Як видалити КОМПАС-3D з комп’ютера повністю і очистити реєстр

Багато користувачів зіткнулися зі складнощами в видаленні програми КОМПАС-3D зі свого комп’ютера. Справа в тому, що після цього додатка в реєстрі залишаються сміттєві файли, які перешкоджають встановленню нових версій даного ПЗ на комп’ютер. Щоб уникнути проблем при деінсталяції системи тривимірного моделювання, необхідно строго слідувати представленої нижче інструкції.

Стандартний метод деінсталяції

Перш ніж видалити КОМПАС за допомогою стандартних інструментів Windows, потрібно підготувати комп’ютер. В першу чергу необхідно зберегти дані – креслення, 3D-моделі з папки Roamings. Для цього:

 1. Утримувати Win + R на моніторі з’явиться діалогове вікно «Виконати».
 2. В поле для введення ввести кодову фразу «% appdata%» без лапок.
 3. У директорії «C: \ Users \ User_name1 \ AppData \ Roaming» знайти папку «Ascon», після чого перейти в фолдер «KOMPAS-3D».
 4. Скопіювати вміст папки і зберегти в зручне місце. Згодом після переустановлення програми можна буде повернути файли на вихідне місце і відновити збережені креслення.
 5. Почистити директорію C: \ Users \ User_name1 \ AppData \ Roaming \ Ascon \ KOMPAS-3D клацнути Shift + Delete для знищення фолдера без переміщення в «Кошик».

Тепер необхідно підготувати ПК, а саме: створити точку відкоту на випадок непередбачених збоїв в процесі деінсталяції і чищення реєстру:

 1. Зайти в «Панель управління».
 2. Вибрати в списку інструментів «Відновлення» – перший стовпець зліва, 2 елемент.
 3. Тепер знадобиться перейти по посиланню «Налаштування відновлення системи».
 4. На екрані виникне діалогове віконце «Властивості» вибрати закладку з ім’ям «Захист», клацнути по інтерактивній клавіші «Створити …», яка знаходиться в нижній правій частині активного вікна. Вказати найменування об’єкта і його адресу на дисковому просторі – слідувати підказкам «Майстра» до повного закінчення процесу створення резервної копії поточного стану файлів і програм. В кінці клікнути «Готово».
 5. Клацнути «Застосувати», після чого натиснути «ОК» і вийти з діалогового вікна.

Далі необхідно отримати права адміністратора (якщо користувач зайшов ні з облікового запису Admin’а). Щоб виконати дану дію, можна:

 1. Зайти в меню «Командного рядка» (для власників 10 версії ОС – в меню «PowerShel»). Для цього – натиснути правою кнопкою миші по значку «Пуск», і в списку, що розкривається натиснути на «PowerShell (адмін)».
 2. У діалоговому вікні вбити з клавіатури командний код «net-user 1 / active: yes» без лапок, де замість «-» пробіл, а замість цифри «1» користувачеві треба надрукувати «Адміністратор» для російської Віндовс, «Administrator» для англійської .
 3. Клацнути на «Enter», перезавантажити комп’ютер.
 4. Згодом після виконання всіх кроків зазначеної інструкції рекомендується відключити розширені призначені для користувача права – у вікні «Командний рядок» ввести код «net user 1 / active: no», де замість «1» буде потрібно вбити «Адміністратор» (або «Administrator»). Зазначене дію дозволить уникнути проблем з уразливістю комп’ютера і захистить пристрій від хакерських атак.

Щоб повністю видалити КОМПАС-3D, важливо упевнитися, що виконуваний процес відключений:

 1. Зайти в вікно «Диспетчера завдань». Найпростіше виконати дану маніпуляцію одночасним натисканням клавіш AlT + Delete + CTRL, після чого вибрати нижній пункт меню «Диспетчер завдань».
 2. Почистити від деінсталліруемого exe вкладку «Процеси» знайти Компас 3Д, тапнуть по ньому правою кнопкою миші і обрати опцію «Зняти задачу».
 3. Зайти в закладку «Автозавантаження» і перевірити, чи включений Компас 3D в списку автозагрузок чи ні: тапнуть по ньому правою кнопкою мишки і натиснути «Відключити».

Тепер потрібно встановити правильні настройки в «Зміни системи»:

 1. Натиснути на знайому комбінацію Win + R, у вікні «Виконати» вбити фразу «msconfig» без лапок.
 2. У вкладці «Служби» потрібно прибрати позначку з деінсталліруемой програми: для прискорення процесу можна тимчасово відключити всі елементи, тапнув по «Не відображати Microsoft», після чого активувати кнопку «Вимкнути всі» в правому куті віконця конфігуратора.
 3. Вийти з програми, перезавантажити ПК.

