Як видалити програму правильно

Ні для кого не є таємницею те, що видалити програму з комп’ютера штатними засобами Windows ( “Панель управління” – “Установка і видалення програм”) – це, безсумнівно, набагато краще, ніж просто видалити папку з програмою. Однак, навіть якщо Ви видалили програму правильно, в системному реєстрі залишаються записи про неї або деинсталлятор не до кінця очищає комп’ютер від файлів і папок, які, поступово накопичуючись, ведуть до появи пригальмовування і збоїв в роботі системи, тобто є шкідливими.

У цій статті ми розповімо Вам як правильно, швидко і начисто позбудеться від непотрібних програм (в тому числі тих, яких немає в переліку встановлених).

Тож почнемо! В даному нескладному процесі нам знадобиться проста і абсолютно безкоштовна утиліта Revo Uninstaller. У цієї програми є багато альтернатив, і Ви можете використовувати будь-яку з них, однак ми рекомендуємо скористатися для початку саме цієї, в зв’язку з тим, що вона вважається однією з найефективніших. Ця програма дає можливість деінсталювати будь-яке ПЗ, не забувши про записи в системному реєстрі, настройках і другом смітті.

Утиліта має російську мову інтерфейсу і дуже проста у використанні. Установка відбувається цілком стандартно, тому відразу перейдемо до суті даного оповідання, а саме як цим всім добром користуватися.

По завершенні процесу установки запустіть програму. Перед Вами з’явиться приблизно таке вікно:

По-перше, виберіть програму зі списку встановлених яку слід видалити і клацніть на кнопці “Видалити” (Саме “Видалити”, а не “Видалити запис”).

Після цього програма запропонує Вам вибрати один з чотирьох режимів видалення: “Вбудований”, “Безпечний”, “Середній” і “Розширений”. Ваше завдання полягає в тому, щоб поставити позначку навпроти пункту “Розширений” і клікнути “Далі”.

Утиліта почне процес, щоб видалити вибрані Вами програми – спочатку за допомогою вбудованого дєїнсталлятора. Може знадобитися натиснути “Далі” / “Next” / “Uninstall” або подібне. Коротко кажучи, на даному етапі видаляємо програму штатними засобами. Якщо з’явилася помилка, то закриваємо її і приступаємо до наступного кроку.

Коли закінчиться видалення програми її засобами, автоматично завантажиться сканер, який перевірить систему на залишки. Якщо сканер сам не з’явиться, то клікніть “Далі”.

Сканер повинен знайти залишки від віддаленої програми у вигляді файлів або записів в реєстрі. Якщо знайдуться записи, то відзначаємо їх галочками і натискаємо “Видалити”, а потім “Далі”. Якщо будуть знайдені файли або папки, то з ними робимо абсолютно те ж саме.

У тому випадку, якщо сканер нічого не знайшов, то стандартні засоби виконали свою задачу повністю. По закінченню процедури клікніть “Кінець”. На цьому видалення програми завершено, і вона начисто забута системою.

Якщо програми, яку Ви хочете видалити немає в переліку встановлених програм або Ви хочете прибрати її з автозавантаження, проте не знаєте, як, тому що її не визначають штатні засоби, для таких випадків в Revo Uninstaller вбудована спеціальна функція “Режим Полювання”. Працює це дуже суворо.

Щоб скористатися цією прекрасною функцією натискаємо кнопку “Режим Полювання” в головному вікні програми, при цьому сама програма ховається в системний трей, а на екрані з’являється “приціл”, який пересувається за допомогою миші. Ваше завдання полягає в тому, щоб перемістити цей приціл на що-небудь чільне від тієї програми, яку Ви хочете видалити (ярлик, іконку в треї, вікно та інше). Утиліта без проблем ідентифікує що це і запропонує Вам вибрати з: “Деінсталювати”, “Завершити процес”, “Зупинити автозапуск”, “Завершити і видалити процес”, “Запитати у Google”, “Відкрити містить об’єкт папку”, “Властивості” або “Скасувати”. Виберіть відповідний Вам варіант в залежності від того, що саме Ви хочете з цією програмою або процесом зробити.

Також, крім набору для видалення ПО, утиліта має додаткові функції, такі як “Менеджер автозавантаження”, “Інструментарій Windows” і “Чистильник непотрібних файлів”. Вони викликаються натисканням на кнопку “Інструменти”. Всі ці функції прості у використанні, до того ж є опис кожної з них російською мовою.

Щодо кнопки “Видалити запис” – вона допоможе Вам, якщо програма взагалі ніяк не видаляється, але в списку встановлених програм Ви її бачити не хочете (після натискання цієї кнопки, програма просто віддалиться зі списку).

Ссылка на основную публикацию