Як вибрати вентилятор для витяжки у ванній?

Ванна кімната має одну особливість, яка відсутня в інших приміщеннях квартири. Це підвищена вологість, яка накопичується на увазі використання гарячої води. Занадто вологе повітря неприємний для людини.

Через нього комфортне та розслаблений стан швидко змінюється на бажання швидше покинути задушливе приміщення. Крім цього, волога провокує відсиріння стін, поява на них цвілі. Ця думка вже наштовхує на те, що необхідна установка кондиціонера.

Та й побутової техніки, що знаходиться у ванній кімнаті, це дуже не подобається. Майстри, які ремонтують пральні машини, помітили, що постійна вологість призводить до їх швидкого зносу.

Знизити вологість під час прийому гарячих водних процедур допоможуть витяжні вентилятори для ванної кімнати. Особливо потрібен витяжний вентилятор в приміщеннях, в яких вентиляційні канали функціонують погано. Наприклад, давно не прочищає.

Адже природна вентиляція в каналі виникає за рахунок різниці між температурами всередині і зовні будинку, а цього недостатньо для нормальної зміни повітря у ванній кімнаті. Особливо погано справляється вентиляційний канал зі своєю роботою влітку, в спеку.

Вентилятор для витяжки у ванній за рахунок створюваного напору повітря здатний подолати опір сміття і проштовхнути повітря через канал.

Принцип роботи витяжного вентилятора

Побутовий витяжний вентилятор для ванної призначений для видалення з ванної зволоженого повітря і створення у ванній кімнаті комфортних умов. Встановлюється даний електричний прилад на вході в вентиляційний канал.

Підключення вентилятора здійснюється безпосередньо до електромережі. Практично всі побутові моделі є осьовими. Тобто, електродвигун розташовується по центру, а на його осі обертаються лопаті.

Повітря затягується через передню решітку, проходить через корпус вентилятора, а потім викидається в вентиляційну шахту.

Вентилятор витяжний в ванну здатний буквально за кілька хвилин замінити повітря у ванній. Якщо ж включити його ще до початку ванних процедур, то рівень комфорту вам буде гарантований.

Види і відмінності вентиляторів для ванної кімнати

Перед тим, як купити витяжку-вентилятор для ванної, вивчіть різноманітність пропонованих моделей. Всі вентилятори поділяються на осьові і відцентрові. Останні є більш потужними.

Вентилятори можуть мати різний діаметр, тому вибрати потрібний розмір можна лише після виміру діаметра вашого вентканала. Те ж саме стосується форми влаштування, яка може бути абсолютно різною.

Більшість моделей мають декоративні передні решітки, завдяки яким навіть при вимкнених двигунах здійснюється природна вентиляція.

Але бувають вентилятори з відкриваються передніми жалюзі або з глухими передніми панелями. В останньому випадку повітря затягується через бічні отвори.

У конструкції сучасних вентиляторів можуть бути присутніми інтелектуальні доповнення, які роблять використання приладів більш зручним. Перерахуємо деякі з них:

  • Канальні для витяжки з таймерами зручні тим, що після виходу людини з ванної самі відключаються через певний час, яке ви їм встановіть.
  • Наявність у пристрої датчика вологості призводить до того, що прилад сам включається в роботу, якщо показник вологості досяг заданого значення.
  • Вентилятори із змінною потужністю всмоктування зручні тим, що можна регулювати їх продуктивність.

Поради щодо вибору вентилятора

Перед покупкою вентилятора необхідно зважити всі переваги і недоробки сподобалася. Тільки після цього приймайте остаточне рішення про те, щоб купити вентилятор витяжний в ванну. Одного зовнішнього вигляду недостатньо, хоча і це має велике значення. Хоча привабливий зовнішній вигляд потрібен більше для похилих витяжок для кухні.

В даний момент існують цікаві дизайнерські моделі, здатні перетворити звичайний вентилятор витяжний для ванної кімнати в предмет настінного інтер’єру.

Вентилятор для витяжки у ванній

Недорогі моделі зазвичай мають постійну потужність, яку змінювати не можна. Якщо ж на пристрої встановлений регулятор обертів, то ціна витяжного вентилятора для ванної буде вище.

Але це принесе і певні зручності для мешканців квартири. Зокрема, дозволить економити електроенергію, встановлювати бажаний рівень повітрообміну, знижувати рівень гучності приладу.

Що стосується потужності вентилятора, то виходьте з розмірів своєї ванної кімнати. Чим більшими є її розміри, тим потужніше буде потрібно апарат. 

Якщо вас дратує звук вентилятора, то вибирайте безшумні витяжні вентилятори для ванної, в яких рівень шуму дорівнює або менше 35 децибел.

Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, де вентиляційний канал є загальним для багатьох квартир, то, для запобігання виникнення зворотної тяги повітря з каналу в квартиру рекомендується встановлювати вентилятор зі зворотним клапаном.

Купити витяжний вентилятор для ванної найкраще з пелюстковим клапаном. Він легко пропускає найменші потоки повітря в канал, але не дозволяє їм проходити в квартиру. Крім того, клапан не пропустить в вашу квартиру сторонні запахи. Наприклад, запах викурених одним із сусідів сигарет.

Монтаж вентилятора у ванній кімнаті

Витяжний вентилятор в ванну кімнату встановлюється дуже просто. Насамперед здійснюється підведення електрики. Оскільки шнур у будь-якого вентилятора відносно короткий, близько метра, то його доведеться подовжити або замінити більш довгим шнуром.

Кондиціонер для витяжки

Далі необхідно визначити джерело живлення. Якщо у ванній кімнаті вже є електрична розетка, то провід можна протягнути до неї, а включати вентилятор вручну за допомогою звисає ланцюжка.

Іншим варіантом підключення є виведення електричного шнура на подвійний вимикач, зовні ванної кімнати. В цьому випадку однією клавішею вимикача можна буде включати світло, а інший – вентилятор.

Провід від вентилятора можна протягнути по кабель-каналу, вздовж стіни, а можна пропустити зверху підвісної стелі, якщо такий є.

Наступним етапом є закріплення корпусу вентилятора в каналі вентиляції. Декоративна решітка знімається, а корпус закріплюється в каналі за допомогою дюбелів або спеціальних металевих розпірок. У деяких випадках в вентканал вставляється шматок труби ПВХ, а вентилятор встановлюється в трубу.

Якщо ви хочете розташувати вентилятор на підвісній стелі, то і це можливо. Але, в цьому випадку доведеться зібрати повітропровід і вивести його в вентиляційний канал. Вентилятор підключається до входу воздуховода. Однак робити це ризиковано, тому що загрожує частими поломками.

Ссылка на основную публикацию