Як видалити папку System Volume Information в Windows 10

Каталог System Volume Information не дає спокою багатьом користувачам, вряди-годи з’являючись то на знімних накопичувачах, то в самій системі. Він розташовується в кореневому каталозі файлової системи, тому пройти повз, особливо якщо включено відображення прихованих файлів, практично неможливо. Отже, давайте розберемося, як видалити System Volume Information в Windows 10, і які можуть бути наслідки її очищення?

Для чого потрібна директорія System Volume Information?

System Volume Information – це особливий системний каталог, який містить в собі певну інформацію, що поліпшує роботу і продуктивність ОС Windows. Тут користувачі можуть знайти:

  • точки відновлення, якщо така функція включена в панелі управління;
  • бази даних, створені в процесі індексування системних файлів;
  • дані тіньових томів.

Якщо говорити простіше, даний каталог містить в собі набір даних, необхідних як для роботи з конкретним накопичувачем, так і для відновлення ОС Windows.

видалення директорії

Практично всі сучасні настільні операційні системи встановлюються на файлові системи формату NTFS. Згідно з вимогами безпеки, каталог System Volume Information в такий ФС захищений від випадкового призначеного для користувача втручання, а для проведення будь-яких змін потрібні права адміністратора. До речі, запит з підтвердженням буде з’являтися навіть в тих випадках, якщо у вас на комп’ютері відключений контроль облікових записів, так що дивуватися, якщо раптом перед вами з’явиться дивне вікно, не варто.

Щоб видалити цей каталог, нам необхідно зробити поточного користувача довіреною або призначити його адміністратором. Робиться це на вкладці безпеки у властивостях каталогу. Якщо ж папка знаходиться на знімному накопичувачі, для її видалення не знадобиться додаткових прав, і провернути всі операції можна за стандартною схемою. Це пов’язано з тим, що на тих же флешках файлова система має формат FAT. Але варто пам’ятати, що при повторній установці накопичувача в комп’ютер, папка знову з’явиться.

Очищення System Volume Information

Незважаючи на те, що видалення даної директорії не несе ніякої прямої загрози вашої операційної системи, ви можете випадково зачепити точки відновлення Windows, файли індексації та деякі інші файли, через які в подальшому можуть виникнути неприємності. Давайте розберемося, як очистити System Volume Information в Windows 10 правильно, і які файли все ж можна усунути без негативних наслідків.

Для цього необхідно зробити наступні кроки:

Перші два пункти дозволять отримати повний доступ до всіх файлів, що зберігаються всередині System Volume Information, і в процесі видалення не виникне ніяких помилок. Застарілі точки відновлення можуть містити в собі неактуальні дані, наприклад, версії документів, які вже не використовуються, а історія файлів являє собою набір даних, який зберігає в собі інформацію про документах, які ви недавно відкривали або редагували.

Все це дозволить вам не тільки поліпшити працездатності системи, але і очистити дисковий простір від непотрібних документів, які постійно забивають індекс і можуть позначатися на продуктивності ОС.

Якщо ви не хочете постійно бачити різні системні файли і папки, рекомендується включити функцію їх приховування. Робиться в системному провіднику, а необхідна настройка ховається на вкладці «Вид.

Ссылка на основную публикацию