Як видалити Лінукс і залишити тільки Windows на комп’ютері

Linux – система з відкритим вихідним кодом, яка поставляється на безоплатній основі. Незважаючи на всі переваги даної ОС, для багатьох користувачів інтерфейс може здатися занадто складним і незрозумілим, так як він повністю відрізняється від звичної операційної системи Windows.

Але, на щастя, видалити Лінукс з комп’ютера або ноутбука досить просто. Сам метод деінсталяції буде залежати від того, чи є операційна система єдиною встановленої на ПК або ж альтернативної (подвійна завантаження з Віндовс).

Деінсталяція з Windows

Перед тим як видалити Лінукс і залишити на комп’ютері тільки Windows, потрібно відновити стандартну завантаження Віндовс. Це важливо для того, щоб уникнути проблем в роботі операційної системи, т. Е. Ситуації, коли ні Віндовс, ні Linux не завантажуються, а комп’ютер не включається. Необхідно виконати прості кроки для завершення процесу відновлення завантажувача і деінсталяції непотрібної ОС.

Крок перший: Запуск образу диска

Для видалення Лінукса з комп’ютера потрібно знайти свій DVD диск або флешку з встановленої на ПК операційною системою, наприклад, Windows 7 або 10. Далі потрібно вставити диск в оптичний привід або підключити знімний флеш-носій до USB-порту, налаштувати BIOS і слідувати вказаною нижче інструкції:

 1. Здійснити перезавантаження системи – при появі чорного екрану з курсором натиснути «F2» або «Del» в залежності від версії встановленого BIOS.
 2. На відобразиться синьому екрані вибрати четверту вкладку зліва під назвою «Boot» і в якості параметра «1st Boot Device» встановити CDROM для завантаження ОС з диска або USB для завантаження ОС з флешки. Для управління використовувати стрілки на клавіатурі, щоб вибрати – «Enter».
 3. Після того як вірні настройки «Boot» встановлено, потрібно натиснути на «Escape» на екрані з’явиться діалогове вікно з підтвердженням збереження налаштувань BIOS. Стрілкою виділити параметр «Yes» і тапнуть по «Enter».
 4. Після повторної автоматичної перезавантаження Віндовс на екрані відобразиться вікно «Установка Windows» вказати потрібну мову системи, формат часу і розкладку клавіатури, після чого клікнути «Далі».
 5. У вікні «Майстра установки» встановити параметр «Відновлення Windows», розташований в лівому нижньому кутку установника.

Крок другий: Перехід в PowerShell або Cmd

Тепер потрібно виконати наступні операції:

 1. Після того як користувач натисне на «Відновлення», з’явиться синій екран з трьома параметрами: «Продовжити», «Діагностика» і «Вимкнути комп’ютер». Нас цікавить 2 параметр – клацнути по ньому лівою клавішею миші.
 2. В меню «Діагностика» клацнути по опції «Додаткові параметри».
 3. У вікні «Додаткових параметрів» потрібно вибрати «Командний рядок».

Крок третій: Відновлення завантажувача

Відкриється меню CMD, тепер треба буде послідовно ввести 2 коду в вікні «Командний рядок»:

 • bootrec / FixMbr – даний параметр дозволяє зробити завантажувальний запис в розділі системи Windows, не порушуючи при цьому наявної структури розділів. Дана опція незамінна при будь-яких маніпуляціях, пов’язаних з усуненням проблем завантажувального області, наприклад, при пошкодженні або редагуванні завантажувача в разі критичних помилок роботи ОС.
 • bootrec / FixBoot – параметр дозволяє записати новий сектор в розділ системи за допомогою створеного в попередньому кроці завантажувального сектора. Опція дозволить повернути стандартний завантажувач, щоб надалі безболісно видалити Linux Mint або Ubuntu. Також даний код стане в нагоді в разі неполадок в роботі завантажувального сектора.

