Як вибрати жорсткий диск для комп’ютера – кращі поради!

Здрастуйте дорогі читачі. Сьогодні ми розглянемо цікавить багатьох – як вибрати жорсткий диск правильно? Що таке жорсткий диск і які функції він виконує? Які критерії важливі на сьогоднішній день?

На ці та інші питання я постараюся дати відповіді нижче в статті а зараз розглянемо саме поняття і пристрій жорстких дисків детальніше.

За традицією почнемо з самого поняття – що таке жорсткий диск і що він робить?

HDD (Hard disk drive) – виконує функцію зберігання всієї вашої інформації на комп’ютері, починаючи від текстових документів і закінчуючи об’ємними фільмами, іграми, програмами та іншим.

Краще відразу врахувати якого обсягу вам буде вистачати, ніж потім докуповувати диски або видаляти постійно старі файли, щоб переписати його іншими.

Хоча тут теж палиця з двома кінцями, адже занадто великий об’єм жорсткого диска буде на шкоду його швидкості. Тому давай спробуємо визначити які HDD бувають, і якого обсягу нам повинно вистачити …

Отже, не сильно заглиблюючись в історію жорстких дисків згадаємо, що на сьогоднішній день існують два основних роз’єму – інтерфейсу, підключення жорсткого диска (їх різновиди відрізняються в швидкості передачі даних).

1) IDE (Integrated Drive Electronics) – Це більш старий тип підключення вінчестерів, їх ще називають ATA – пристроями. Відрізняються більш низькою швидкістю передачі даних від свого вдосконаленого брата (SATA), немає можливості гарячого підключення, вообщем вимираючий вид.

Якщо ви збираєте новий комп’ютер з нуля, то такий вінчестер вам явно не загрожує. Але для деяких покупка жорсткого диска з таким інтерфейсом це єдиний шанс збільшити обсяг пам’яті в комп’ютері.

2) SATA (Serial ATA) – Цей інтерфейс найбільш поширений на сьогоднішній день. Існують такі різновиди SATA Revision 1.x (до 1.5 Гбіт / с), SATA Revision 2.x (до 3 Гбіт / с) і SATA Revision 3.x (до 6 Гбіт / с).

По суті, всі вони відрізняються пропускною спроможністю, сам тип підключення той же. У всіх SATA присутня можливість гарячого підключення і швидкість передачі даних значно вище ніж у ATA.

Визначившись з типом підключення (SATA) переходимо до наступного етапу, визначимо найбільш оптимальний обсяг і швидкість роботи HDD. При виборі HDD важливо врахувати параметри швидкості такі як: швидкість обертання шпинделя і обсяг кеш пам’яті.

Швидкість обертання (RPM) – визначає швидкість зчитування з пластини даних, зараз швидкість обертання в HDD коливається в межах від 5400-10000 об / хв. Ліпше всього брати вінчестери з проміжним значенням в 7200 об.

Так як 5400 буде замало, а 10000 спричинить за собою високий рівень шуму і можливо шпиндель при таких оборотах прослужить менше в порівнянні з 7200. Тут все на ваш розсуд, але головне, щоб вище 5400 об, я рекомендую 7200 так як сам таким користуюсь – задоволений як слон 🙂

Також необхідно звертати увагу на обсяг кеш пам’яті HDD – чим більше обсяг кеш пам’яті, тим швидше буде швидкість обробки файлів малого розміру. Найбільш актуально для тих, хто часто працює з великою кількістю файлів малих розмірів. Зараз найкращий варіант буде – це 32 мб, хоча зараз з’явилися HDD і з 64 мб, 32-х мб буде цілком достатньо для будь-яких завдань.

Обсяг. На сьогоднішній день найбільш актуальні по співвідношенню ціна / продуктивність це вінчестери об’ємом 1-1.5 Тб. Починаючи з 1Тб буде цілком достатньо щоб записати на нього 200 фільмів (1.4 гб в середньому один), 100 ігор (7 гб в середньому одна) + музика, кліпи, фото та інше …

Виробник

Багато сперечаються який виробник краще, насправді сьогодні їх залишилося всього два – це Seagate і WD. Хтось віддає перевагу першому а хтось навпаки другому виробнику.

У мене на даний момент коштує WD Cavair Blue 1 тб. Чесно не можу сказати, що це межа мрій або навпаки що такий жорсткий диск зовсім ніякої в роботі. Звичайний нормальний гвинт, працює без збоїв і мене в усьому влаштовує. 

У Seagate також є великий вибір жорстких дисків, які нічим не гірше, можливо не сильно краще ніж WD.

Тому намагайтеся особливо не звертати увагу на виробника, так як ви все одно не прогадаєте і купите якісний продукт. Головне зверніть увагу на характеристики, щоб жорсткий диск у всьому вас влаштовував, тоді все буде гут 😉

Як вибрати жорсткий диск

Найкращий варіант вінчестера для вашого нового ПК буде HDD об’ємом 1 Тб. Кеш 32мб і швидкість обертів шпинделя 7200. Ті хто збираються собі просто додати пам’яті на комп’ютер, вже напевно знають що їм треба.

А для тих хто все ще сумнівається ось список цікавих моделей від різних виробників. На мій погляд ці жорсткі диски найкращі у своїй лінійці за співвідношенням ціна / якість:

Western Digital

Накопичувач HDD SATA-II 1.0Tb WD, 32Mb, 7200, Caviar Blue (WD10EALS)

Лінійка Caviar від WD показала себе дуже добре. За 2010 рік компанія змогла зайняти лідерські позиції з продажу своїх HDD. Якість їх жорстких дисків дуже висока, а відсоток браку набагато нижче конкурентів.

Caviar blue є найкращим поєднанням швидкості, ціни і якості. Вінчестер даної моделі підходить за всіма критеріями описаним вище, в разі, якщо для вас 1 Тб – це багато, можна взяти 500 гб, тієї ж серії.

SAMSUNG

Жорсткий Диск SATA 1Tb Samsung HD103SJ 7200rpm 32Mb

Дана модель від компанії Samsung також вельми цікава до розгляду, вона підходить всім критеріям оптимального для домашнього пк

Незабаром її вже не буде в продажу, але якщо вам більше подобається цей виробник, то думаю варто зупинити увагу на цій моделі.

Seagate

Жорсткий Диск SATA 1Tb Seagate ST31000528AS 7200rpm 32Mb

Компанія Seagate надала вельми цікаву модель лінійки barracuda, виділяється на тлі інших 32 мб кеш пам’яті і 7200 оборотів. Ці показують досить цікаві результати, тому рекомендую їх до розгляду.

До речі наскільки мені відомо даний жорсткий диск є найшвидшим в своїй категорії, можливо помиляюся, якщо це так – то буде цікаво почути вашу думку в коментарях.

Я привів три варіанти на ваш вибір різних компаній, особисто я порекомендував би вам за виняткову надійність – вінчестери компанії але якщо ви віддаєте перевагу якомусь іншому виробникові, то ви безсумнівно відчуєте на собі їх високу якість.

Якщо для вас такий обсяг буде занадто великим, то ви можете підібрати модель з тієї ж серії, але на 500 гб, просто на мій погляд 1 Тб вже більш актуальне. Ціновий діапазон кожної з наведених моделей коливається в + – 5%. І вартістю приблизно в 75

Крім стандартних HDD існують ще SSD.

Ссылка на основную публикацию