Як видалити шрифти в windows 10 – два кращих способу

Вітаю вас, відвідувачі блогу.

Багато користувачів з тих чи інших причин додають до себе в операційну систему додаткові елементи, якими нерідко виявляються шрифти. Часом це необхідно для створення документа. Іншим разом такий підхід потрібен при обробці фото. Але після виконаних дій новий компонент нікуди не зникає, а значить просто «засмічує» ОС. Далі в статті я розповім, як видалити шрифти в Windows 10 остаточно, щоб вони точно зникли і не навантажували комп’ютер.

простий спосіб

Найпростішим варіантом розпрощатися з набридливим компонентом є просте видалення. Для цього потрібно знати, де знаходяться відповідні паки символів:

  1. Вирушаємо в «Пуск»І«Панель управління».
  2. Далі в новому вікні вибираємо «шрифти».
  3. Відзначаємо відповідний лівою кнопкою миші, натискаємо на клавіатурі «Del». Або ж в контекстному меню вибираємо «вилучити».

Реєстр

Як видно прості паки символів зазвичай розміщуються в системній папці і стираються без будь-яких проблем. Але що робити якщо вони не видаляються? Хоч ця проблема з’являється рідко, проте деякі користувачі все ж з нею зустрічаються. Зазвичай це відбувається, коли букви або цифри використовується будь-яким додатком, що працює у фоновому режимі. А тому ось так просто відключити його не вдасться.

Адже Windows не надає даних про те, які саме символи використовуються додатками. Звичайно ж якщо вони не є системним, адже в цих випадках операційка так і повідомляє.

Рішенням проблеми є використання реєстру. Як і більша частина елементів в операційній системі, про шрифтах в цій області також зберігаються записи. Видаливши відповідну позначку, зникне і потрібний нам компонент.

Для цього проробляємо ряд рухів:

  1. відкриваємо «Пуск»І в рядку пошуку вказуємо«regedit».
  2. З’явиться потрібний нам інструмент, на якому натискаємо правою кнопкою і запускаємо від адміністратора.
  3. Відкриється нове вікно. У лівій частині знаходиться дерево каталогів. Вирушаємо в «HKEY_LOCAL_MACHINE», А потім в«SOFTWARE».
  4. Далі переходимо в «Microsoft»І«Windows NT». Нас цікавить “Current», Потім«Version».
  5. У підсумку ми повинні прийти до «Fonts». Саме тут розташовані всі записи про наявні символах, причому як системних, так і від сторонніх розробників.
  6. Знаходимо назву «зайвого» елемента і натискаємо на ньому ПКМ. вибираємо «вилучити».
  7. Підтверджуємо свої наміри натисканням кнопки «Ок».

За допомогою цього способу користувачі можуть розпрощатися з будь-якими компонентами, навіть тими, які використовуються системою або стороннім програмним забезпеченням.

Головне – все робити не поспішаючи, щоб не помилитися. В іншому випадку можуть з’явитися проблеми з відображенням системних елементів. І центр поновлення не допоможе вирішити ситуацію. Нерідко в таких випадках користувачі змушені виконувати крайні дії – перевстановлення Windows. Адже в іншому варіанті незрозуміло, куди саме потрібно звернутися, так як немає нормального відображення.

Якщо ви впевнені, що все виконали правильно, далі необхідно перезапустити операційну – тільки після цього всі зміни вступлять в силу.

Існує ще маса способів розпрощатися з невикористовуваними символами. Так, наприклад, користувачі можуть завантажитися в «безпечному режимі»І спробувати виконати просте видалення саме в цьому середовищі, адже тут не запускаються додаткові програми. Але в цілому цей і інші способи є більш складними, а значить їх просто не варто розглядати.

Сподіваюся, стаття допоможе вам вирішити ситуацію з невикористовуваними паками букв і цифр.

Ссылка на основную публикацию