За допомогою першої команди користувач ініціює видалення завантажувача Grub з Master Boot Record і скидання налаштувань MBR. Другий код дозволить встановити Windows в якості основного інструменту запуску комп’ютера або ноутбука.

Крок четвертий: ребут системи

Після того як параметри завантажувача змінені, необхідно вийти з консолі «Командного рядка» і на синьому екрані здійснити перезавантаження комп’ютера – в меню «Вибір дії» вибрати «Продовжити».

Крок п’ятий: Управління розділами диска

Система перезавантажиться, і на екрані з’явиться стандартне вікно ОС Windows. Тепер можна безпечно видалити Лінукс Мінт або Убунту зі свого комп’ютера. Щоб здійснити дану операцію в Windows 10, потрібно:

 1. Клацнути правою клавішею миші по іконці робочого столу «Цей комп’ютер» і в меню, що розкрилося вибрати опцію «Управління».
 2. У віконці «Керування комп’ютером» знайти на лівій вертикальній панелі інструментів розділ «Сховище» і зайти в підрозділ «Управління дисками».
 3. Зазвичай користувач, який встановлює Лінукс, знає розділи, які потрібно тепер видалити з ноутбука, так як при інсталяції даної операційної системи без їх створення не обійтися. Як правило, на ПК в процесі установки Убунту з’являється кілька розділів – завантажувач, який займає близько 100-300 Мб, файл підкачки – від 2 до 8 Гб, кореневої – від 20 до 30 ГБ, а також домашній розділ.
 4. Буде потрібно виділити кожен із створених томів одинарним клацанням правої клавіші миші і вибрати в списку, що розкрився третю функцію знизу – «Видалити тому …».
 5. На екрані з’явиться діалогове вікно з написом «Видалення томи знищить всі дані на цьому томі» підтвердити свій намір повністю видалити Лінукс з усією зберігається в ньому інформацією, клікнувши «Так».
 6. У вікні “Керування комп’ютером» з’явиться розділ з нерозподіленими даними: для використання очищеного простору в ОС Windows буде потрібно вручну створити те. Для здійснення даної операції необхідно тапнуть правою клавішею миші в будь-якій вільній частині екрану і вибрати в списку, що розкрився першу опцію «Створити простий том …».
 7. На екрані відобразиться вікно «Майстра створення простого томи» потрібно слідувати підказкам інсталятора, періодично натискаючи на клавішу «Далі». Розмір простого томи в Мб зазвичай визначається автоматично – досвідчені користувачі можуть коригувати даний параметр вручну.
 8. Коли «Майстер створення томи» попросить призначити букву для томи – вибрати її зі списку, наприклад, встановити параметр «F» або «K». Головне, щоб буква не співпадала з найменуванням вже наявного на комп’ютері розділу жорсткого диска. Натиснути «Далі».
 9. Тепер установник зажадає здійснити форматування – в розділі «Форматувати цей том слід. чином »в підрозділі« Файлова система »встановити параметр« NTFS »і підтвердити свою дію натисканням клавіші« Далі ».
 10. Для закриття «Майстри» клікнути на «Готово».
 11. По завершенні вищевказаних маніпуляцій користувачеві Віндовс стане доступно більше дискового простору, яке раніше було зайнято під ОС Ubuntu. При цьому сама операційна система Лінукс буде видалена з комп’ютера повністю.

Очевидною перевагою зазначеного методу деінсталяції Ubuntu є відсутність необхідності видалення Віндовс з подальшою установкою.

Деінсталяція з ПК, що використовує UEFI

UEFI – вдосконалена прошивка, яка є альтернативою всім знайомого BIOS. Дане ПО встановлюється на багато сучасних ПК і дозволяє більш ефективно справлятися із завданнями завантаження ОС, створення розділів дисків більшого обсягу в порівнянні з BIOS. Крім того, UEFI значно швидше вантажиться, має поліпшені механізмами захисту і графічним інтерфейсом: на відміну від BIOS користувач при роботі з новою прошивкою може використовувати не тільки клавіатуру, але і мишку.

