати, однією з найбільш впізнаваних фішок серії Data Traveller G4. Колір кільця відрізняється в залежності від обсягу флешки: всього є 4 варіанти на будь-який смак і запит. Цей варіант флешки підійде тим, для кого носіння даних з собою – Постон необхідність, а тягати по кишенях розсип флешок незручно і неприємно.

З мінусів варто відзначити крихкість порту. Витягати флешку стоїть дуже акуратно і головне – не втрачати ковпачок. В іншому випадку швидкість передачі файлів помітно знижується, а незабаром і зовсім припиняється.

плюси:

 • На даній флешці можна зберігати що завгодно – від картинок і текстових файлів до складного програмного забезпечення, призначеного для установки операційних систем
 • Флешка однаково добре працює як з роз’ємами старого формату, так і нового
 • Висока швидкість обробки даних, занесених на носій
 • Зручне кільце кріплення, що дозволяє підвісити флешку до брелка або до сумки
 • Швидко відкривається при підключенні до роз’єму

мінуси:

 • Іноді комп’ютер або мобільна платформа можуть не відразу відкрити флешку, особливо коли адаптер трохи розхитаний

Transcend JetFlash 790

Симпатична і дуже зручна серія флешок з висувними адаптерами .якщо вірити виробникові, жто має захистити аддаптер від фізичних ушкоджень, але на ділі, на жаль, це тільки робить з’єднання носія і порту менш стабільним. Висувний механізм іноді заїдає, а кнопка з м’якого пластику мвесьма тендітна. Але якщо дбайливо поводитися, то вона все ж прослужить довго. А елегантний «ділової» дизайн зробить таку флешку хорошим подарунком і яскравим придбанням для роботи або бізнесу.

Що до обсягів, то тут пропонується вибір від 4 до 32 ГБ – на будь-який смак, як то кажуть. Можна навіть припустити, що незабаром на ринки вийде і 64Гб, адже більшість інших лінійок вже доведені до цього значення.

плюси:

 • Дана флешка добре читається роз’ємами як старого, так і нового покоління USB
 • Адаптер висувається за допомогою натискання кнопки, тому ковпачка не потрібно
 • Компактна маленька річ
 • Може стати хорошим аксесуаром для будь-якої людини, якщо її підвісити на брелок
 • На корпусі не залишаються відбитки пальців

мінуси:

 • Досить тендітна конструкція
 • Іноді при висуванні може заїдати адаптер

Sandisk Extreme USB 3.0

Sandisk часто дивує користувачів незвичайними конструкціями. Можна сказати. Вони стали профі в цій області. На цей раз це складна флешка. Адже хто з нас не дратувався, вивернув ненавмисно адаптер або втративши ковпачок? Тут такої проблеми не варто: адаптер ховається прямо в корпусі і «виїжджає» за легкому натисканні кнопки. Ховається назад він точно так же. І, на відміну від попередньої моделі, тут конструкція досить міцна і турбуватися за крихкість рухомої частини не варто.

Також до бонусів можна віднести досить симпатичний дизайн і приємну на дотик поверхню. Пластик корпусу оксамитовий, не слизька, що не паркий, а петля для брелка допоможе не втратити носій при носінні з собою.

плюси:

 • Флешка досить приємна на дотик
 • Адаптер висувається за допомогою натискання кнопки
 • Флешка здатна записувати і обробляти великий обсяг інформації
 • Привабливий зовнішній вигляд
 • Великий обсяг пам’яті носія
 • Зручно носити з собою

мінуси:

 • Досить велика і громіздка модель
 • Іноді зміст флешки довго завантажується
 • Досить висока ціна пристрою

Transcend JetFlash 500

Лінійка JetFlash від Transcend вже стала класикою жанру. Флешки цієї серії вже не перший рік тримаються в лідерах ринку – ще з тих часів, коли обсяг носія не перевищував 512 МБ. Пам’ятайте ці часи? Зараз все змінилося: на такій же носій легко вміщається в десятки разів більше інформації, а надійність і швидкість передачі тільки зростають з року в рік.

JetFlash 500 – нова модель з даної серії – в черговий раз доводить, що класика не старіє. Легко читається USB будь-якого типу і будь-якого покоління, без затримки обробляється системою і при потребі кодується паролем: чого ще можна чекати від носія?

плюси:

 • Приваблива для більшості покупців ціна
 • Висока міцність корпусу
 • Виробник використав якісні та високотехнологічні матеріали
 • Флешка здатна вмістити на собі велику кількість файлів
 • Широкий обсяг внутрішньої пам’яті
 • Носій вдало читається роз’ємами старих і нових поколінь
 • Досить швидко відкривається
 • Носій швидко і якісно обробляє інформацію, що надходить

мінуси:

 • У процесі випробування недоліків виявлено не було

Kingston DataTraveler Micro

Металеві флешки міцно увійшли в наше життя. Та й правда: вони на порядок міцніше пластику, приємно лежать в руці, у них менше ризику бути пошкодженими випромінюванням мобільника або магнітного ключа. Ну а Kingston – визнаний виробник на ринку інформаційних носіїв. Kingston + металево корпус = майже ідеальна флешка!

Чому майже? Ну, тому що незважаючи на всі свої плюси вона все ж зрідка пригальмовує, і чим більший об’єм, тим більше затримка. А алюмінієвий корпус, блискучий і яскравий на старті, незабаром ісцарапивается і втрачає свою привабливість. Полірування у нього, на жаль, нетривка. В іншому флешка, як і многе інші «карлики» вельми приємна і співвідношення ціни і якості.

плюси:

 • Великий об’єм внутрішньої пам’яті носія
 • Доступно зберігання десятків гігабайт інформації
 • Зручна і компактна модель
 • Легко читається на всіх носіях

мінуси:

 • мазкий корпус
 • Іноді відкривається з затримкою

Sandisk Cruzer Fit

Ух, а ось це і справді Дюймовочка. Вмістити бібліотеку на пристрої розміром трохи більше нігтя – як? Ні, правда, флешка, в якій накопичувач менше, ніж порт – це воістину досягнення.

Правда, довелося пожертвувати швидкостями: вони відповідають розквіту USB 2.0? але ніяк не епосі 3.0. Зате на обсяг пам’яті скарг немає: флешка існує в модифікаціях від 16 до 64 ГБ.

Наступна особливість також пов’язана з розміром: вкрай рекомендується повісити на неї брелок або стрічку: інакше існує чимала ймовірність її просто посіяти в один прекрасний день. Та й схопити її пальцями, щоб вийняти з порту, теж та ще задача. Хоча якщо ви купуєте її як додатковий накопичувач, постійно стирчить в порте системного блоку, автомагнітоли або музичного центру, то SanDisk – те, що потрібно: і дизайн не постраждає: ви її просто не помітите, якщо не знатиме, куди дивитися.

плюси:

 • Пристрій здатний забезпечити надійний захист особистих файлів
 • Великий об’єм внутрішньої пам’яті
 • На флешці можна створювати резервні копії в «хмарі»
 • Доступні багато захисні утілліти
 • Відкривається при вставці в будь-який роз’єм

мінуси:

 • Досить низька швидкість запису і читання файлів

Джерело: http://10bests.ru/top-10-luchshih-fleshek-rejting-2018-goda/

Це були дві вибірки з різних сайтів, які цілком чітко показали, які флешки краще вибрати в 2018 році. Тепер ви знаєте, як вибрати флешку і на які параметри звертати увагу.

Ссылка на основную публикацию