Як вибрати процесор самостійно і без помилок?

Всім привіт! З новим 2014 роком! Бажаю вам величезної удачі в цьому році! Сподіваюся, загадані вами бажання здійсняться! Сподіваюся, що цей рік буде плідним для вас і для мене. Загалом, ви зрозуміли ….

Це моя перша стаття! І розповідати я вам буду, про процесор комп’ютера. Ну що? Поїхали?

Почну з визначення. процесор – це основна частинка комп’ютера, від якої залежить і сам комп’ютер. Коротко, процесор – це мозок! Він обробляє всю інформацію, яка знаходиться в комп’ютері. Також обробляє команди, що посилаються комп’ютерними програмами. Ще він здатний обробляти команди інших пристроїв. Наприклад, принтер.
Процесор можна позначити трьома буквами – CPU (central processing unit), якщо російською, то ЦПУ. Такі позначення можна часто зустріти. Наприклад, на сайті виробника.

На сьогоднішній день існує дві компанії виробляють процеси, точніше два головних «монстра» – IntelAMD. Напевно чули.

Щоб вибрати процесор, нам буде потрібно знати всі його характеристики. Чому це так важливо? Тому що процесор, повторюся, основна деталь нашого комп’ютера! Від його вибору, залежить основна сила продуктивності комп’ютера. Саме тому, на вибір процесора варто зосередитися і приділити максимум своєї уваги і терпіння.

Отже, для початку нам потрібно визначитися, для чого нам взагалі потрібен комп’ютер. Якщо ви в майбутньому хочете проводити свій час граючи в нього, то процесор потрібно вибирати якомога потужніше за всіма параметрами. Якщо ж ви збираєте комп’ютер для роботи, то тут можна обійтися простеньким процесором, одноядерним з приблизною частотою 2 ГГц, не вище (нижче в пості, я опишу вам про ці параметри).

Хочу відзначити одну особливість, на яку потрібно звернути увагу. Якщо ви збираєте комп’ютер для роботи з графіка, то простеньким процесором тут не обійтися! В цьому випадку потрібно купувати, починаючи з 4-ох ядерного процесора – виходячи з моїх знань. Про кількість ядер написано трохи нижче.

характеристики процесора

кількість ядер

Тут проста логіка. Чим більше ядер, тим краще. Та й взагалі у всіх параметрах процесора, чим більше якесь значення параметра, тим же краще.

Для ігрових комп’ютерів даний параметр дуже важливий. Думаю, це питання всіх геймерів цікавить. Ну що я можу порадити? Для ігрового комп’ютера, вибирайте 4-ох ядерний процесор з чистотою не менш 3 ГГц (про гігагерцах, трохи нижче). Думаю, його-то надовго вистачить. Особисто у мене стоїть Intel Core i3 530. У мого «звірка», 2 ядра з чистотою 2.93 ГГц. Якщо округлити, то 3 ГГц.

Для офісних комп’ютерів можна не напружувати свої звивини. Досить одноядерного процесора.

Тактова частота

Тактовою частотою прийнято називати однією виконаною операцією. Вимірюються ці такти в ГГц (гігагерц). 2.93 ГГц означає, що процесор може виконувати 2 мільярди 930 мільйонів операцій. У мене майже що 3 ГГц. Трохи, трохи, не вистачило. Висновок в цьому параметрі в тому, що чим вище тактова чистота процесора, тим вища продуктивність.

Для ігрових вибирайте не менше 3 ГГц. Для офісних комп’ютерів не важливо – моя думка.

Частота шини процесора

Не плутайте частоту шини з просто частотою, що була вище. Частота шини процесора показує швидкість передачі в процесор і з нього. Вимірюється так само в ГГц (гігагерц). Висновок такий же, чим більше, тим швидше і краще.

кеш процесора

Кеш процесора – це надшвидкісна пам’ять, яка знаходиться на ядрі каменю, а точніше процесора. Процесором деякі люди називають каменем. Швидкість кешу процесора, куди вище, ніж у оперативної пам’яті, тому швидкість комп’ютера підвищується.

