Як вибрати роутер для дому

На сьогоднішній день у кожного з нас вдома є величезна кількість різних гаджетів: планшети, смартфони, ноутбуки. Для їх повноцінного використання потрібен Wi-Fi, тому сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати роутер для дому, на які моделі і їх параметри звертати увагу.

Навіщо потрібен роутер

Маршрутизатор перетворює інтернет, який користувач отримує через кабель в спеціальний сигнал, і пристрої, що володіють приймачами Wi Fi сигналу, можуть до нього підключатися. Завдяки цьому не потрібно безліч проводів, так як для приєднання до мережі слід лише включити Вай-Фай модуль на пристрої, знайти точку доступу, створену роутером і пріконнектіться до неї.

види роутерів

Існує кілька типів роутерів, в залежності від інтернету, до якого збирається підключатися користувач.

Ethernet

Даний тип використовуються найчастіше. Велика частина роутер оснащені саме Езернет портом. До нього підключається звичайний кабель (вита пара), який провайдер проводить в ваш будинок / квартиру.

ADSL модеми з Wi-Fi

Це теж прості роутери, тільки володіють спеціальним роз’ємом для підключення телефонного кабелю. Якщо у вас встановлений ADSL модем, то слід купити Ethernet роутер і за допомогою звичайного кабелю підключити його до нього.

3G / 4G Wi-Fi роутери

Якщо ви збираєтеся підключатися до мережі через USB-модем і роздавати інтернет, вам слід використовувати маршрутизатор із спеціальним роз’ємом WAN-порт – USB 3G.

універсальні

Існують роутери, у яких є кілька портів для підключення інтернету, наприклад, Ethernet і USB. Врахуйте, що, якщо пристрій має ЮСБ-портом, це не означає, що до нього можна підключати 3G модем.

Основні чинники

Тепер переходимо до того, як вибрати роутер для домашнього Wi Fi. Ви вже повинні були визначити який тип вам потрібен і приблизну суму грошей, яку ви готові віддати за пристрій.

Ціна

На ринку маршрутизаторів можна знайти пристрої починаючи від 600 гривень. Однак не рекомендується звертати увагу на такі дешеві роутери. Їх функціонал невеликий, від них буде виходити слабкий сигнал. Краще вибирати пристрої починаючи від 1500 гривень, але не дорожче 4000 гривень, так як для будинку досить простого маршрутизатора в районі 1500-3000 тис. Гривень.

фізичний порт

Тут потрібно визначитися, яка швидкість вам потрібна, однак найчастіше досить маршрутизатора з портами на 100 Мбіт. Дуже рідко для домашнього користування купуються роутери з гігабітними портами.

Wi-Fi модуль

Це найважливіший параметр в пристрої для роздачі інтернету. Почнемо з того, що ні в якому разі не потрібно брати маршрутизатори з вбудованою антеною. Вони дуже слабкі, коефіцієнт посилення становить всього 2 dBi. Такого може вистачити на невелику квартирку з однією кімнатою, але для великого будинку буде недостатньо. Не радимо купувати пристрої з незнімної зовнішньою антеною, так як якщо її не вистачить, не вдасться встановити іншу, більш потужну. Щоб добитися хорошого покриття, потрібен маршрутизатор на дві антени з коефіцієнтом 5dBi в режимі MIMO.

Є ще один фактор – підтримуваний стандарти. Практично всі сучасні пристрої підтримують стандарт 802.11n, що забезпечує швидкість передачі даних до 600 Мбіт за одну секунду (якщо на ньому буде 4 антени). Якщо роутер дешевенький з однією антеною, зазвичай на ньому написано Wireless 150, тобто, швидкість повинна бути 150 Мбіт, але на ділі набагато менше. Краще купувати роутери, де вказано Wireless 300. Вони підтримують швидкість до 300 Мбіт і коштують трохи дорожче, буквально на 100-150 гривень.

