Як вибрати Wi-Fi маршрутизатор?

Маршрутизатор (або роутери) сьогодні є скрізь. І це логічно – ми живемо в підключеному світі, ми оточені десятками різних мобільних пристроїв, багато з яких були б безглузді без підключення до Інтернету або іншим комунікаційних мереж. Багато з цих пристроїв (смартфони, планшети, деякі ноутбуки і смарт-телевізори) не мають входів для підключення мережевого кабелю і повністю покладаються на бездротові інтерфейси. Для забезпечення цього виду зв’язку ми покладаємося на маршрутизатори.

Сьогодні виробники пропонують так багато різних моделей маршрутизаторів, що іноді зробити правильний вибір буває дуже складно. У цій статті ми постараємося допомогти у вирішенні цього завдання і допомогти вам вибрати маршрутизатор відповідно до ваших потреб і, звичайно ж, бюджетом. Зокрема, ми розглянемо основні моменти, які слід мати на увазі при виборі.

Який маршрутизатор підходить вам?

Щоб знайти відповідь на це питання необхідно враховувати дві речі: швидкість вхідного трафіку (швидкість доставки даних) і кількість пристроїв, між якими трафік буде розподілятися в мережі. Сучасні маршрутизатори, що підтримують останню (AC) ревізію бездротового стандарту IEEE 802.111, забезпечують максимальну швидкість передачі даних порядку 433 Mbps (54 MB / s). Якщо максимальна швидкість вхідного трафіку, передбачена вашим поточним тарифом на Інтернет, становить, скажімо, 50 Mbps (6.25MB / s), і в доступному для огляду майбутньому ви не плануєте переходити на більш швидкий (і відповідно більш дорогий тариф), навряд чи є сенс купувати маршрутизатор подібного класу. До слова, ця різниця в позначеннях різних швидкостей передачі може легко ввести в оману – виробники мережевого обладнання зазвичай використовують в якості одиниці вимірювання Mbps або Gbps (мегабіт або гігабіт на секунду). Не слід плутати їх з більш поширеними в світі високих технологій MB / s і GB / s (мегабайт і гігабайт в секунду). Ви можете легко і швидко перетворити одну одиницю в іншу шляхом ділення на 8 – так ви отримаєте чітке уявлення про максимальну швидкість передачі даних, яку підтримує конкретна модель маршрутизатора.

Важливо відзначити, що зазначені виробником швидкісні характеристики, як правило, є теоретичним максимумом, досягнутим в ідеальних лабораторних умовах. В реальності показники маршрутизатора, швидше за все, будуть трохи нижче. Важливою умовою є і характеристики підключених пристроїв – щоб розраховувати на максимальну швидкість бездротової передачі даних, маршрутизатор і смартфон (або планшет, ноутбук і т.д.) повинні підтримувати ту ж версію стандарту Wi-Fi. Навіть якщо у вас є маршрутизатор з підтримкою швидкого стандарту AC, якщо пристрій одержувача підтримує тільки попередню версію (N), краще, що ви можете очікувати, це 150 Mbps (тобто десь 19 MB / s).

Частотний діапазон

Це ще один важливий момент, який слід взяти до уваги. Майже за всю 20-річну історію свого існування технологія Wi-Fi використовує для зв’язку радіочастотний діапазон 2.4GHz. Останнім часом він став переповненим – не тільки через накопичення Wi-Fi мереж – як приватних, так і публічних в безпосередній близькості, але і через те, що багато інших пристроїв використовують цей же діапазон в своїй роботі. Це бездротова периферія для ПК, аудіосистеми і навіть звичайні мікрохвильові печі. Закономірним результатом є поява радіоперешкод, що призводять до зниження якості бездротового зв’язку і додаткового обмеження швидкості передачі даних по ній.