Після того як всі приготування завершені, можна нарешті повністю видалити КОМПАС-3D з комп’ютера. Виконати дану дію можна вручну: при цьому доведеться додатково морочитися і чистити registry від сміттєвих ключів або ж скористатися однією з безлічі корисних утиліт-дєїнсталлятора. Рекомендується вивчити всі можливі варіанти дій.

Спосіб 1: Деінсталяція штатними засобами

Щоб повністю видалити КОМПАС-3D v16 за допомогою засобів Windows, потрібно пройти наступні кроки:

 1. Тапнуть по лупи, який знаходиться праворуч від значка «Пуск».
 2. Вбити пошукової запит «Установка» і перейти в перший відобразився елемент пошуку.
 3. Також потрапити в «Параметри» можна через іконку шестерінки в меню «Пуск» вона знаходиться у верхній частині клавіші вимикання ПК, після чого увійти в фолдер «Додатки».
 4. Незалежно від обраного способу дій, юзер виявиться в вікні “Додатки”: згрупувати елементи списку по імені і відшукати КОМПАС. Для прискорення процесу пошуку можна ввести назву exe в рядку «Шукати в цьому списку» елемент відобразиться автоматично.
 5. Клікнути по результату пошуку лівою кнопкою мишки і тапнуть «Delete».
 6. Чи залишиться дочекатися завершення роботи «Майстра деінсталяції»: від користувача потрібно періодично натискати «Далі» і в кінці вибрати «Готово».
 7. Виконати ребут ПК.

Але це далеко не все. Не просто так була створена точка відновлення системи: дана дія було потрібно для того, щоб почистити реєстр без побоювання пошкодити критично важливі компоненти ОС. Крім того, щоб не порушити цілісність registry, користувачеві настійно рекомендується увійти на ПК в безпечному режимі. Для цього:

 1. Вимкнути комп’ютер з затиснутою клавішею «Shift».
 2. На дисплеї відобразиться синє вікно «Вибору дії».
 3. Користувача цікавить пункт «Діагностика».
 4. В меню «Діагностика» знадобиться вибрати розділ «Доп. параметри ».
 5. Клікнути по зображенню шестерінки – «Параметри завантаження».
 6. Натиснути кнопку «3» або ж «F3» неважливо, після чого тапнуть на «Перезавантажити».
 7. Завантаження Windows відбудеться в захищеному форматі.

Зараз можна очистити реєстр від непотрібних записів:

 1. Утримувати Win + R до появи діалогового вікна.
 2. В меню «Виконати» надрукувати код «regedit» і тапнуть «ОК» або «Enter».
 3. З’явиться «Registry editor». Насамперед потрібно зберегти логічну структуру: зайти в розділ «Файл» (знаходиться зліва на верхньому меню), клацнути на опцію «Експорт …». Не забути поміняти діапазон для збереження – «Весь реєстр».
 4. Якщо на ПК крім компаса присутні такі додатки від АСКОН, як ВЕРТИКАЛЬ, ЛОЦМАН, то потрібно почистити такі фолдери: в папці «HKEY_CURRENT_USER» вибрати директорію «Software» – «ASCON». Клацнути по папці «KOMPAS-3D Home», і в списку, що розкрився натиснути «Видалити». Підтвердити дію, натиснувши на «Так». Тим же способом почистити сусідню папку «KOMPAS-3D LT». Перейти в папку «HKEY_LOCAL_MACHINE», вибрати директорію «SOFTWARE» – «ASKON». І почистити папки «KOMPAS-3D HOME \ 13.0» і «KOMPAS-3D LT». Також потрібно буде зайти в фолдер «Wow6432Node» «ASCON» і деінсталювати папку «KOMPAS-3D Home».
 5. Вийти з редактора реєстру і перезавантажити ПК.

Спосіб 2: Деінсталяція сторонніми утилітами

Якщо користувач не впевнений в своїх силах або не хоче морочитися і самостійно чистити registry, то йому цілком підійде одна з перевірених утиліт-дєїнсталлятора. Найкращими з них вважаються:

 • RevoUninstaller,
 • CCleaner,
 • UninstallTool,
 • Ashampoo Uninstaller,
 • RegOrganizer,
 • Uninstall Tool,
 • Advanced System Care.

