Як вибрати Power Bank – на що потрібно звернути увагу при його покупці

Power Bank – це джерело живлення з акумулятором всередині, за допомогою якого можна зарядити різні електронні пристрої і інші акумулятори. Так само до нього можна підключити і деякі споживачі енергії, наприклад світлодіодні ліхтарики або світильники.

Щоб правильно вибрати Power Bank, потрібно знати, на що звернути увагу при його покупці, мати уявлення про характеристики і параметри пристрою.

Крім цього, потрібно визначитися з тим, як ви його збираєтеся використовувати, які пристрої заряджати і скільки разів поспіль, якого розміру він повинен бути, чи потрібен вам вбудований в нього ліхтарик і т.д.
Відповіді на ці питання допоможуть вам зробити правильний вибір і купити саме ту модель, яка якомога точніше відповідатиме вашим вимогам.

Який параметр, при виборі мобільного зарядного пристрою, буде для вас основним, вирішуйте самі, тут не можна дати точного визначення, все залежить тільки від того, де і як ви його будете використовувати.

Нижче ви знайдете опис декількох параметрів мобільного зарядного пристрою, на які потрібно звернути увагу при його виборі, але розташовані вони будуть не в порядку своєї важливості, так що майте це на увазі. Який з цих параметрів для вас має найбільшу важливість, ви вирішуйте самі для себе.

Де може стати в нагоді мобільний зарядний пристрій

Всі знають, що основне призначення мобільних акумуляторів, це підзарядка електронних пристроїв. З їх допомогою можна заряджати смартфони, електронні книги, планшетні комп’ютери, але це далеко не все, у чому може ще допомогти такий акумулятор.
Power Bank можна використовувати і як звичайний джерело живлення, до якого можна підключити споживач енергії або завести автомобіль, якщо сів його основний акумулятор.

Ще, є світлодіодні ліхтарики, які не мають свого елемента живлення і їх можна підключати до таких акумуляторів за допомогою USB порту. В результаті цього виходить маленький і потужний ліхтарик.

Також таким пристроєм можна заряджати інші мобільні акумулятори, що може стати в нагоді, наприклад, коли у вас є один мобільний акумулятор з великою ємністю і кілька з маленькою, які потрібно зарядити, а розетки поруч немає.

Існують потужні мобільні джерела живлення, які можна використовувати, як пусковий пристрій, щоб завести автомобіль, якщо сів його основний акумулятор. Це спеціальні потужні зовнішні акумулятори, які також можна використовувати і для підзарядки різних пристроїв.

Всі ці моменти потрібно враховувати при виборі джерела живлення, щоб вибрати відповідну для вас модель з якихось характеристикам.

Корпус якої форми вибрати для мобільного акумулятора

Мобільні джерела живлення виробляються різних форм і розмірів і при їх виборі на це потрібно звернути увагу, так як від форми мобільного акумулятора може залежати зручність його використання.
Наприклад, пристрій, який має плоский і тонкий корпус, буде зручно носити в кишені або відділенні сумки.

Якщо мобільний акумулятор можна буде поставити на стіл вертикально, то підключивши до нього світлодіодний світильник, його можна буде використовувати, як маленьку настільну лампу.

Якщо ви купуєте пристрій в подарунок або дитині, тоді можливо варто звернути увагу на унікальні за формою моделі або з додатковими функціями, наприклад, у вигляді іграшки, губної помади або з вбудованим динаміком.

Також можна знайти джерела живлення в водонепроникних корпусах, що може стати в нагоді туристам і рибалкам.

Як визначитися з ємністю акумулятора

Одним з основних параметрів мобільного джерела живлення, на який потрібно звернути увагу при його покупці, це ємність його акумулятора. Від неї залежить, скільки часу він буде віддавати енергію підключеному до нього пристрою, поки сам не розрядиться.
Вимірюється ємність акумуляторів, які використовуються в телефонах, планшетах і мобільних зарядний пристрій в міліампер-годинах (mAh).

Крім цього, від ємності його акумулятора залежить розмір такого пристрою, чим вона більша, тим більше розмір. Дізнатися її можна з характеристики пристрою в магазині, на сайті продавця або з напису на самому пристрої.
Тут потрібно враховувати, що вказується не та ємність, яку він віддає споживачеві, а та, яку він забирає при своїй зарядці.

Справа в тому, що всі такі пристрої віддають менше енергії, ніж мають, приблизно на 1/3, і це потрібно враховувати при його виборі.
Щоб правильно вибрати мобільний акумулятор за цим параметром, потрібно вирішити, що ви їм будете заряджати та скільки разів поспіль. Наприклад, чи потрібно вам заряджати свій телефон два-три рази до того, як розрядиться сам Power Bank, або вистачить тільки однієї зарядки.

Порахувати потрібну ємність дуже просто, потрібно від ємності акумулятора заряджає пристрої відняти 30% і якщо в результаті ви отримаєте ємність акумулятора вашого телефону, то таким джерелом живлення ви зможете зарядити його акумулятор один раз.

Якщо у вас простий телефон або з батареєю близько 2000 mAh і вам потрібно просто зрідка його підзарядити, тоді можна звернути увагу на пристрої з одним елементом харчування, ємністю 2600 mAh.
Такі пристрої мають маленький розмір і вага, що дуже зручно і їх ресурсу вистачить, щоб зарядити ваш гаджет один раз.
Якщо ваш гаджет має обсяг акумулятора, наприклад, 4000 mAh, то для того, щоб зарядити його повністю, потрібен PowerBank ємністю 6000 mAh.

Але на практиці я раджу купувати зарядні пристрої з запасом, например не 6000 mAh, а 10000 mAh і ось чому:

  1. Не всі виробники комплектують свої вироби нормальними “батарейками” і в підсумку при заявленій ємності 9000 mAh, ви можете отримати тільки 6000 mAh.
  2. Ціна і розмір мобільного акумулятора на 6000 mAh може зовсім не відрізнятися від моделі на 10000 mAh. Який сенс брати менший обсяг за ті ж гроші і якщо у них однакові зовнішні характеристики і ціна?

Для того, щоб правильно визначити, на скільки ємний акумулятор у цікавить вас, потрібно приблизно уявляти собі з яких елементів живлення воно може складатися.

Одним з таких елементів є акумулятори моделі 18650, вони схожі на пальчикові акумулятори, тільки більшого розміру. Перші дві цифри у них позначають їх товщину (18 мм), три останні, це їх довжина (650 мм).

Ще в мобільних зарядний пристрій можуть використовуватися плоскі акумулятори різних розмірів.

Максимальна місткість всіх акумуляторів має розумну межу і цю межу потрібно знати, щоб не купувати пристрої з неправдивими технічними характеристиками.

Ось приклад, того, як можна візуально визначити, чи може мати дане джерело живлення заявлену ємність.

На корпусі пристрою вказана маркування того, що даний пристрій може мати ємність 20000 mAh.

Але ми бачимо, що максимально тут можна встановити тільки п’ять елементів живлення 18650. І якщо взяти для прикладу обсяг одного елемента 3400 mAh, то всього ми зможемо отримати тільки 17000 mAh, а якщо використовувати найпоширеніші елементи на 2600 mAh, то загальна ємність нашого пристрою буде всього 13000 mAh.
Так що, щоб вам не писали виробники, і які обіцянки вам не давали, потрібно завжди думати, може таке бути насправді чи ні.

Також потрібно мати уявлення про ціну одного такого акумулятора, так як загальна вартість якісного мобільного зарядного пристрою не може бути дешевше вартості акумуляторів, які знаходяться всередині нього.
Але тут потрібно враховувати, що вартість акумулятора в магазині і його вартість у виробника, це абсолютно різні ціни.

Підбивши підсумок можна сказати, що абсолютно не важливо, обманює нас виробник чи ні, важливо знати справжні параметри пристрою, який ви збираєтеся придбати. І щоб ці параметри були адекватні ціни на нього.

Як вибрати Power Bank за вагою

Так, вибрати Power Bank можна ще і за вагою. Звичайно, з вагами ніхто в магазин ходити не буде, але на вагу цього пристрою потрібно обов’язково звернути увагу, хоча б просто потримавши його в руці.
Справа в тому, що чим більше ємність акумулятора, тим він важче. Так елемент 18650 ємністю 2600mAh важить близько 45гр, а ємністю 500mAh важить всього близько 27гр.
У порівнянні така різниця у вазі добре помітна, так що якщо перед вами лежить кілька моделей однієї ємності, то я рекомендую звернути увагу на найважчі з них. Так буде більше шансів купити “чесну” модель.