Залізо роутера

Тут все також, як і з ПК, чим краще процесор і більше ОЗУ, тим більше навантаження зможе витримати пристрій. Враховуйте, що, якщо за тарифом вам надається інтернет на швидкості 100 Мбіт, роутери, ціна яких до 1500 гривень не впораються з нею. Якщо ви збираєтеся багато завантажувати, враховуйте цей фактор.

Яку модель вибрати

Тепер давайте розглянемо, як вибрати роутер для дому, який краще. У кожного виробника є кілька хороших моделей, тому не варто звертати увагу на бренд, адже головне – знайти цю саму модель.

ASUS RT-N12

Роутер ASUS RT-N12 – хороша модель для будинку. Він забезпечує передачу даних на швидкості до 300 Мбіт і володіє простеньким інтерфейсом. Його легко налаштовувати, з цим впорається навіть повний «чайник». Він підтримує 4 протоколи передачі даних і володіє двома антенами з коефіцієнтом посилення по 5 дБі. Орієнтовна вартість близько 1500 гривень.

D-Link DIR-615S

Ще одна відмінна домашня модель D-Link DIR-615S. Він володіє Ethernet портами 100 Мбіт і може забезпечити точку доступу зі швидкістю до 150 Мбіт. Модель добре справляється з навантаженням навіть, коли підключено відразу кілька користувачів. Орієнтовна ціна від 950 до 1800 руб.

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

Наступна модель Xiaomi Mi WiFi Router 3. Вона оснащена 4 антенами: дві на 2,4 ГГц і дві на 5ГГц. Даний бюджетний роутер має безліч плюсів, наприклад:

 • Наявність USB-порту.
 • Підтримка двоканального режим Wi-Fi 802.11ac.
 • Можна управляти пристроєм зі свого смартфона, використовуючи спеціальний додаток.

4 антени забезпечують відмінне покриття і стабільну високу швидкість. Орієнтовна вартість 1500 гривень.

TP-Link TL-WR841N

І останній на сьогодні TP-Link TL-WR841N. Він легко налаштовується завдяки спеціальному диску. Модель володіє двома антенами, що забезпечують хороше покриття. Зв’язок завжди стабільна і не втрачається. Максимальна швидкість, яку підтримує пристроєм – 300 Mbit. Орієнтовна вартість – до 1300 гривень.

Де розташовувати роутер

Бажано, щоб пристрій стояло в центрі будинку або якомога ближче до нього. Якщо ви проживаєте в приватному будинку з декількома поверхами, найкраще поставити маршрутизатор в центрі на першому поверсі. Обов’язково направляйте антену вгору. Не ставте роутер там, де знаходиться різна арматура, електронні пристрої та інше. Це може вплинути на якість зв’язку.

Як налаштовуються роутери

Давайте розглянемо загальний алгоритм підключення і настоянки маршрутизаторів:

 1. Для початку слід вставити інтернет кабель в WAN-порт пристрою.
 2. Далі мережевим кабелем слід підключити пристрій до ПК. Один кінець кабелю вставляється в LAN-порт роутера, другий в порт мережевої карти комп’ютера.
 3. Далі маршрутизатор підключається до мережі і запускається.
 4. Потім пристрій може автоматично налаштуватися, це можна перевірити, запустивши веб-оглядач на комп’ютері.
 5. Якщо немає, потрібно його налаштовувати. Для цього в адресний рядок браузера вводять 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і вказують в якості логіна і пароля – «Admin». Іноді код може бути «1234».
 6. Далі необхідно виставити потрібні налаштування, які слід уточнити у провайдера.
 7. Останній крок – настройка точки доступу.
 8. Потім залишається розташувати роутер так, щоб покриття охоплювало потрібну територію.

висновок

Ми сподіваємося, що ця стаття допоможе вам вибрати роутер. Ми розписали всі важливі характеристики і фактори, на які потрібно звернути увагу при покупці. Крім цього, ми надали короткий посібник з настроювання роутерів, звичайно, там розписано далеко не всі, але незабаром ми випустимо повноцінну інструкцію по настоянці маршрутизаторів.

Ссылка на основную публикацию