Як вибрати і встановити WiFi антену, в чому відмінність спрямованої від всенаправленной, як вона впливає на вай-фай сигнал роутера

Використовуючи роутер в домашніх умовах або на роботі, ви можете зіткнутися з тим, що його сигнал НЕ дістає до певних місць або слабшає в них настільки, що користуватися ним некомфортно. В цьому випадку необхідно посилити роздають сигнал за допомогою зовнішньої антени.

За що відповідає антена роутера

У більшості роутерів спочатку встановлена ​​одна антена. Вона створює біля себе мережу з радіохвиль, а також приймає сигнали, що виходять від пристроїв, підключених до Wi-Fi. Передаючи сигнал, антена дозволяє пристроям завантажувати що-небудь з інтернету, приймаючи його – завантажувати інформацію на сайти та інші ресурси.

Якщо на роутері встановлена ​​одна антена, вона розподіляє свою потужність між передачею і прийомом інформації. Якщо Ви використовуєте дві антени, то одна працює тільки на прийом, а друга – на передачу. Якщо три – дві на передачу, одна на прийом (так як ми набагато більше завантажуємо на пристрій, ніж завантажуємо щось з нього в інтернет). Максимально до роутера може бути підключено 6 антен.

Найпотужніші сучасні роутери мають шість антен

Збільшуючи кількість антен, ви збільшите швидкість передачі даних. Звичайно, якщо у вашого роутера і інтернету є запас потужності.

Тип антени вказує на те, як в просторі буде розподілений сигнал: рівномірно або в певну сторону. Цей фактор залежить від форми обраної антени.

Які бувають антени

Існує два основних типи антен, використовуваних для роздачі Wi-Fi-мережі:

 • кругові (ненаправлення). Розподіляють сигнал навколо роутера практично рівномірно. Мережа можна представити у вигляді сфери. Звичайно, рівень сигналу буде нерівномірним: чим далі від роутера буде знаходитися пристрій, тим нижче буде сигнал. Якість падає пропорційно квадрату відстані,

  Кругова антена поширює сигнал в усі сторони, рівень сигналу зменшується в міру віддалення від передавача

 • спрямовані. Звужують зону розподілу сигналу, посилаючи його тільки в одному напрямку. Їх діаграма спрямованості схожа на дирижабль або пелюстка. Чим вже коридор роздається сигналу, тим далі буде його дію.

  На відміну від кругової антени спрямована передає сигнал тільки в одну сторону

Антени-насадки

Окремо можна виділити такий тип, як антени-насадки. Вони надягають на вже встановлену кругову антену, перетворюючи її в спрямовану. Звичайно, повністю спрямовану антену вони не замінюють, але трохи підсилити сигнал в певному напрямку можуть.

На антену можна надіти насадку, щоб посилити сигнал в потрібному напрямку

Відео: види антен для роутера

Яку антену вибрати

Кругові антени розподіляють сигнал рівномірно. Якщо вам потрібно мати доступ до мережі зі всіх напрямків, варто купувати саме таку антену. Вона підходить в більшості випадків. Наприклад, її зручно використовувати в будинку або офісі, коли і зверху, і знизу, і справа, і зліва від роутера є люди, яким знадобиться Wi-Fi.

Якщо пристрої, які будуть підключатися до мережі, розташовані по одну сторону від роутера, краще вибрати спрямовану антену. Сигнал буде передаватися тільки туди, але зате він буде куди сильніше. При виборі антени необхідно мати на увазі, що будь-які перешкоди на шляху поширення сигналу знижують його якість. У розташованій нижче таблиці наведені значення ступеня ослаблення радіосигналу в залежності від матеріалу перегородки.

Таблиця: вплив перешкод на рівень сигналу

перешкода Зниження якості сигналу,%
вікно 30
дерев’яна стіна 70
бетонна стіна 80
несуча бетонна стіна 90

Основні характеристики антен

Вибираючи антену, потрібно знати, на які параметри варто звернути увагу. Від них залежатиме, наскільки якісним буде роздають сигнал, чи буде використовувати антена все потужності інтернету і чи зможе вона працювати з наявним обладнанням.

Ціна

Кругові антени дешевше спрямованих, так як їх конструкція простіше. Виготовлення спрямованих антен вимагає особливої ​​точності, інакше сигнал буде розсіюватися, а без чіткої фокусування сенс спрямованої антени пропадає.

Ціна антени буде залежить від:

 • якості використовуваних матеріалів,
 • якості збірки і застосовуваних технологій,
 • призначення (вулична або домашня),
 • потужності і коефіцієнта посилення.