Якщо ви вибираєте для покупки БО варіант, то вам ніщо не завадить елементарно зважити мобільний акумулятор, щоб мати первинне уявлення про те, що від нього можна очікувати.
Пристрої ємністю 10000-13000mAh будуть важити 270-300гр, якщо вага буде близько 240гр, значить, цей пристрій має обсяг менше 10000mAh.
Більш точну інформацію про характеристики даних пристроїв можна отримати за допомогою тестування спеціальними приладами, які може легко придбати будь-який користувач.

Роз’єми для підключення пристроїв і сила струму, яку видає мобільний акумулятор

При виборі мобільного джерела живлення потрібно звернути увагу на кількість виходів, яке він має і їх інтерфейс.
Так мобільний джерело живлення невеликого розміру найчастіше має тільки один USB вихід для підключення зовнішніх пристроїв і цей вихід відносно слабкий за силою струму. Найчастіше такий вихід має вихідну потужність близько 1А, що відмінно підійде для зарядки акумулятора невеликого обсягу.

Power Bank обсягом близько 5000 mAh і вище, може мати, як один, так і кілька роз’ємів для підключення пристроїв, це вже залежить від дизайну і бажання виробника. Деякі такі роз’єми мають різну вихідну потужність.

У цьому випадку такі роз’єми мають позначення, на скільки ампер розрахований кожен USB вихід. Якщо вам потрібно зарядити акумулятор невеликого обсягу, тоді його можна підключити до гнізда на 1А, якщо великий, тоді підключіть його до гнізда на 2А, для більш швидкої зарядки.

Також сучасні мобільні акумулятори можуть мати кілька виходів з однаковим рівнем сили струму. Такі виходи вже не позначаються, і до якого з них підключати ваш телефон, вже не має значення.

Пов’язано це з тим, що ємність акумуляторів сучасних пристроїв постійно збільшується і вже немає різниці в ємності акумулятора смартфона і планшетного комп’ютера.
Якщо у пристрої кілька виходів, то ви зможете зарядити одночасно кілька своїх гаджетів. Крім цього всі мобільні акумулятори мають роз’єм MicroUSB для підзарядки самого пристрою.

Джерела живлення з сонячними батареями, як вибрати оптимальний варіант

У продажу можна знайти багато мобільних джерел живлення на сонячних батареях. Купувати їх чи ні, кожен вирішує для себе сам, вам просто потрібно знати, що від них можна очікувати насправді.
Є два варіанти мобільних акумуляторів на сонячних батареях, на які варто звернути увагу.

Перший варіант самий звичний і простий для користувача, це коли елементи сонячної батареї розташовані на самому корпусі пристрою.

Плюси такого варіанту в тому, що пристрій компактне, немає додаткових зовнішніх елементів і його відносно низька ціна.

Мінуси в тому, що нормально зарядити сам Power Bank протягом дня за допомогою таких сонячних елементів у вас не вийде, так як у них занадто маленька потужність (близько 2w), в силу свого малого розміру.
Єдине на що можна розраховувати, це те, що вони будуть відновлювати саморазряд батареї і якщо їй довго не користуватися, вона все одно буде в зарядженому стані, за умови, що буде перебувати в освітленому місці.

Але, якщо вона розрядиться, то заряджати її за допомогою світла ви будете дуже довго.
Як варіант, такий пристрій може бути корисно там, де немає взагалі електрики, як то кажуть, краще це, ніж взагалі нічого.

Ну і звичайно, його можна використовувати, як звичайний джерело живлення і заряджати від мережі, а на наявність сонячних елементів просто не звертати увагу.
Якщо вам потрібна більш потужна батарея на сонячних елементах, тоді можна подивитися інший варіант.

У магазинах можна знайти більш потужні зарядні пристрої на сонячних батареях, які набагато більше за розміром і потужності (близько 20-25w).

У складеному стані вони займають зовсім мало місця, так що з транспортуванням проблем не буде, але зате їх потужності вже вистачить, щоб нормально зарядити свій телефон в похідних умовах при денному світлі.

Корпус без елементів живлення

Для мобільних акумуляторів продаються ще й окремі корпусу, без елементів живлення. Коштує такий корпус набагато дешевше, ніж Power Bank в зборі, так як основну вартість такого пристрою становить саме елемент живлення.
Акумулятори для нього в цьому випадку потрібно купувати окремо.

