Як вибрати кращу витяжку для кухні?

Одна з головних «мешканок» кухні, яка береже здорову атмосферу повітря – це.

Якщо запах готової їжі ще можна витерпіти і він може навіть подобатися, то ось сліди кіптяви, частинки і пари жиру, які осідають на стінах (і в легких мешканців), можуть зіграти злий жарт і зіпсувати не тільки зовнішній вигляд красивою кухні.

Тому і потрібна витяжка на кухню, як рятувальний круг від цих неприємностей. З кожним роком витяжки на кухню удосконалюються з неймовірною прогресією, фільтри стають ефективнішими, рівень шуму зменшується, а дизайнерські рішення вентиляторів для витяжки і зовсім дивують.

І ось як вибрати витяжку для кухні серед такого достатку моделей? Давайте розберемося, на що варто звернути увагу в першу чергу.

Принцип роботи

Всі кухонні витяжки діляться за принципом дії на два види:

  1. Рециркуляційні – такі моделі будуть оснащені спеціальним фільтром. Забруднене повітря буде проходити через цей фільтр, очищатися і знову, але вже свіжим, повертатися в приміщення. Такі витяжки для кухні хороші тим, що процес установки не займе багато часу, а сама витяжка буде коштувати щодо недорого.Есть у даного приладу і парочка недоліків – це потреба постійно змінювати фільтр (не рідше одного разу на півроку) і ймовірність того, що забруднене повітря буде залишатися в приміщенні.
  2. Вбудовувані витяжки проточного типу – моделі, які виводять забруднене повітря на вулицю через вентиляційний канал. Такі види витяжок для кухні відрізняються ефективністю роботи, адже видалити вони можуть не просто продукти горіння і кіптява, але ще і гаряче повітря, а також будь-який запах приготовленої їжі. Якщо в таку модель поставити фільтр або пристінний витяжний парасоль – це буде вбудована витяжка для кухні звичайного рециркуляционного типу. Є у цього приладу і недолік – це складність монтажу, адже вбудовувати витяжку доведеться через воздухоотвод в вентиляцію.

Якщо ваш вибір витяжки для кухні припав саме на пристрій проточного типу, врахуйте, що воздухоотвод вам потрібно буде робити з товстої фольги, але не гофрованої, а рівною. Так як в складках гофрованої фольги буде осідати жир і кіптява, що прийде до розвитку бактерій.

Типи кухонних помічниць

Перед тим, як вибрати витяжку для кухні, ви будете розглядати її зовнішні і «установчі» характеристики. Модель може бути вбудованої, купольної і плоскою.

  • Вбудовувані витяжки для кухні – зрозуміло, що вони будуть встановлюватися під навісну шафу або іншим чином, але так, що видно буде тільки нижня панель пристрою. Ця панель, найчастіше, висувна – за рахунок чого збільшується площа забору повітря. Також така кухонна витяжка буде оснащена двома моторами (як правило) і миється металевим фільтром.
  • Плоска витяжка для кухні – такі моделі встановлюються над плитою і можуть відрізнятися оригінальним дизайном. Працюють плоскі витяжки найчастіше в режимі рециркуляції і оснащені двома або одним мотором середньої потужності. Також дана модель буде укомплектована акриловим фільтром, який можна замінити на металевий і встановити додатковий вугільний фільтр.
  • Мініатюрна витяжка – такий прилад буде мати купольну (камінну) форму і монтуватися на стіну або ж стеля. Така модель може мати два двигуни великої потужності, автентичний дизайн і сенсорне управління.

продуктивність

Головний показник, який варто врахувати перед тим, як вибрати витяжки для кухні – це потужність, вона ж – продуктивність. Що це за показник? Він говорить про те, скільки кубічних метрів повітря пристрій може переробити за 1 годину часу. І тут вам потрібно буде розрахувати цей показник.