Залежно від цих параметрів побутова Wi-Fi-антена може коштувати від двохсот до декількох тисяч гривень.

призначення

Якщо антена потрібна для роутера, який стоїть в приміщенні і роздає сигнал тільки в його межах, то можна використовувати звичайну антену. Але якщо постає завдання по установці зовнішньої антени, слід звернути увагу на матеріали, з яких вона виготовлена, а також показники герметичності і діапазон робочих температур. Важливою частиною буде наявність громовідводу (якщо його немає в комплекті, доведеться купувати окремо).

На вулиці встановлюються більш захищені антени з громовідводом

Зовнішню антену варто використовувати в тому випадку, якщо Wi-Fi повинен бути як в приміщенні, так і поза ним. Це необхідно тому, що будь-які перешкоди погіршують якість сигналу, внаслідок чого знижується швидкість інтернету і зона покриття мережі.

стандарти

Стандарт – це набір правил, за якими спілкується роутер, модем і антена. Якщо один з пристроїв не підтримує стандарт, за яким працюють інші, воно не зможе працювати в зв’язці з ними. Тому потрібно вибирати антену, яка підтримує той стандарт, який використовує ваш роутер.

На даний момент самий універсальний і часто використовуваний стандарт – 802.11n. Існують різні модифікації (наприклад, 802.11a / b / с), назви яких відрізняються стоїть в кінці буквою. Але стандарт з буквою n на кінці має зворотну сумісність з усіма іншими. Тобто якщо ви придбаєте антену з підтримкою 802.11n, то зможете використовувати її з практично будь-яким пристроєм.

Щоб дізнатися, які стандарти підтримує ваш роутер, прочитайте документацію до нього. Її можна знайти на офіційному сайті виробника.

роз’єм

Під час вибору антени варто звернути увагу на роз’єм, яким вона буде прикручувати до роутера. Звичайно, якщо роз’єми не співпадуть (антена не буде вставлятися в роутер), можна буде придбати перехідник. Але будь-який зайвий посередник може негативно позначитися на якості сигналу.

При виборі антени необхідно звернути увагу на роз’єм, яким вона буде підключатися до роутера

Коефіціент посилення

Коефіцієнт посилення показує, наскільки сильно буде посилений сигнал антеною. Посилення впливає на дальність поширення сигналу. Оскільки антена сама не виробляє енергію, а бере її від роутера, то підсилити сигнал вона може тільки за допомогою концентрації енергії, тобто зміни діапазону дії. Наприклад, не відсилати сигнал вгору, розподіливши звільнилася потужність по горизонталі.

Параметр розраховується за формулою: 10 * log (Pвих / Pвх), де Pвх – потужність на вході, а Pвих – на виході, і вимірюється в децибелах (дБ). Наприклад, при посиленні енергії в певному напрямі в два рази коефіцієнт дорівнюватиме 3 дБ.

Іноді можна зустріти одиницю дБи. Вона розраховується по-іншому і не є достовірним показником. Зазвичай її використовують, щоб візуально збільшити цифри в характеристиці антени.

поляризація

Існує три види поляризації: вертикальна, горизонтальна і кругова. Антена поширює хвилі, а вони можуть коливатися як у вертикальній, так і в горизонтальній площині. Кругові антени закручують хвилі по спіралі.

Існує три види поляризації

Цю характеристику антени потрібно знати для того, щоб правильно її розташувати. Антени приймає і передає пристроїв повинні мати одну поляризацію, інакше швидкість сигналу впаде. У більшості домашніх роутерів використовується вертикальна поляризація, тому антену потрібно розташовувати вертикально.

Обидва пристрої повинні мати антену з однаковою поляризацією

У більшості випадків використовуються антени з вертикальною або горизонтальною поляризацією, так як вони простіше у виготовленні і, відповідно, дешевше кругових.

Виробник

При виборі антени ви зіткнетеся з великою кількістю виробників цього товару. Якого з них вибрати, залежить від того, які характеристики вам потрібні і яку ціну ви готові заплатити. Краще вибирати антену в інтернет-магазинах, так як вибір там більше, а ціни нижчі (головне, не забувати перевіряти умови доставки).

Найдешевші – кругові антени з малим коефіцієнтів посилення або антени-насадки. Вони стоять в районі 200 гривень. Трохи дорожче, від 400 гривень, обійдуться спрямовані антени. Найдорожчі – зовнішні спрямовані пристрої, ціни на них починаються від 2 500 гривень.