Revo Uninstaller

Програма Revo Uninstaller відмінно підійде для того, щоб повністю видалити КОМПАС з комп’ютера. Єдиним мінусом даного програмного рішення є те, що воно платне. Але користувачеві надається пробний період протягом 30 днів. Для очищення системи від компонентів системи 3D-моделювання:

 1. Завантажити утиліту з офіційного сайту, встановити на комп’ютер і відкрити.
 2. Перейти у вкладку «Деінсталятор» в розділі «Всі програми» знайти деінсталліруемое exe, клацнути по ньому правою кнопкою миші і ініціювати видалення натисканням іконки у вигляді папки з червоним хрестом, яка розташовується на верхній панелі інструментів, прямо над списком інстальованих об’єктів.
 3. Діяти відповідно до підказкам «Майстра установки».
 4. Коли процес видалення система запропонує просканувати ПК на наявність leftovers – для КОМПАСА краще використовувати «Високий рівень» режим перевірки, клацнути «Далі».
 5. Через пару хвилин на моніторі відобразиться список ключів реєстру, які потрібно очистити. Для цього вибрати функцію «Виділити все», тапнуть по кнопці «Видалити». Підтвердити свою дію, натиснувши «Так» в діалоговому вікні ». Тапнуть на клавішу «Далі».
 6. З’явиться віконце зі списком залишкових файлів – при бажанні можна перевірити, чи дійсно знайдені записи мають відношення до компаса або ж просто їх назву збігається з ім’ям Деінсталювати exe. Якщо користувач впевнений, що той чи інший елемент потрібно виключити з системи – виділити його галочкою і клікнути «Видалити». Якщо немає – пропустити крок і клацнути «Готово».
 7. Вийти з програми і ребутнуть ПК.

CCleaner

Це, мабуть, найпопулярніший багатофункціональний інструмент серед користувачів комп’ютерів на базі ОС Windows, який відмінно підходить для здійснення різних операцій з автозавантаженням, файлової системою і програмами. Утиліта абсолютно безкоштовна і дозволить повністю видалити КОМПАС з комп’ютера. Щоб скористатися CCleaner, потрібно завантажити його з сайту виробника, встановити і слідувати інструкції:

 1. Зайти в третій розділ бокового меню клінера – «Сервіс».
 2. Натиснути на кнопку «Видалення програм», розташовану в лівому верхньому кутку основного екрану.
 3. Знайти «КОМПАС» в списку встановлених об’єктів – виділити і натиснути «Деінсталяція» (клавіша знаходиться в правому верхньому куті екрану).
 4. Не варто плутати опцію «Деінсталяція» з опцією «Видалити» це два абсолютно різних інструменту. Перший дозволяє виключити компоненти програми з системи, а другий лише видалить назва програми зі списку в клінера.
 5. Слідувати підказкам «Майстра видалення».
 6. Тепер потрібно перевірити «Цілісність реєстру» і знайти «сміттєві» файли, які залишилися після деінсталяції «KOMPAS-3D». Зайти в розділ «Реєстр» (другий інструмент зверху під значком волоті «Очищення»).
 7. Виділити галочкою всі ключові параметри перевірки registry – особливо цікавлять графи «Додатки», «Відсутні додатки» і «Автозавантаження».
 8. Ініціювати перевірку натисканням клавіші «Пошук проблем».
 9. Запускається процес перевірки системи на наявність залишкових файлів, по завершенні якого буде потрібно натиснути «Виправити …». На екрані з’явиться пропозиція від клінера зберегти резервні копії змін. Краще погодитися і тапнуть «Так» – це дозволить в майбутньому відновити registry в разі непередбачених збоїв.
 10. Слідувати підказкам – після закінчення процесу перевірки registry, на екрані відобразиться список недоліків, які потрібно почистити – для цього натиснути «Виправити зазначені». Виконувати дію до тих пір, поки CCleaner не повідомить користувача про завершення процесу чищення реєстру відповідним повідомленням.
 11. Вийти з програми і перезавантажити ПК.

Uninstall Tool

Наостанок можна розглянути ще один софт, який дозволить повністю видалити КОМПАС-3D v17. Для деінсталяції ПО через Uninstall Tool необхідно:

 1. Зайти у вкладку «Програми» (розташована в лівому верхньому куті).
 2. Знайти деінсталліруемий об’єкт – клацнути по ній лівою кнопкою мишки, в лівій частині екрана натиснути на кнопку «Деінсталяція». Можна також видалити додаток через меню «Дія» клацнути в списку, що розкрився на «деінсталяції».
 3. У діалоговому вікні клікнути «Так» слідувати підказкам на екрані.
 4. Після деінсталяції компас Uninstall Tool запропонує почистити registry від ключів програми. При цьому на екрані з’явиться вікно «Видалення залишків KOMPAS-3D» тапнуть «ОК».
 5. Запускається процес сканування registry, по завершенні якого користувачеві потрібно відзначити галочкою елементи «Файлова система» і «Реєстр», натиснути «Видалити».
 6. Клікнути «Закрити», вийти з Uninstall Tool і перезавантажити ПК.

Ссылка на основную публикацию