Як вибрати очищувач повітря для будинку?

Принцип роботи такого приладу, як або очисник повітря для будинку, простий і зрозумілий. «Брудний», несвіже повітря в нього засмоктується, проходить систему фільтрації і виходить чистим і свіжим. Майже як в кондиціонері, ось тільки він його не охолоджує.

Але чому тоді посередній супермаркет електроніки пропонує не один десяток моделей за ціною від $ 20 до $ 1.000, а п’ятдесятикратного різниця в ціні обумовлена ​​тільки модність бренду-виробника? Зовсім ні. Спробуємо розібратися в тонкощах і нюансах і як вибрати очищувач повітря для будинку або ж промисловий зволожувач повітря?

Критерії вибору та поради

Насамперед визначтеся, де він буде очищати повітря. Адже дитяча майже завжди менше за площею вітальні. А може Ви хочете, щоб очищувач захоплював не тільки одну кімнату, а його потужності через відкриті двері вистачало на всю квартиру?

І непотрібно сліпо вірити даним, зазначеними виробником, вони – для ідеальних умови, а дійсність, найчастіше, їм не відповідає. Приклад цього зволожувачі повітря AIC. Тому відгуки на очищувачі повітря для будинку реальних споживачів у сто крат корисніше сухих цифр технічного опису.

Та й якщо ви зважилися купити очищувач повітря для будинку, Ви навряд чи будете слухати тільки поради «хлопчиків-консультантів» з магазину. Плюси і мінуси тієї чи іншої моделі Ви почитаєте в інтернеті. Ось тільки відгуків по очисників повітря набагато менше, ніж за тим же пральних машин або спліт-систем. А виною тому – непопулярність і не поширеність всього класу техніки. Звертайте увагу на принцип роботи іонізатора повітря.

Однак все ж, що відбувається всередині очищувача? Що робить очищувачі повітря для будинку корисним і функціональним приладом, а не черговий «красивою дрібничкою» в інтер’єрі? Існує цілих сім різновидів. І всі вони потрібні для того, щоб «їжа для легких» нехай і не дотягує до рівня морозного ранку в хвойному лісі, але і не була «отрутою» для них.

Різновиди і принципи роботи фільтрів

Всі очищувачі повітря фільтрують вбраний примусово повітря, очищають його і «видихають» назовні. А ось як?

 1. Електростатичні очищувачі повітря. Магнітне поле притягує дрібні тверді частинки до зарядженим елементам. В принципі, все до-божевілля просто, але діє, причому дуже непогано. Причому частки, що затримуються на пластинах – 0,01 мкм, так що тютюновий дим або кіптява, Вас більше не турбувати. Кращий за цим критерієм вентилятор з іонізатором.
 2. Іонні очищувачі. Їх ще називають просто ионизаторами повітря. Їх плюси і мінуси давно відомі, а принцип їх дії – все-то же вплив на дрібні частинки, «розчинені» в повітрі, їх «обваження» і подальше падіння на підлогу. А ми отримуємо чисте і свіже повітря без домішок. Кращий тут іонізатор води Dion Blue.
 3. Прості повітряні фільтри. «Вчорашній день», так як не забезпечують повноцінну очистку повітря. Схожих на ті, що встановлені на двигунах і кондиціонерах автомобілів. Кращий тут зволожувач повітря Bork.
 4. Інерційні фільтри повітря. Такий собі пилосос без мішка, де повітря, що всмоктується всередину, завихряется і тверді частинки залишаються всередині, а чисте повітря виходить назовні. З мінусів – підвищена гучність при роботі, тому дана модель – не найкращий вибір для спальні.
 5. Очищувач повітря, де фільтруючим елементом є вода, просто кажучи – мийка повітря. «2 в 1», адже повітря, крім очищення, ще й зволожується. Мінуси – регулярне додавання води, в середньому – раз в один-два дня. За цим параметром кращий зволожувач повітря Panasonic.
 6. фотокаталітичні фільтри. Ще одне «лайка», властиве сучасним технологіям. Але насправді, нічого надприродного в них немає. Ультрафіолетове випромінювання (згадайте «синю лампу» з дитинства), впливає на забруднене повітря, очищаючи його і роблячи «нейтральним».
 7. І останній варіант – комбіновані очищувачі повітря. Плід досліджень і розробок виробників, який об’єднує в собі кілька систем очищення. На виході – ще більш «стерильний» повітря, але ціна може бути невиправдано високою. Хоча, економити на здоров’ї – собі дорожче.

Область застосування

Але крім принципу дії, розрізняються вони і по форм-фактору. Просто їх перерахуємо. Застосування фільтрів для повітря:

 • Для будинку (зволожувач повітря Вента, наприклад). Розрізняються за площею, на яку вони розраховані;
 • Для машини. Невеликого розміру, що підключаються в «прикурювач»;
 • Локальної дії. Не зовсім повноцінні моделі, призначені для очищення повітря в безпосередній близькості від себе;
 • Моделі для холодильника. На батарейках і досить невеликі. Для чого – і так зрозуміло з принципу дії.
 • Для взуття і для іонізатора води Tyent Rettin. Так само «два в одному» – сушарка та очищувач повітря всередині самої пари взуття.
 • І останнє. Особливо властиво моделям з комбінованим принципом дії. У багатьох є іонізація, зволоження і ароматизовані. Вибрати їх або віддати перевагу «моно-помічників» – вирішувати тільки Вам.

Все це робить ціну на очищувачі повітря для будинку не такий вже позамежної, а цілком прийнятною і гуманної.

Ссылка на основную публикацию