Як вибрати жорсткий диск – Техніка та інтернет

Як вибрати жорсткий диск?

Як правило у бувалих користувачів ПК накопичується багато різних файлів і програм на жорсткому диску. Отже, щоб продовжувати зберігати потрібну вам інформацію буде потрібно більше пам’яті, а значить необхідно вибрати жорсткий диск, який буде за своїм обсягом перевищувати попередній.

Все вірно, але хотілося б сказати, що вибирати жорсткий диск по одному лише параметру буде неправильно. Саме тому я розповім вам, яким повинен бути ідеальний жорсткий диск, на який і фільмів можна багато закачати, і працювати комп’ютер при ньому буде швидко, і по конфігурації підійде.

Що таке жорсткий і як правильно підібрати вінчестер

Накопичувач на жорстких магнітних дисках або НЖМД (з англ. HDD, HMDD), жорсткий диск, «вінчестер» – пристрій для зберігання інформації. Як правило, це основний накопичувач даних на комп’ютері.

Вінчестери, зрозуміло, не однотипні. Тому вибрати жорсткий диск не завжди легко. Отже, на що слід звертати увагу при покупці такої важливої ​​деталі ПК.

 1. Обсяг. Якщо міркувати банально, то обсяг означає, скільки інформації зможе помістити в себе ЖД до того моменту, як здасться попередження про те, що «жорсткий диск заповнений». Цілком собі непоганий обсяг вінчестера 1ТБ (терабайт). Стільки пам’яті дозволяє вантажити найрізноманітніші важкі ігри, повні сезони серіалів і т.д. Зрозуміло, в розумних межах.
 2. Виробник. Виділяється ряд кращих виробників жорстких дисків. Вибрати одного ніяк не можна. Однозначного лідера немає, але ось список фірм, на які варто звернути увагу. Найшвидші вінчестери від Seagate, високоякісні жорсткі диски від Western Digital, І найхолодніші ЖД від Samsung. Не забуваємо, що від того чи іншого виробника буде залежати надійність, продуктивність і безліч інших важливих параметрів.
 3. Розміри кеш-пам’яті. Дуже важливий момент, на який варто звернути увагу. Чим більше кеш-пам’ять, тим швидкість обробки даних пристроєм буде ефективніше. Завантаження комп’ютера буде проходити оперативно.
 4. Тип роз’єму. Тут все очевидно. Обов’язково варто вибирати жорсткий диск, відповідний по роз’єму до комп’ютера або ноутбука. Варто відзначити факт, що даний параметр впливає на якість пропускної здатності пристрою.
 5. Швидкість обертання шпинделя. Знову ж від цього залежить швидкість обробки даних, тобто швидкісний ЖД буде активніше проводити запис інформації.

Виходячи з вище представлених складових вінчестера, ви повинні були зробити простий висновок: чим краще характеристики, тим жорсткий диск якісніше і дорожче.

Як вибрати жорсткий диск і причини покупки жорстких дисків

З кожним днем ​​фізичні розміри жорсткого диска зменшуються, а обсяг пам’яті збільшується. Це відбувається не тільки з вінчестерами, а й з усіма іншими накопичувальними пристроями. Постійні модифікації, нововведення, вдосконалення технологій все це зручно. Як результат: величезний попит.

Співвідношення розміру вінчестера з об’ємом пам’яті вражає. Деякі жорсткі диски можуть вільно поміщатися в кишеню, але ціна на такі моделі висока. Вам не обов’язково купувати такі пристрої, адже головне, щоб продуктивність була на висоті. Отже, перейдемо до причин покупки жорсткого диска:

 1. Збільшення обсягу пам’яті. Буває банально не вистачає обсягу для нових файлів. Тут розорятися не варто. Досить знайти відповідної конфігурації комп’ютера формат вінчестера і приєднати його на додаток, як вторинну платформу для збору даних.
 2. Основний «вінчестер» для комп’ютера. В даному випадку знову ж таки не потрібно ніяких мобільних, кишенькових жорстких дисків. Відмінним варіантом буде придбання внутрішнього ЖБ з пристойним обсягом і хорошою швидкістю запису.
 3. Мобільний місце зберігання даних. Якщо вам потрібно об’ємний накопичувач для перенесення інформації з комп’ютера на комп’ютер, то зверніть погляд на зовнішній жорсткий диск. Це такий вид накопичувального пристрою схожий на флешку, але має вигляд жорсткого диска. Має USB вхід, що дозволяє не знімати захисну панель системного блоку і не ритися в гущі проводів. Зчитувати дані з зовнішнього жорсткого диска можна на будь-якому пристрої: відеоплеєри, телевізори, ноутбуки і т.д.

Про вибір внутрішніх жорстких дисків я говорив вище і ось зараз докладніше про всіх параметрах.

Цікаві записи:

 • Як прискорити Андроїд
 • Як заробити гроші
 • біржі копірайтингу
 • Воркзілла
 • Як додати в чорний список вк
 • Що таке мультимедійний
 • Як зробити історію в вк
 • Як прибрати спливаючі рекламні оголошення на Андроїд
 • Як прибрати спливаючі рекламні
 • Як редагувати pdf-файл
 • Перевірка швидкості друку
 • Як включити віртуальну клавіатуру
 • Як відновити пароль в скайпі

Об’єм жорсткого диска

В основному жорсткий зустрічаються жорсткі диски з об’ємом пам’яті від 250 ГБ до 1 ТБ. Бувають і інші, але важливо тут тільки те, що великі обсяги не завжди виявляються потрібними. і все це через сильний розвитку інтернету. Тепер величезна кількість інформації зберігається в мережі, а на комп’ютер завантажується тільки найнеобхідніше. Якщо ви середньостатистичний користувач, то буде досить обсягу HDD в 500 ГБ. Ігроманам або тим, хто колекціонує фільми можна брати HHD 1ТБ.

Кеш-пам’ять

кеш пам’ять – це дуже швидка пам’ять, яка схожа на оперативну пам’ять, але в порівнянні з оперативкою має підвищену бистродействіе.В кеш-пам’ять завантажуються дані первинної ступеня важливості. Чим більше вміщує в себе кеш-пам’ять, тим швидше виконуються різні завдання на комп’ютері. Найбільш часто жорсткий диск має обсяги буфера обміну від 8 до 32 МБ. Цього достатньо для звичайного користувача. А якщо ви займаєтеся програмуванням, граєте в важкі ігри, то для вас є варіант скористатися HDD пристроєм з показником обсягу кеш-пам’яті в 64 МБ.

швидкість шпинделя

У самому пристрої жорсткого диска є диск, що обертається під час роботи. Шпиндель змушує його рухатися. Головка відповідає за зчитування і запис даних. Чим вище швидкість шпинделя, тим активніше працює вінчестер, тобто обробка інформації відбувається швидше.

Середня швидкість обертання диска становить 5400 обертів на хвилину. Є ті, які володіють і більшою частотою обертання, 5900 або 7200 одиниць. Знову ж таки, як і в у випадку з об’ємом кеш-пам’яті, якщо вам потрібно краще, то, будь ласка, зверніть увагу на HDD з оборотами в 10000 одиниць. на сьогоднішній день це один з найкращих варіантів. Але навіть, не дивлячись на те, що вишикувалася статечна логічна картина, існують і інші види жорстких дисків. Нові зразки, накопичувачі системи SSD. Тип пристрою SSD-дисків відрізняється.

Тепер немає ніяких шпинделів, дисків, залишилися лише мікросхеми-хранителі даних. Такий жорсткий диск це висока швидкість роботи, нуль відсотків шуму, зрозуміло, це також пристойна ціна і сумнівна надійність. Що там з надійністю? Вся справа в тому, що відновити дані з SSD неможливо. Якщо згорить, то все, приїхали, кінцева зупинка.

інтерфейс

Кілька разів на жорстких дисках міняли роз’єм, через який відбувається підключення до комп’ютера. Нинішній роз’єм SATA (для зовнішніх – USB) це сучасний найбільш часто використовуваний роз’єм. Також можна побачити і інші роз’єми – IDE. У чому їх відмінності? Перший варіант SATA має велику пропускну здатність, тобто швидкість обробки даних вище. Старий ПК і SATA часто бувають несумісні.

Виробник

Що стосується виробників жорстких дисків, то тут все не так, як з відеокартами, але наближеним до цього. Думки експертів сильно різняться щодо трьох брендів. Одна частина фахівців вважає, що кращі виробник це фірма «Western Digital». Вони створюють дуже надійні пристрої. Температура завжди не вище ніж треба, поломки є рідкісним випадком, а функціональність завжди радує. На противагу цим заявам ставлять виробників Seagate і Samsung.

Рівень шуму

Упевнений, що багатьох користувачів не влаштовує шум, який видає жорсткий диск в процесі роботи. Гудіння, тріск, деренчання протягом усього часу експлуатації, з моменту включення і до повного відключення. За відгуками, пристрої Western Digital вважаються самими тихими, але це не факт, всюди бувають баги.

Як забезпечити тривалу роботу жорсткого диска

Важливо розуміти в яких умовах має працювати жорсткий диск. Щоб постаратися збільшити термін роботи жорсткого диска дотримуйтесь порад нижче.

 1. Використовуйте джерело безперебійного живлення. Дозволяє при відключенні системного блоку від харчування затримати відключення, тим самим даючи можливість. захистити HDD від перепадів напруги. А це головний убивця технічного обладнання.
 2. Використовуйте програми контролю. Є спеціальні програми, які сканують стан вінчестера, заміряють температуру, швидкість обертання шпинделя і т.д. якщо регулярно проводити аналіз, то можна буде виявити навіть незначні збої.
 3. Охолодження. Вінчестер часом виділяє багато тепла і система охолодження не справляється з навантаженням. В такому випадку можна додати кілька додаткових вентиляторів.
 4. Блок живлення. Важливо мати стабільний блок живлення. Якщо блок живлення працює, як йому заманеться, подає те високе, то низька напруга, то потрібно побоюватися за життя жорсткого диска.

Виходячи і вищевикладених порад і настанов ви повинні були зрозуміти для себе, як вибрати жорсткий диск. Тема для обговорення вкрай важлива і вибір вам належить зробити непростий.

Ссылка на основную публикацию