Продаються такі корпусу, як правило, в розібраному вигляді, так що іноді їх доводиться збирати, як конструктор.

Знайти їх можна в інтернет-магазинах, в звичайних магазинах я такі корпусу поки не зустрічав. Продаються вони на різну кількість акумуляторів і різного дизайну, так що проблем з вибором не буде.
У такого варіанту є, як плюси, так і мінуси і їх потрібно враховувати, якщо зупинятися на цьому варіанті.

Спочатку поговоримо про плюси даного варіанту.

Перший з них, це самі елементи живлення. Ви їх купуєте окремо і можете вибрати ті, які самі захочете. Іншими словами вам ніхто не заважає забезпечити своє зарядний пристрій якісними батарейками потрібного вам обсягу.

Крім цього, якщо наприклад, в корпус такого пристрою можна встановити 5 акумуляторів, то зовсім не обов’язково їх встановлювати відразу все, можна тільки два або три, тобто стільки, скільки у вас є в даний момент. А решта можна встановити пізніше, коли ви їх купите додатково.

Другим плюсом буде швидка заміна корпусу або акумуляторів. Якщо електроніка такого пристрою вийде з ладу, ви зможете дешево придбати новий корпус і встановити в нього ваші акумулятори, а не купувати пристрій в зборі. Також і акумулятори можна швидко замінити на нові.

Але не можна забувати і про мінуси даного вибору.

Першим з них буде відносно низька якість електроніки у деяких моделей. Потрібно розуміти, що бренди не будуть виготовляти тільки корпуса, для них важлива якість продукту в цілому, а не тільки однієї його частини.

Так що, купуючи корпус окремо, ви ризикуєте отримати низький за якістю продукт. Але це стосується не всіх таких корпусів, є моделі, які непогано себе показали під час експлуатації, так що тут потрібно просто вибрати найбільш якісний товар.

Другим мінусом, з яким ви можете зіткнутися, буде також пов’язаний з електронікою. А саме ваш використовуватися різні джерела живлення великої саморазряд, навіть маючи якісні акумулятори всередині.
За кілька днів такий пристрій може сильно втратити заряд, так що ви не зможете ним скористатися в найнеобхідніший момент.
Тут я пораджу уважніше вибирати корпус, читаючи відгуки про нього і не гнатися за дешевизною.

У будь-якому випадку потрібно мати на увазі, що купуючи порожній корпус, ви можете отримати модель не самого гарної якості.
Наприклад, такий пристрій може не видавати потрібний по силі струм або мати занадто великий саморозряд. Замість того, що брати енергію у їх, їх самих треба буде постійно заряджати.

Ще один момент, який потрібно мати на увазі, коли купуєте корпус окремо. Вони мають різну конструкцію з’єднання частин між собою. Є варіанти, де можна легко відкрити такий корпус, а є, де цього краще не робити, щоб не пошкодити його.
Враховуйте всі плюси і мінуси даного варіанту, щоб для вас не було несподіванкою те, що ви побачите після покупки.

Фірма-виробник мобільних акумуляторів

На фірму, яка виробляє такі пристрої теж потрібно звертати увагу. Але це не означає, що купувати потрібно лише “брендові” моделі, тут все залежить від ваших цілей і бажання.
У продажу можна знайти товари хорошої якості від таких виробників, як:
InterStep, Xiaomi, Vertex, Canyon, Samsung, Newgrade і багатьох інших.
Купуючи товари таких фірм ви отримуєте стильний корпус і якісну електроніку.

Я вважаю, що головне, щоб пристрій виконувало свої функції, а яка фірма його справила, для мене це не основний пріоритет. Не потрібно робити і портативного акумулятора ідола, нехай це буде робоча конячка, яка буде просто робити свою роботу.

У висновку хочу відзначити, що параметри на які потрібно звернути увагу при виборі портативного акумулятора, в статті розташовані не в порядку своєї важливості, який з цих параметрів для вас найбільш важливий, вирішуйте самі.
У коментарях напишіть, як ви вибираєте собі такий пристрій і якої фірми і що для вас має першорядне значення при цьому виборі, це буде корисно всім читачам.

Ссылка на основную публикацию