Як вибрати кращий браузер для Windows 10

Не так давно багатьом користувачам довелося зіткнутися з комічною ситуацією – ігноруючи всі системні вимоги, служби Windows Update рекомендував встановити Windows 10. Це відразу ж позначилося на народній творчості в Інтернеті, у вузьких колах з’явилися власні жарти з цього приводу, а деякі організації навіть були паралізовані на пару робочих днів, коли співробітники допускали помилку і дозволяли оновлення.

Потім стали з’являтися ноутбуки з попередньо встановленою Windows 10, а хтось і сам вирішив нею скористатися. Коли суперечки «добре чи нове» вляглися багато зробили свій вибір. І зіткнулися з пошуком браузера. Адже для багатьох комп’ютер, цей пристрій для пошуку чого-небудь в Інтернеті. І багато, хто не дивлячись на зміну поколінь, все ще вважає стандартний браузер незручним. Так, що ж вибрати? Кого можна по праву назвати кращий браузер для Windows 10?

Найпопулярнішими в країнах СНД сьогодні є:

  • Microsoft edge;
  • Mozilla Firefox;
  • Opera;
  • Chrome;
  • Аміго.

Microsoft Edge

Це браузер за замовчуванням windows 10. Є жарт, що стандартний браузер служить тільки для того, щоб завантажити інсталяційний пакет будь-якого іншого. Жарт стара, але, на жаль, актуальна донині. На прикладі Edge можна помітити, що Microsoft вчаться і переймають чужий досвід.


І розглядаючи Edge краще зупинитися на його варіанті серпня 2016 року, зі зручним і зрозумілим інтерфейсом і виразними функціями. Про русифікацію не має сенсу вести мову – вона давно присутній в самій Windows. А ось функціональні можливості у Edge вийшли на один рівень з колегами.

Можливість установки «розширень» (спеціальних додатків, наприклад, для блокування реклами), наявність режиму «читання», можливість створення «заміток» (друкованих або рукописних записок, що відкриваються поверх сайтів) і кнопка «поділитися» (ось тут конкурентів випередили).

Здавалося б, Edge складається з одних достоїнств, але немає. Цей «браузер за замовчуванням» має ті ж негативні риси, що і його попередник: погано розуміє розмітку сторінок; часто зависає без видимих ​​причин, а кнопка «поділитися» і зовсім може привести до зависання системи хвилин на 5. У цілому Edge хороший. Це був би прекрасний браузер, років 5 тому, але зараз він просто намагається дотягнутися до конкурентів.

Firefox

А тепер звернемося до наступного претенденту. Дуже часто можна зустріти Mozilla Firefox в якості браузера за замовчуванням – Windows 10 не є винятком з цього правила. Багато хто звик до цього браузеру вже давно. Та й постійні «форумні війни» на тему, що краще Firefox або Opera сприяли просуванню двох цих браузерів в маси.


І головною перевагою є те, що замість радикальних змін, які зробили Microsoft щодо Edge, Mozilla Corporation могла собі дозволити зробити упор на стабільності в новій версії і оптимізацією самої програми.

За швидкодією Firefox досить гарний. Саме з нього почалася мода на розширення і вільну настройку стилів. Цей браузер практично не має недоліків. Практично. Найближчому конкурентові – Opera остання версія все-таки поступилася при порівнянні, з’ївши трохи більше оперативної пам’яті.

Opera

Про браузер Опера вже говорилося вище, тому особливо загострювати на ньому увагу не має сенсу. Варто відзначити, що Mozilla Corporation і Opera Software є законодавцями моди в світі браузерів. Максимально зручні та практичні браузери, з відмінною оптимізацією – ось продукція цих фірм. Opera перевершує конкурента по оптимізації. Але ось навіть в проміжних версіях можна виявити, що обидва браузера майже одночасно пропонують користувачам нововведення.


Але на офіційному сайті можна знайти інформацію про те, що Opera є продуктом, який відживає своє. На суд громадськості незабаром буде представлений новий браузер Neon – більш приємний для ока і зручний у використанні. Однак про припинення підтримки Opera мови не йде.

Chrome

Один з найпопулярніших браузерів на Windows 10. Даний продукт розроблений компанією Google.

Аміго

Про всіх попередніх браузерах можна сказати одне – зроблені вони добре. А ось Аміго? А він зроблений зручно. Саме зручно – окремі вкладки для соціальних мереж, простота експлуатації. Цей браузер орієнтований на використання людьми старше 40 – без зайвих налаштувань, зате простий, зручний і «безпечний».


Чому безпечний, взято в лапки. З точки зору збереження даних рішення не вірне – браузер дійсно хороший, движок Chromium для таких цілей і створений – написання максимально захищених браузерів для внутрішнього використання.

Звичайно ж, в цьому переліку не вказано ще безліч гідних браузерів: seamonkey, chrome і навіть яндекс.браузер. Але, перерахування їх достоїнств скотиться до повторення попередніх. А про Chrome є неприємна статистика – пам’яті він забирає величезну кількість, найчастіше в рази перевершує значення необхідної ОЗУ у Firefox.

В цілому виндовс 10 задала вимога – оптимізувати всі браузери під себе. Одні впоралися краще, інші – гірше.

А треті і іншого завдання не мали. Браузер кожен вибирає під себе і свої потреби. Веб-дизайнери нерідко віддають перевагу seamonkey, домохозяка крім Edge нічого і не знають, а впевнені користувачі найчастіше ставлять 3-5 браузерів під різні завдання.

Ссылка на основную публикацию