Як видалити старі поновлення windows 7 і для чого це робити

Вітаю всіх користувачів, що бажають більше дізнатися про своє комп’ютері, з вами знову Тришкин Денис.

У якийсь момент багато власників складних обчислювальних пристроїв стикаються з ситуацією, коли у них закінчується місце на системному диску. Це пов’язано з постійним оновленням Windows, засміченим робочим столом або недостатньої первісної розміткою томів. Остання проблема вирішується за допомогою збільшення об’єму. Головний екран очищається своїми руками. Але як видалити старі поновлення Windows 7? Адже спочатку зробити це було неможливо. Не варто хвилюватися – спосіб існує.

В чому суть?

Під час установки системних оновлень, старі файли замінюються новими і при цьому залишаються на комп’ютері. Їх можна знайти в каталозі WinSxS, який знаходиться в папці Windows. Такий підхід дозволяє в будь-який момент відмовитися від останнього доповнення, в результаті чого комп’ютер залишиться в повній працездатності.

Але з іншого боку, у міру постійного оновлення ОС, папка істотно зростає в розмірах. Так, виходить, що чим довше Windows встановлений на комп’ютері, тим більше розмір каталогу WinSxS. Це хвилює багатьох користувачів, особливо власників невеликих системних томів.

З самого початку в Windows не було вбудованих можливостей для видалення. Так що доводилося різними «темними» шляхами обходити захист і все ж очищати бажаний каталог.

В результаті корпорація Microsoft прийняла рішення випустити оновлення KB2852386. Саме воно дозволяє розпрощатися з невикористовуваними версіями доповнень. Цей продукт являє собою майстер очищення дисків в ОС і називається Windows Cleanup Tool.

Важливо! Оновлення не є обов’язковим. Воно встановлюється на відповідній вкладці в майстра. Або ж його можна завантажити вручну.

Вимоги до установки

Потрібно знати, що це доповнення підходить тільки для Windows 7, оновлений до SP1.

У разі скачування утиліти вручну з сайту компанії, користувачам пропонується підтвердити справжність ОС за допомогою програм. Якщо установка через вбудовані можливості – валідація не проводиться.

Як видалити старі оновлення?

Перше, що багато хто хоче знати, навіть не те як, а чи можна видаляти взагалі ці файли? Сміливо можу відповісти – так. Адже вони все одно вже не використовуються системою.

Отже, щоб видалити невикористовувані файли з диска C, потрібно:

 1. Завантажити та встановити продукт KB2852386 з офіційного сайту.

 2. Відкрити майстер очищення через командний рядок. Для цього пишемо в ній «cleanmgr».

 3. Відкриється нове вікно, в якому вказуємо диск розташування операційної системи. Підтверджуємо свої наміри.

 4. натискаємо «Очистити системні файли».

 5. Запуститься сканування, після чого з’явиться список можливостей очищення. При цьому раніше вони були недоступні.

 6. Після цього в новому вікні відзначаємо «Попередні установки …»(Update Cleanup). Ця програма показує приблизний обсяг, які вивільниться після процедури.

  збільшити

 7. Важливо! Функція стає доступною тільки в разі, коли майстер зможе знайти не використовувані файли.

 8. Підтверджуємо дію. Запуститися процес, якої займе чимало часу.

 9. Після того, як процедура завершиться, обов’язково потрібно перезавантажити систему вручну. Під час нового старту ОС може з’явиться віконце «Cleaning up». Ні в якому разі не можна виключати машину.

 10. Потрібно обов’язково пам’ятати, що в разі очищення ви втратите можливість скасувати дію оновлень, які замінили старі.

Багато фахівців рекомендують навіть спочатку подивитися відео, щоб точно все зробити правильно. Але процедуру можна провести і без цього.


Автоматизація процесу на декількох пристроях

Якщо є необхідність цю процедуру здійснити відразу на декількох пристроях – немає необхідності на кожному проводити довгий список процедур. Варто просто автоматизувати систему.

Це здійснюється за допомогою реєстру, до якого вносяться невеликі коректування.

Для цього в: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Update Cleanup створюється параметр DWORD, якому присвоюємо значення «2»І називаємо StateFlags0022. Останні дві цифри можуть бути різними, головне – їх запам’ятати.

Далі запускаємо планувальник завдань «schtasks»І виконуємо команду:«cleanmgr / sagerun: 22», Де 22 – потрібні цифри.

Ця команда означає старт видалення потрібних файлів, і почистить каталог WinSxS.

Багато хто хоче знати, чи треба постійно проводити процедуру, і як часто це потрібно робити? Все просто – хоча б раз місяць. Ця помітно скоротить використання місця на диску.

Якщо хто ще раніше цього не робив – раджу. Адже тим самим ви зможете вивільнити третину папки Windows, а то і більше.

Сподіваюся, ця стаття допоможе багатьом. Передплачуйте і розповідайте про мене друзям.

Ссылка на основную публикацию