Як видалити оновлення Windows 10

В одній з попередніх інструкцій ми розповідали про те, як відкотитися на попередню версію Windows 10, якщо новий великий апдейт не влаштовує вас своєю якістю або стабільністю роботи. На жаль, подібний сценарій часом треба виконати і з щомісячними накопичувальними оновленнями. Розробники щось не вгледіли і в реліз пішов забагованний реліз. На щастя, у всіх користувачів є можливість видалити накопичувальні оновлення та для цього навіть не треба колупати реєстр операційної системи або поглумитися над нею іншими способами, від яких більше шкоди, ніж користі.

До вашого відома: Видалення встановлених оновлень Windows 10 не запобігає їх установку повністю. Рано чи пізно їх все одно доведеться встановити. Така політика Microsoft і тут вже нічого не поробиш.

Як видалити останнє оновлення Windows 10

 1. натисніть Win + I і перейдіть в розділ Оновлення та Безпека – служба Windows Update.
 2. натисніть Перегляд журналу оновлень.
 3. На наступному вікні натисніть видалити поновлення.
 4. Відкриється вікно класичної панелі управління зі списком встановлених оновлень. Знайдіть потрібний апдейт, виділіть її та натисніть вилучити у верхній частині списку.
 5. Дочекайтеся завершення процедури, після чого може знадобиться перезавантаження комп’ютера.

Як видалити оновлення Windows 10 які скачали

Такий сценарій можливий у різних випадках. Наприклад, ви помилково скачали оновлення Windows 10 або не хочете встановлювати його прямо зараз. Інший варіант – завис центр поновлення Windows і ніяк не може зрушити з мертвої точки. В такому випадку вам доступно кілька варіантів реанімації комп’ютера і видалення оновлень Windows 10.

 1. натисніть Win +  R і введіть команду control. Відкриється Панель управління. Перейдіть в розділ Пошук та усунення несправностей – Пошук та усунення несправностей за допомогою служби Windows Windows.
 2. Знайдіть у списку центр поновлення Windows і натисніть Запустити засіб усунення неполадок.
 3. натисніть додатково і встановіть прапорець біля Автоматично застосовувати виправлення.
 4. Дочекайтеся завершення роботи майстра усунення неполадок і виконайте всі поради, які він дає.

Якщо це не допомогло, тоді треба виконати скидання центру оновлень і видалити завантажені поновлення вручну. Також вручну очистити центр оновлень треба в тому випадку, якщо ви зависли після перезавантаження або включення комп’ютера на екрані «Підготовка Windows» або інші.

До вашого відома: 15 хвилин на екрані «Робота з оновленнями» або «Підготовка Windows» – ще не ознака зависання. Якщо ви висите вже три години одному екрані, тоді є сенс скинути.

 1. Для початку завантажитеся в безпечний режим Windows 10. Якщо зависли на екрані підготовки, виконайте примусову перезавантаження за допомогою кнопки скидання на панелі включення комп’ютера.
 2. Натисніть Пуск і введіть команду cmd. У пошуковій видачі відобразиться Командний рядок. Клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть Запуск від імені Адміністратора.
 3. Відкриється вікно командного рядка. Введіть команду net stop wuauserv. Командний рядок повинна повідомити про успішну зупинці служби центру оновлення. Чи не закривайте Командний рядок.
 4. Відкрийте тепер Провідник і перейдіть за адресою C: \ Windows\ SoftwareDistribution. Видаліть всі вміст цієї папки. Тут тільки системні дані, тому не турбуйтеся про вміст. Після запуску центру оновлень система завантажить все, що їй треба назад.
 5. Поверніться назад до Командному рядку і введіть команду net start wuauserv. Командний рядок повинна повідомити, що служба центру поновлення успішно запущена.
 6. Перезавантажте комп’ютер в нормальний режим.

Як видалити тимчасові файли оновлення Windows 10

При завантаженні оновлення Windows 10 в системі з’являється багато тимчасових файлів. Переважна більшість цих файлів стає частиною операційної системи, але частина все-таки залишається і займає місце на накопичувачі. Тимчасові файли разом із завантаженими оновленнями можна видалити одним махом способом, описаним вище, але у користувачів не завжди виникає необхідність випиляти весь вміст центру оновлень. Іноді треба просто почистити від залишків завантаженого поновлення навіть при адекватно працює центрі оновлень.

 1. натисніть Win + I і перейдіть в розділ Система – Пам’ять пристрою. клацніть посилання Звільнити місце зараз.
 2. Відзначте наступні пункти: Файли журналу поновлення Windows, Тимчасові файли установки Windows і Файли оптимізації доставки.
 3. натисніть видалити файли і дочекайтеся завершення процедури.

Бажаємо всім якомога більше стабільних оновлень, і щоб у вас ніколи не виникала необхідність шукати в Інтернеті статтю на тему «Як видалити оновлення Windows 10» або «Як відкотитися на попередню версію Windows 10».

Ссылка на основную публикацию