В останні роки, щоб уникнути цієї проблеми, виробники обладнання стали пропонувати Wi-Fi пристрої, що використовують інший частотний діапазон – 5GHz. В даний час в ньому набагато менше «людно» і, відповідно, він забезпечує кращу якість сигналу.

То який маршрутизатор вибрати – 2.4GHz або 5GHz? Ви можете легко знайти відповідь шляхом вивчення середовища, в якій збираєтеся використовувати бездротову мережу. Будь-гаджет з модулем Wi-Fi може функціонувати в якості імпровізованого сканера – просто включите його і подивіться, скільки бездротових мереж він виявить поруч. Якщо багато – 5-6 і більше, шанси, що всі вони працюють в частотному діапазоні 2.4GHz, великі. Це означає, у вашому середовищі вже досить «тісно» і додавання ще однієї такої мережі може тільки погіршити ситуацію. В такому випадку краще подумати про покупку маршрутизатора 5GHz. На жаль, щодо радіочастотного діапазону застосовується той же правило, як і для інших специфікацій Wi-Fi – якщо маршрутизатор працює в діапазоні 5GHz, а прийняте пристрій такий діапазон не підтримує, то вони просто «не побачать» один одного. Тому краще зупинитися на так званих «дводіапазонних» маршрутизаторах, що підтримують і 2.4 GHz, і 5GHz. Так все бездротові пристрої, якими ви володієте, зможуть підключатися до мережі в діапазоні, з яким вони сумісні.

інші міркування

Крім зазначених вище (і на практиці ключових) характеристик маршрутизаторів, важливо при виборі звернути увагу на додаткові можливості, які пропонують різні моделі. Наприклад, не можна нехтувати рівнем захисту – хоча сьогодні навіть найдешевші маршрутизатори пропонують підтримку протоколу безпеки WPA2 (Wi-Fi Protected Access). Моделі подорожче включають додаткові шари захисту і гарантують, що ваша домашня мережа буде захищена від несанкціонованого доступу ззовні. Так що якщо ви хочете, щоб ваша бездротова мережа була максимально захищена, краще зверніть увагу на більш дорогі моделі, що забезпечують додаткові параметри безпеки.

Маршрутизатор високого класу також пропонують різні функції для підвищення якості зв’язку. Наприклад, деякі моделі оснащуються масивом MIMO (multiple-input and multiple-output), що складається з двох і більше антен, які забезпечують кращу дисперсію бездротового сигналу. У найпередовіші моделі впроваджені навіть спеціальні технології інтелектуального управління покриттям, які стежать за виникненням «мертвих» зон і автоматично усувають їх.

При виборі дивіться і на наявність додаткових інтерфейсних можливостей. Багато маршрутизатори мають один або кілька USB-портів, що дозволяють пряме підключення сумісних пристроїв і спільне їх використання в локальній мережі: принтери, багатофункціональні пристрої, USB флеш-накопичувачі або зовнішні жорсткі диски, мережеві пристрої для зберігання даних (NAS).

Звичайно, за подібні «фічі» доведеться заплатити вищу ціну. Однак в цілому краще купити дорожчу (але готову до майбутнього) модель, яка підтримує найсучасніші стандарти зв’язку. У ці дні мобільні пристрої швидко застарівають – смартфони втрачають свою актуальність протягом 12-18 місяців, і те ж саме справедливо і для пл
аншетів, а нерідко і для ноутбуків. Навіть якщо зараз ви використовуєте пристрої, які не підтримують новітні стандарти Wi-Fi, цілком ймовірно, що через рік або два в вашому розпорядженні з’явиться смартфон або ноутбук, готовий до повноцінного використання можливостей маршрутизатора, чиє придбання вам здається зайвим сьогодні. Пам’ятайте, що маршрутизатор має більш тривалий термін служби, ніж середній смартфон або планшет, а при гарній підтримці з боку виробника (регулярні оновлення прошивки) він буде пропонувати актуальну функціональність протягом багатьох років.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию