Як видалити аваст з виндовс 10

Вирішивши замінити антивірус Аваст на інший, необхідно спочатку його видалити з системи. Причому робити це потрібно грунтовно, оскільки його залишкові файли можуть значно гальмувати систему. Додатково до всього вони можуть стати причиною неможливості встановлення нового антивіруса. Внаслідок цього питання про те як видалити аваст з виндовс 10 актуальний як ніколи.
Повністю видалити Аваст можна одним з таких способів:

  • штатними засобами Windows з подальшою чищенням реєстру;
  • утилітою Аваст;
  • спеціальними програмами.

Процес видалення антивіруса засобами Windows з подальшою чищенням реєстру

  1. Для початку необхідно відключити захист антивіруса від видалення. Для цього відкривши вікно антивіруса, виконайте наступні дії: Налаштування – Усунення несправностей – Включити модуль самозахисту avast. Для його відключення необхідно прибрати галочку.
  2. Для видалення програм в операційній системі виндовс 10 є власні кошти, які запускаються в такий спосіб: Пуск (правою кнопкою миші) – Програми та компоненти.
  3. У вікні з’являться всі встановлені на комп’ютері програми. У цьому списку потрібно виділити аваст і натиснути «Видалити».

Після виконаних дій програма звичайно віддалиться але залишить в системі свій слід, який і буде перешкоджати встановленню нового антивіруса. Видалити його можна в реєстрі системи.

  1. Запускається він з рядка «Виконати» (Win + R) в якій потрібно написати латинськими літерами слово regedit і натиснути ок або enter.
  2. Далі відкривається редактор реєстру, в якому і видаляються залишкові файли програми. Причому важливо знайти всі файли, що мають назву видаляється програми. Пошук здійснюється за допомогою наступних дій Правка – Знайти або натисканням наступної комбінації клавіш Ctrl + F.
  3. У віконці введіть назву програми обов’язково латинськими літерами (avast) і натисніть «Знайти далі» або enter.
  4. Знайдену запис з назвою віддаленої програми видаліть. Ці дії повторюються до тих пір поки в реєстрі не перестануть потрапляти потрібні файли. Для запуску вікна пошуку є гаряча клавіша F3, що значно скорочує час очищення реєстру.

Видалення антивірусу утилітою Аваст

Дана утиліта абсолютно безкоштовна і проста у використанні. Для початку її потрібно завантажити і встановити на комп’ютер. Завантажити її можна з розділу «Підтримка» на офіційному сайті avast.ru. З меню, що випадає виберіть пункт «Завантаження» після чого перед вами з’явиться сторінка, на якій потрібно вибрати пункт «Утиліта з видалення». Або просто перейдіть за посиланням – https://www.avast.ru/uninstall-utility. Процес завантаження утиліти почнеться при натисканні посилання avastclear.exe.
Після закінчення завантаження утиліту потрібно запустити обов’язково від імені адміністратора. Вибрати цей тип запуску можна шляхом натискання на іконці утиліти правої кнопки миші. Розробниками рекомендується запуск утиліти в безпечному режимі, про що власне, вона і попросить при запуску. Натискаєте «Так», після чого вона перезавантажить комп’ютер в безпечний режим і запропонує вибрати встановлений антивірус зі списку меню, що випадає. Вибравши потрібний, натисніть «Видалити». Після цього запуститься процес видалення програми, після закінчення якого необхідно буде перезавантажити комп’ютер.

Як правило, дана утиліта повністю видаляє антивірус з системи. Переконатися в цьому можна перевіривши реєстр на наявність залишків програми. Якщо пошук по найменуванню нічого не дасть, значить ваш комп’ютер чистий і можна встановлювати інший антивірус.

Видалення АВАСТ спеціальними програмами

Оскільки чистка реєстру під силу далеко не всім користувачам і вимагає певних навичок і знань, програмістами розроблено безліч програм для спрощення їх видалення. До таких належить і утиліта Revo Uninstaller Pro. З її допомогою з видаленням програми впорається і починаючий користувач ПК.


Утиліта запускається після видалення програми рідним деінсталятор, після закінчення роботи якого комп’ютер не перезавантажують, вибравши пункт «Перезавантажити пізніше». У вікні утиліти виберіть тип сканування «Високий рівень» і клікніть на “Сканувати”. Утиліта знайде все, що залишилися в системі файли антивіруса і виведе їх на екран. Видаліть їх натиснувши спочатку на «Вибрати все» а потім «Видалити» і «Готово».

Тепер залишилося тільки очистити кошик і перезавантажити комп’ютер, після чого антивірус буде повністю знищений.

Ссылка на основную публикацию