Є 3 рівня кеш пам’яті, ось вони: L1, L2, L3. У кожного своя швидкість обробки і обсяг пам’яті. У першого рівня (L1), Швидкість найвища з усіх рівнів. Його обсяг пам’яті, становить від 8Кб до 128Кб.

У другого рівня (L2), Швидкість повільніше, але обсяг пам’яті вже більше – від 128Кб до 12288Кб.

Ну і у третього рівня (L3), Швидкість найповільніша в порівнянні з L1 і L2 рівнями. Але знову ж обсяг пам’яті найбільший – від 0Кб до 16384Кб.

У сучасному комп’ютері для ігор, повинен стояти процесор з усіма трьома рівнями, щоб домогтися максимальної продуктивності. Так що раджу, краще вибирайте саме такий.

Сокет (Socket)

Сокет (Socket) – це роз’єм або гніздо на материнській платі. Туди встановлюється процесор. Назви сокетов на процесорі і на материнській платі повинні збігатися! Інакше процесор не підійде до материнської плати. У мого процесора сокет FCLGA, отже, материнська плата повинна бути з назвою FCLGA.

тепловиділення процесора

Тут у всіх є уявлення. Цей параметр, показує, на скільки, гріється процесор при виконанні будь-якої роботи. Вимірюється в ватах і тільки в межах від 10 Вт до 165 Вт. З характеристики процесора можна з’ясувати, яку охолоджуючу систему можна встановити на процесор. Процесор речі, гріється до такої температури, що на ньому можна посмажити яєчню!

Дам рада на майбутнє, на охолодження процесора грошей не шкодуйте! Адже ігровий процесор дорогий і зовсім не хотілося б, щоб він згорів від перегріву. Хоча, зараз комп’ютери влаштовані так, що якщо якась частина комп’ютера перегріта, він сам вимикається з метою своєї безпеки. Дуже зручно, але це вже інша розмова.

Ось як то так, думаю було всім зрозуміло. Звичайно ж, є ще характеристики, але я думаю, що ці найнеобхідніші.

Ах да! Мало не забув! Ви ж не маєте поняття, як виглядає процесор! Хоча маєте, вище ж картинки були. Але починати статтю треба було з цього, а переписувати неохота. Так вот такой вот я, ледащо.

Процесор зовсім невеликий. При покупці, до речі, звертайтеся з ним гранично обережно. Уявіть собі, що якщо ви його упустите, подряпаєте або зробите ще щось нехороше, то настане кінець світу! Ось як він виглядає:

Що знаходиться всередині? Подумаєш, якихось парочка мільйонівтранзисторів  . Так, так це не помилка. Транзистори дуже малі. Картинка нижче.

Для мене внутрішність процесора, це як маленький мегаполіс, в якому замість будинків ці самі транзистори і інші деталі. А замість людей – проходить електрику.

Трохи історії для допитливих людей

Перший процесор був розроблений чимало відомої на даний момент компанією Intel, в 1971 році. Цей процесор був названий Intel 4004, і призначався для калькулятора. Ось картинка:

Він був всього чотирьох бітний. Компанія все працювала і працювала. У результаті до початку вісімдесятих, компанія IBM стала ставити процесори від компанії Intel, зробивши його основною частиною комп’ютера.

І аж до наших днів, Intel все ще популярна компанія. Мікропроцесори Intel, займають більшу частину в порядку 85%, у всіх персональних комп’ютерах.

Але з’являється ще одна боєздатна до конкуренції фірма – AMD. Скінчено, ці дві компанії відрізняються виробництвом процесорів. Але процесор від фірми AMD сумісний з процесором Intel.

Зараз важко встежити за новими процесорами. На ринку з’являються все нові і нові, щораз потужніше і удосконалень. Як ви зрозуміли, я вважаю за краще Intel. Чому так? Тому що він якісніше, хоч і дорожче.

Сподіваюся, моя інформація допомогла вам, і тепер ви зможете вибрати процесор самостійно. Якщо виникнуть якісь питання, то пишіть в коментарі. Я з радістю допоможу, чим зможу. Також підписуйтесь на мою RSS стрічку. І ще раз з Новим роком!

Ссылка на основную публикацию