Як вибрати Wi-Fi роутер

Привіт, друзі! Кількість пристроїв з підключенням Wi-Fi зростає з кожним роком. Щоб вони мали можливість виходити в інтернет і контактували між собою необхідна мережа. Остання створюється за допомогою Wi-Fi роутера або маршрутизатора, який будемо в цій статті вибирати.

перше, з чим необхідно визначитися, це, що ви хочете від роутера. Що збираєтеся до нього підключати. (Комп’ютери, принтери, зовнішні жорсткі диски, USB 3G модеми і так далі). Скільки пристроїв (приблизно) буде підключено. Які швидкості вам потрібні. Це потрібно прикинути з розрахунком на майбутнє.

ASUS DSL-N66U

Друге. Треба подивитись яким чином ви отримуєте інтернет. Чи то це телефонна лінія ADSL (RJ-11), або проста кручена пара (RJ-45) або кабельне телебачення (кабельний модем у якого вхід – коаксіальний кабель а вихід – кручена пара (RJ-45). Якщо у вас (як і у мене) інтернет через кабельне телебачення, то варіант один – вибираємо роутер у якого WAN порт Ethernet. (WAN порт це окремий роз’єм на маршрутизаторі (зазвичай виділяється синім кольором) в який підключається дріт від провайдера). Якщо до вас від провайдера приходить кручена пара і відразу підключається до порту комп’ютера, то тут потрібен маршрутизатор з WAN роз’ємом Ethernet. І тільки лише в разі отримання інтернет через телефонні лінії (RJ-11) можна придивлятися до роутера з відповідним WAN портом – ADSL. І то якщо ви не збираєте міняти провайдера. В цьому випадку вам не потрібен буде модем. Ви поставите роутер до якого всі підключіть. За ідеєю, зв’язок повинна бути надійніше, так як замість двох пристроїв (ADSL модему і роутера) ви поставите один ADSL роутер.

У будь-якому випадку купуючи роутер з WAN портом Ethernet ви не помилитеся так як в результаті підключаєте ви свій комп’ютер по кручений парі. Тобто, ми виту пару виймаємо з комп’ютера і включаємо в Wi-Fi маршрутизатор, який буде роздавати інтернет на всі пристрої.

третє. Що і скільки пристроїв будемо підключати до маршрутизатора визначилися. Як підключити теж. Тепер, мені здається, доцільно подивитися, що взагалі є на ринку. Для цього мені зручно відрити великий інтернет магазин, вибрати розділ «Роутери» або «Маршрутизатор» і впорядкувати «від дорогих до дешевих». Подивитися цікаві технології.

ASUS RT-N14UHP

Зробивши це можна побачити, що зараз з’явився стандарт зв’язку IEEE 802.11ac у якого пропускна здатність може доходити до 1.3 Гбіт / с. Природно можна і потрібно про нього почитати у Вікіпедії. Є так само деякі моделі підтримують стандарт IEEE 802.11ac draft. Це чорновий варіант. Швидше за все ці моделі були випущені на ринок коли стандарт ще повністю не затвердили. Таким чином, якщо є можливість потрібно шукати роутер повністю підтримує стандарт IEEE 802.11ac. Якщо дорого, тоді IEEE 802.11ac draft. Якщо і це дорого, то мінімум IEEE 802.11n.

четверте. З бездротовим стандартом визначилися, тепер добре б визначитися з необхідністю наявності порту USB. Через цей порт можна підключати, щоб налаштувати друк з усіх пристроїв в мережі, флешки або зовнішні HDD, що б завантажувати що-небудь відразу на накопичувач. Доцільність підключення накопичувачів мені не зрозуміла, так як можна досить швидко завантажити той же фільм на комп’ютер або ж взагалі подивитися онлайн. Вообщем з цим не стикався, тому якщо вам це критично то вибирайте з портом USB.

Роутер ASUS RT-AC56U

Окремо потрібно сказати про порт USB підтримує підключення 3G модемів. У роутере повинна бути відповідна функція для можливості отримання інтернет через 3G модем. Переконайтеся в її наявність на сайті виробника маршрутизаторів. І взагалі, все характеристики краще перевіряти на сайті виробника обладнання. Там буде найсвіжіша, актуальна і надійна інформація.

Маршрутизатор ASUS RT-AC68U

П’яте. кількість антен. Останні бувають зовнішні і внутрішні. Мінімум одна, максимум, на мою, 6. Наскільки мені стало зрозуміло, чим більше, тим швидкість вище і краще покриття. Вибір швидше за все так само залежить від кількості пристроїв, що підключаються. Якщо у вас одне, два пристрої, то однією антени цілком вистачить. Якщо більше, то краще брати з великою кількістю антен.

Що краще внутрішні або зовнішні? Логічно, що зовнішні дадуть більш якісний сигнал. Тут так само варто подбати про пристойний зовнішній вигляд пристрою. Якщо останній вам важливий, то краще виглядатимуть моделі з внутрішніми антенами.

шосте. Підбираємо модель по грошах і читаємо огляди та відгуки. Відгуки зручно читати на Яндекс маркеті або будь-якому великому інтернет-магазині. Ще не почав читати відгуки про роутерах Linksys думав, що це найкраще, що може бути після Cisco Systems. Якщо вам не подобаються відгуки по конкретної моделі, краще вибрати іншу.

висновок. Принцип, дорожче – краще, а значить швидше, тут працює. Тому. Якщо ви хочете вибрати якісний маршрутизатор, до якого підключається відразу 3-4 пристрої – вибирайте дво- три- антенний роутер хоти-б від $ 50. Якщо ви плануєте дивитися фільми в FullHD-якості, то бажано придивитися до моделей від $ 100.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию