Як вибрати відеокарту для комп’ютера? Як вибрати ігрову відеокарту?

відеокарта – Це пристрій, який перетворює зображення у відеосигнал для монітора.

Завдяки їй, ми можемо побачити все, що відображає монітор, від фонової картинки на робочому столі до барвистих ефектів в недавно вийшла грі.

Відеокарта пристрій сам по собі складне, у неї є свій графічний процесор, відеопам’ять і набір підтримуваних технологій (DirectX, OpenGl), які в основному використовуються в іграх.

Коли постає питання про збільшення продуктивності в іграх і графічних додатках, в першу чергу змінюють відеокарту.

Як вибрати відеокарту для комп’ютера?

Щоб відповісти на це питання давайте розглянемо детальніше характеристики відеокарт для комп’ютера, щоб визначити ключові параметри її потужності, які допоможуть прийняти вірне рішення при виборі відеокарти.

1. GPU –  графічний процесор, який займається обробкою всіх завдань які покладаються на відеокарти. Дуже важливий параметр! По суті це той-же процесор тільки вбудований в відеокарту.

Напевно ви самі помічали як спершу випускають потужну модель для ігор, а трохи пізніше на прилавках магазинів вже з’являються офісні більш простенькі моделі тих же карток з урізаним GPU.

Я зараз не буду вдаватися в усі подробиці потужного GPU. Скажу лише, що вибирати варто ту, у якій GPU за характеристиками не сильно відрізняється від найпотужнішої моделі серії. Часто при відміну в характеристиках GPU не більше 10% ми бачимо істотна відмінність у вартості.

Наприклад AMD HD 6970 і HD 6930 мають дуже несуттєві відмінності в характеристиках GPU. Хоча ціна більш «слабкої» моделі HD 6930 нижче в два рази. Тестування показало, що розгін відеокарти з підняттям частот дозволяє HD 6930 досягти продуктивності HD 6970. Навіщо ж тоді переплачувати 🙂

2. Розрядність шини – другий за важливістю критерій, який може значно знизити ефективність роботи як GPU так і відеокарти в цілому. Розрядність шини визначає пропускну здатність, з якою проводиться обмін даними з GPU.

Цей показник чим більше, тим краще. У сучасних ігрових моделей розрядність шини починається від 256 bit і вище. Розрядність шини офісних і слабших-старих моделей 192-64 bit.

Майте на увазі, навіть якщо GPU відеокарти не сильно відрізняється від потужного примірника, але при цьому розрядність шини вдвічі менше, то краще двічі подумати перед покупкою.

Оскільки продуктивність буде істотно нижче на тій моделі, де розрядність шини менше.

3. Відеопам’ять – вона завжди чим швидше, тим краще, в даний момент самий швидкісний варіант – це GDDR5 (від 3Ghz) використовується у всіх відкритих ігрового класу. В офісних моделях використовується DDR2 (800Mhz).

Досить часто відеокарти середньої продуктивності можна придбати як з DDR3 так і GDDR5 пам’яттю, краще брати саме з GDDR5 пам’яттю, інакше GPU буде повільніше обробляти інформацію.

Обсяг відеопам’яті необов’язково повинен бути найбільший. Наприклад зараз можна придбати відеокарту з 2Gb пам’яті за відносно низькою ціною.

Суть в тому, що така карта може значно поступатися по продуктивності відеокарти з об’ємом 512 Мб, але з більш продуктивним GPU і широкої розрядністю шини. Найбільш оптимальний обсяг ігрової моделі починається від 1Gb і вище.

4. Еталон або референс? Запускають чергову лінійку нових продуктивних відеокарт Nvidia і AMD – вони виходять в двох варіантах від різних виробників:

Без змін – еталонна система охолодження і частоти відеокарти.

І з доробками від самої компанії виробника – референсні. У цьому випадку нам пропонують поліпшену систему охолодження з заводським розгоном за невелику доплату.

Краще, звичайно ж, брати референс. Так як доопрацьоване охолодження дозволяє домогтися більш високих результатів при розгоні, та й нагріватися картка буде менше, а значить прогрів відеокарти буде потрібно не скоро 🙂

Інтерфейси і комплектація

Купуючи потужну ігрову модель не варто турбуватися про інтерфейси та комплектації. Найчастіше з цим проблем немає. Всі необхідні порти підключення присутні.

А на комплектації краще заощадити. Брати дорожчу модель через додаткових перехідників і купона на гру не варто, коли поруч стоїть дешевший зразок такої ж продуктивності.

Також зверніть увагу, що при виборі сучасної відеокарти на старий комп’ютер не забудьте переконається в наявності слота PCI-Express. Інакше, правильно вибрати відеокарту під материнську карту не вийде і ви просто не зможете її встановити.

Висновок – як вибрати ігрову відеокарту?

Коли мова йде про офісних відеокарти яка потрібна для того, щоб комп’ютер всього лише нормально працював. То беріть найдешевшу, єдине на що я б порадив звернути увагу, так це на роз’єм підключення.

Він повинен підходити до материнської плати. А також наявність порту HDMI, який можливо буде потрібно для підключення до телевізора.

З ігровими відеокартами складніше. Після того, як ви знайшли підходящу, раджу порівняти її характеристики з моделлю топ-класу. Це дозволить вам побачити вигоду в вашій покупці, також слід звернути увагу на в вашому корпусі.

При покупці продуктивної картки для ігор, переконайтеся в тому, щоб потужність вашого блоку живлення була не нижче 500W! Можливо буде потрібно більше, зазвичай мінімальні вимоги можна дізнатися на коробці або на сайті виробника.

Якщо ви зважилися на покупку відеокарти Топ-класу, щоб не замислюватися про вдосконалення ПК на 3-5 років, необхідно враховувати взаємозв’язок потужної відеокарти з іншими компонентами ПК. Які не повинні відставати по потужності.

Тому необхідно свідомо вирішити, чи будете ви купувати все з урахуванням на майбутнє або ж краще взяти модель продуктивного класу і відповідні комплектуючі під неї!

Також майте на увазі, що при виборі відео – системи не можна покладатися на ціну, як на основний показник продуктивності.

Необхідно обов’язково переглянути найдорожчу модель в тестах!

Тут хотілося б відзначити, що у кожної ігрової відеокарти є деякий час її актуальності. Це час на протязі якого ваша відеокарта зможе без проблем справлятися з недавно вийшли іграми.

У моделей серії вище цей час буде більше, в інших відповідно менше. Наприклад купивши GTX 550 Ti або GTX 560 Ti ви зможете з комфортом пограти в сучасні недавно вийшли гри.

Ось тільки в наступному році, цілком ймовірно що GTX 550 Ti не зможе потягнути все іграшки на високих налаштуваннях. зате набуваючи GTX 560 Ti можна з упевненістю сказати, що вона буде актуальна як мінімум ще один рік.

До речі, є відмінний спосіб збільшити продуктивність стареньких відеокарт в іграх.

Ссылка на основную публикацию