Для розрахунку визначимо норму, при якій повинен змінюватися повітря на кухні. Ця норма – 10 раз в 1 годину. Тепер вважаємо показник потужності за формулою:

  • обсяг кухні в кв.метрів множимо на 10 (якщо на кухні курять або дуже часто готують – на 15);

Отримане число і стане показником продуктивності. Як стверджують фахівці, для стандартної кухні середнього розміру вистачить потужності в 600 куб.м / год.

Тут варто пам’ятати, перш ніж купити витяжку для кухні з максимальною потужністю, пам’ятайте – чим вище номінальна потужність, тим більше шуму.

Дивимося на розмір

При цьому дивитися треба не на розмір витяжки, а на розмір плити. Найкраще купити кухонну витяжку по ширині більше, ніж розміри плити – в такому випадку вона буде ефективніше працювати.

Витяжка для кухні

Наприклад, витяжка для кухні 60Х60 см. Вважається моделлю стандартного розміру, так як звичайні плити теж мають ширину в 60 сантиметрів. Але ось вибирати варто похилу витяжку не 60, а 90 сантиметрів, так як витяжка для кухні 60 см. Буде, як то кажуть, «впритул».

А ось витяг для кухні 50Х50 сантиметрів підійде, якщо приміщення у вас невелика, а значить, і плита коштує не дуже широка. Що стосується висоти витяжки – вона повинна бути більше 80 см. (Над рівнем плити), щоб випадково не відбулося загоряння жиру на вбудованих жіроулавлівающий фільтрах приладу.

Якщо ж плита електрична – витяжку можна опустити на 10 см. Нижче.

Топ-3 найкращих витяжок для кухні

Фахівці на даному етапі виробництва моделей, визначили, які витяжки для кухні краще і які ж виробники випускають найпопулярніші моделі.

  • Модель 6460 від Electrolux – витяжка, яка функціонує в режимі рециркуляції і від усіх інших вирізняється наявністю двох фільтрів – металевого і вугільного. Є у цієї моделі і чотири швидкості роботи – три стандартних і одна «турбо». Потужність такої моделі складе 530 куб.м / год, а «гучність» – 66 дБ. Купити кухонну витяжку цього бренду можна за 450 у.е.
  • Модель Amica 95131 – витяжка з великою потужністю в 620 куб.м / год і низьким рівнем шуму в 55 дБ.Оснащена модель LCD-екраном, двома металевими фільтрами і трьома швидкостями. Також для такого приладу можна придбати додатковий вугільний фільтр. Обійдеться витяжка Amica в 397-420 доларів.
  • І замикає трійку Ariston НКВ6 – витяжка з низьким рівнем шуму в 49 дБ і високою потужністю, яка дозволяє приладу очищати близько 780 кубометрів повітря в годину. Є у моделі і режим “турбо”, який включається автоматично на 10 хвилин при сильному димі. Ціни витяжок для кухні цієї модифікації стартують від 330 у.о.

Сучасна витяжка для кухні

Що кажуть відгуки про витяжках для кухні відомих виробників?

Олена, 28 років, Казань:

Змінила собі витяжку два місяці тому, купила нову отдельностоящую Indesit. Установку справили швидко. На подив працює вона тихо, з її потужністю в 500 куб.м з хвостиком. Є у неї три режими потужності і відмінна підсвічування.

Протирати витяжку легко – я мікрофіброю проводжу легенько й сліду не залишається. Вона мені всім подобається – і дизайном, і потужністю, і ступенем фільтрації повітря.

Марина, 26 років, Омськ:

Робили ремонт на кухні і витяжку хотілося вибрати недорогу і потужну. Зупинилися на канальному вентиляторі для витяжки Samsung. З плюсів – вона легко миється (і фільтр, і скляний козирок), лампи світять добре, управління просте (всього три кнопки), працює на трьох швидкостях.

З мінусів – модель галаслива, тому третьої швидкістю не користуюся. Якщо багато готувати, потрібно відкривати кватирку, витяжка не дуже добре оновлює повітря. В цілому, модель непогана, якщо порівняти якість і ціну.

Ссылка на основную публикацию