Існують певні особливості видалення Kali Linux та інших аналогічних систем через UEFI, при цьому деінсталяція розділів відбувається за стандартним механізмом, властивому BIOS. Щоб деінсталювати непотрібну операційну систему зі свого комп’ютера, потрібно:

 • скачати спеціальну програму Bootice з перевіреного ресурсу,

 • запустити її і вибрати розділ «UEFI», після чого викликати команду Edit Boot Enteries,
 • в діалоговому вікні з’явиться завантажувач Ubuntu, видалити який можна легко натисканням клавіші «Delete»,
 • почистити розділи диска способом, зазначеним в кроці 5.

Що робити, якщо Linux – єдина операційна система на ПК?

Якщо Лінукс встановлена ​​в якості єдиної операційної системи на комп’ютері або ноутбуці, то необхідно буде придбати live-cd або флешку з альтернативної операційною системою, наприклад, Windows 10 і завантажити її на ПК. Видалення Лінукс з подальшою установкою Віндовс має свої особливості. Щоб процес перевстановлення ОС пройшов успішно, необхідно послідовно виконати такі кроки.

Крок перший: Розмітка томів в Linux

Щоб повністю видалити Linux і встановити замість неї Windows, в першу чергу потрібно буде очистити вільне місце на HDD – бажано не менше 50 Гб. Якщо використовується метод MBR, то максимальне число розділів – 4. При наявності домашнього або кореневого розділу в Лінуксі disk recovery partition буде п’ятим, що є якоюсь проблемою, так як доведеться робити розмітку для Windows вручну. Звичайно, найпростіше замінити жорсткий диск, але це не є вирішенням проблеми. Тому найпростіше зробити завантаження з LiveCD Linux:

 1. Вставити диск і відкрити вбудовану утиліту Gparted.
 2. Клікнути по partition «/ dev / sda1», і в списку, що розкрився вибрати опцію «Змінити розмір / Перемістити».
 3. Тепер потрібно вручну зменшити розмір частини в віконці «Зміни розміру і переміщення» утримувати стрілку на екрані і вести вправо до тих пір, поки в графі «Вільне місце» не залишиться 40279 МБ. Клікнути на опцію в нижньому лівому кутку відкритого діалогового вікна – «Змінити розмір або перемістити».
 4. Тепер у вікні / dev / sda натиснути правою кнопкою миші в області з написом «Не розмічено» і клацнути на контекстному меню на функцію «Новий».
 5. У віконці «Створити новий розділ» в графі «Створити як” встановити параметр «Розширений».
 6. Вибрати все місце, що залишилося на HDD і тапнуть на «ОК».
 7. Робота в Gparted майже завершена. Тепер потрібно клікнути на галочку зеленого кольору, розташовану на верхній панелі інструментів. Виконати дану дію можна також перейшовши в меню «Правка», яка знаходиться праворуч від меню «Файл», і вибравши команду «Застосувати зміни». По завершенні запущеного системного процесу вийти з Gparted.

Крок другий: Розмітка в Windows

Зайти в «Монтажник Віндовс» способом, зазначеним в першому кроці інструкції з видалення Linux, встановленої поруч з Windows, і виконати наступні дії:

 1. Виділити одинарним клацанням лівої кнопки миші «незайняте простір на диску» і вибрати в нижньому кутку установника функцію «Створити».
 2. Клікнути «Застосувати» на екрані відобразиться перелік нових partitions, клацнути «Далі».
 3. Чекати завершення роботи «Майстра установки».
 4. Після проведення зазначених простих маніпуляцій Калі Лінукс буде видалений, і ПК буде працювати на базі звичної для більшості користувачів операційної системи Windows.

Ссылка на основную публикацию