Як видалити стару вінду якщо стоїть нова

Починаючи з ранніх випусків операційної системи Windows, дана ОС стала підтримувати таку корисну функцію, як мультизагрузка. На практиці це означає, що ви можете мати на комп’ютері не одну, а відразу кілька встановлених дистрибутивів Windows. Наприклад, ви можете інсталювати відразу і Windows 2000, і XP, і «Сімку» на одному і тому ж жорсткому диску. Інформацію про всі системах міститься в спеціальних записах файлу-завантажувача ntldr, а також в текстовому файлі налаштування запуску boot.ini.

Редагуючи boot.ini можна управляти переліком доступних для запуску ОС, яке демонструють користувачеві в процесі старту машини. Якщо у вас встановлено 2 і більше системи, то перед вами може постати питання: як видалити стару непотрібну вінду, якщо стоїть нова? Припустимо, ви встановив Windows 98 для виконання якоїсь специфічної роботи і більше не потребуєте її сервісах. Або у вас коштує 2 примірника однієї і тієї ж ОС (один з них може бути не робочий) і ви бажаєте видалити другий примірник з комп’ютера.

Ми опишемо один із способів вирішити зазначене завдання. Цей спосіб буде базуватися на можливості управління списком ОС в boot.ini і вставлено завантажувальний флешки – цей спосіб хороший для все ще численних користувачів, «хрюши». А також специфічний для Windows 7, хоча і не використовує її графічний інтерфейс користувача. Бажано, щоб видаляється система була встановлена ​​на розділ c FAT32.

Спосіб перший (Windows XP)

Файл boot.ini розташований в корені диска C: і являє собою звичайний текстовий файл, який можна відкрити блокнотом. Для того, щоб робити в ньому зміни, потрібно попередньо зняти галочку «Тільки читання» у властивостях файлу. Відкривши boot.ini потрібно провести видалення всіх записів цього файлу, відповідних видаляється операційки. Тобто потрібно прибрати всі рядки за винятком тієї, яка відповідає робочої ОС. Повинна залишитися один рядок, що починається з «default =» в розділі [boot loader] і відповідна їй рядок в розділі [operating systems]. Після установки кожна наступна ОС вносить запис про себе в boot.ini, тому описаний крок необхідний для чистки списку завантаження. Але це ще не все, що потрібно зробити. Після нової установки кожна така ОС створює на диску специфічний набір папок: «Windows», «Program Files» і т. Д. Все їх бажано видалити з вінчестера.

І тут виникає непередбачена проблема: Windows не дозволяє видаляти не тільки свої системні папки, але і папки інших встановлених ОС цього сімейства.

Справитися з цією проблемою допоможе завантаження на комп’ютері середовища MS-DOS. Як найпростіше видалити старий Віндовс з DOS.

Для цього поступаємо таким чином:

  • Викачуємо з мережі утиліту «HP USB Disk Storage Format Tool» звідси http://tro.net.ua/images/File_Archive/USB%20Flash.zip.
  • Створюємо з її допомогою завантажувальний флешку DOS. Для цього потрібно запустити утиліту виставити галочки так, як показано на малюнку. Підсунути програмі папку «2 DOS» з її архіву і відформатувати флешку. Далі необхідно скопіювати на флешку вміст папки «3 DOS» з архіву з програмою.

Після цього завантажується з флешки, утримуючи клавішу «F8» при старті комп’ютера. Перед нами два вікна «Volkov Commander» і нам залишається тільки відшукати видаляються системні паки і знищити їх натисканням «F8». У VC можуть стояти різні настройки, найкраще виставити такі, які дозволяють видаляти папки та файли автоматично, без видачі запиту користувачеві. На таку флешку можна встановлювати і інше системне ПО для управління комп’ютером з DOS, але це не тема нашої розмови. Тепер ви знаєте,

як можна видалити стару вінду, якщо стоїть нова.

Ссылка на основную публикацию