Щоб спростити собі задачу, краще під час пошуку вказувати модель роутера, для якого купується антена. Тоді ви відразу зможете прибрати варіанти, які не працюють з вашим роутером. Хоча не всі магазини надають повний список підтримуваних пристроїв. Але можна купувати антену тієї ж фірми, що і роутер, тоді точно не виникне конфліктів.

Чи можна зробити антену самостійно

Зробити антену самостійно можна, але для цього знадобиться деякий вміння, розуміння того, як вони влаштовані і якого типу антена вам потрібна. Існує величезна кількість типів антен, призначених для різних ситуацій.

Для виготовлення підійдуть підручні засоби (наприклад, звичайна дріт і DVD-диск), але від їх якості буде залежати потужність антени. Найважливіше – дотримати розміри конструкції і правильно замінити стару антену, в більшості випадків її доведеться випоювати, а потім припаювати нову.

В інтернеті можна знайти багато прикладів того, як люди самостійно збирають антени. Вивчіть їх перед тим, як братися за цю справу. Наприклад, так збирається біквадратних антена Харченко:

 1. З диска і дроту збирається антена. Дріт згортається в два квадрата, відстані між середніми точками яких має бути рівним 31 мм.

  Антену можна зробити з підручних засобів

 2. Від роутера відпоювали стандартна антена і припаюється нова. Від довжини і матеріалу кабелю також залежить якість сигналу.

  Припаюємо нову антену до плати

Відео: антена для роутера своїми руками

Підключення зовнішньої антени

У більшості роутерів можна використовувати кілька антен одночасно. Завдяки цьому зовнішню антену можна підключити і налаштувати, наприклад, тільки на передачу даних, а внутрішні, які знаходяться на платі самого роутера, поставити в режим прийому. За рахунок збільшення кількості антен швидкість виросте, а зовнішня антена дозволить збільшити радіус дії сигналу.

Для підключення зовнішньої антени і її налаштування необхідно виконати наступні кроки:

 1. Якщо до роутера вже під’єднано антену, відкручуємо її. Роз’єм MMCX повинен бути вільним.

  Штатну антену необхідно від’єднати, звільнивши роз’єм для підключення зовнішньої антени

 2. Вкрутити нову антену в паз і повернути її відповідно до полярністю.

  Підключаємо зовнішню антену до звільнився роз’єму

 3. На комп’ютері, підключеному до роутера по LAN-кабелю або Wi-Fi мережі, скачайте і встановіть програму WinBox. Воно дозволить нам налаштувати мережу.
 4. Відкривши програму, перейдіть до вкладки Wireless. У блоці Interface виберіть ваше підключення (за замовчуванням воно названо wlan 1).
 5. Розгорнеться віконце, в якому треба вибрати розділ HT. У рядку Antenna mode виберіть режим antenna b. Ви зберегли і перезавантаження роутера все антени почнуть працювати одночасно. Якщо ви хочете, щоб працювала тільки зовнішня антена, а внутрішні не діяли, то зніміть галочку з пункту chain0.

  Встановлюємо варіант роботи antenna b

тестування

Після того як антена буде підключена і налаштована, можна переходити до тестування.

Тестувати можна вручну, перевіряючи кожен раз швидкість інтернету і його стабільність. Але краще скористатися спеціальними програмами, які збирають всю інформацію автоматично. Наприклад, можна використовувати просте додаток Homedale. Запустивши його і дочекавшись результату, ви побачите наступні дані:

 • Mac-адресу пристрою,
 • назва роутера,
 • dBm (одиниця рівня сигналу, хорошим показником вважається значення близько 60-65 dBm),
 • використовувану частоту,
 • бітрейт – кількість байт в одиницю часу. Чим вище, тим краще.

  Додаток Homedale показує всі параметри мережі

Після установки програми виконайте наступні дії:

 1. Підключіться до роутера.
 2. В процесі настройки потрібно з’ясувати, в якому стані антена працює найкраще. Змінюйте кут нахилу антени і місце розташування роутера, кожен раз перевіряючи якість сигналу. В результаті проведеної роботи ви знайдете їх найкраще розташування.

Від антени залежить, як буде поширюватися сигнал в мережі. Існує два види антен – спрямовані і ненаправлення. Замість повноцінної заміни антени можна підключити насадку. Зовнішню антену потрібно правильно розташувати і налаштувати. Після зміни антени рекомендується провести тестування, щоб перевірити якість сигналу.

Ссылка на основную публикацию